Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Szerintetek is egyre gyengebb...

Szerintetek is egyre gyengebb az anime felhozatal?

Figyelt kérdés
2 szezonkent ha akad 1 jo valami erdekes sztorival, minden ugyanolyan.

2018. dec. 28. 14:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

Igen, de ez már jópár éve így van..

80%ban fanservice hulladék minden szezon, a SAOnak köszönhető borzalmas isekai trend meg még mindig termeli ki a klónjait.

A mostaniak közü a JoJot követem egyedül, de már alig nézek animét, főleg csak mangát meg VNt olvasok.

2018. dec. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%

Egyetértek. Nem éri meg 2015 utáni animéket nézni, néhány kivételt leszámítva. A kedvenceim döntő többségét sem az elmúlt 3 évben adták ki.

Rengeteg jó anime van, amit '90-es vagy 2000-es években adtak ki, a mai animés generáció meg inkább nézi ezeket az igénytelen hárem/ecchi/isekai vackokat (itt gyakorin is látni, hogy a legtöbb anime-ajánlós kérdésnél a kérdező ilyen ajánlatokra tart igényt), miközben azokat az animéket, amik tényleg szórakoztatók és/vagy tartalmuk is van, csak hallomásból ismerik, vagy még úgy sem, mert őket csak ezek a démonos/fantasy/overpowered izék érdeklik.

Mélységesen lehangoló.

2018. dec. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Sajnos én is így látom, én régen még amikor az animaxon mentek akkor kezdtem animét nézni. Aztán 5 évig egyet sem néztem.Aztán megnéztem az Inuyashát és kedvet kaptam. Szomorúan láttam hogy kb 20 olyan anime van ami új és jó is. :(
2018. dec. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az első és a második pontosabban megfogalmazta, látom nem csak en gondolom igy. Nincs mit tenni... Marad a JoJo , a régiek újranézése és manga.
2018. dec. 28. 15:44
 5/11 Trevor. ***** válasza:
69%

Tavaly őszi szezon óta nézek szezonosan animéket, így tapasztalatom nincs évekre visszamenőleg, de valóban, jó ha van pár sorozat, ami komolyabban megfogott.


Annyira azért nem bánkódom, mert a régiek közül még csomót nem láttam és az újak közül ha csak néhányat találok, ami érdekel, azt elnézegetem heti egy résszel.


A manga részt kiegészíteném a light novelekkel, én többek között azért vettem e-book olvasót, hogy tudjak LN-eket olvasni (no nem az n+1-edik isekai háremet) és a visual novelekről se feledkezzünk meg, csak azok sajnos nagyon időigényesek.

2018. dec. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

Egy ideje nem követem nagyon, de szerintem az is benne van, hogyha egy pár évig nézel animéket, egyre inkább felismered a sablonokat, visszatérő elememet és ráunsz.

A tipikus karakterek, helyszínek adottak, csak 1-2 alapmotívum tér el, de egy idő után kevés ahhoz, hogy fenntartsa az érdeklődést. Én legalábbis ezért untam meg, de ha van olyan jó, minőségi grafikával az utóbbi 3 évből, ami pl nem kötődik semmilyen formában iskolához és nincs benne fekete hajú tsundere karakter, szóljatok.

2018. dec. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

A másik meg, amit a tsundere karakterekkel csináltak.

Alapból semmi gond ezzel a "-dere" típussal, hiszen sok nagyszerű karakter létezik, akik beleesnek ebbe a kategóriába (Senjougahara Hitagi, Aisaka Taiga, Sohma Kyo, Edward Elric, Winry Rockbell, Tohsaka Rin, Asuka Langley, Makise Kurisu, Okabe Rintaro, Suzumiya Haruhi, Accelerator, Misaka Mikoto, Lelouch Lamperourge, Viktorique de Blois, Sakura Kyoko, Faye Valentine, Ririchiyo Shikariin stb.)

Az utóbbi években viszont egy sablon, agyonhasznált típussá tették. A mai modern egydimenziós tsunderéknek addig terjed a személyisége, hogy azt kántálja a főszereplőnek, hogy "I-it's not like I like you or anything, baka!". Irritáló és szánalmas.

2018. dec. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Vannak erősebb szezonok vagy évek és vannak gyengébbek. Minden szezonban rájön valaki, hogy az animék igen nagy része nem mestermű. Elég jól be lehet lőni, mikor kezdett el valaki szezonális sorozatokat követni az alapján, hogy mit mondanak, melyik évtől kezdve kezdett el esni a színvonal.


Én nem kis mintából mérem le, milyen színvonalon dolgozik az ipar. Bőven négy számjegyű listáról beszélünk, plusz legalább egy-egy rész erejéig belenézek a szezonális sorozatok felébe-kétharmadába. Ez az év, de főleg az utóbbi két szezon gyengébb volt a sok éves átlagnál, de ez még nem trend.

2018. dec. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én nem értek egyet, az utóbbi években szerintem sok nagyszerű anime született (Devilman Crybaby, Made in Abyss, Kuzu no Honkai, Rascal does not dream of Bunnygirl-senpai), az hogy van egy csomó említésre se érdemes anime az egy dolog, azokra az animékre valószínűleg senki se fog emlékezni 20 év múlva, és mindenki azt fogja mondani milyen jó animék voltak a 90-es, 2000-es és 10-es években.
2018. dec. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
24%
#9: Amiket te említettél, na azok a kivételek. Ha ezt a néhány címet levesszük, semmi említésre méltó anime se marad az utóbbi ~2-3 évből. (Mellesleg én a Kuzu no Honkai-t sem tartom egy minőségi darabnak. Személy szerint élveztem, de objektíven nézve nem több egy meganimált szappanoperánál.)
2018. dec. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!