Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Spartacus sorozatban végül...

A Spartacus sorozatban végül elbuknak a lázadók?

Figyelt kérdés
Komolyan?? Minden hiába? Mi lesz Spartacussal? A többi minden jó harcos meghal, de mi lesz vele?
2019. jan. 8. 14:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem mindenki hal meg. Agron, Nasir, a római csaj, meg a rabszolga barinője és még néhányan túlélik és el tudnak menekülni a Rajna vidékére.


Spartacus halálos sérülést szerez, Agron és Nasir megtalálják és a túlélők körében hal meg, akik eltemetik.


A többieket a rómaiak ölik meg. Gannicust és Korét keresztre feszítik, Naeviát és Saxát a csatában ölik meg, Crixust pedig lefejezik.


Szóval még nem is annyira durva a befejezése a sorozatnak, mint a valóságban volt, mert a rómaik mindenkit megöltek.

A sorozatban legalább marad néhány túlélő.

2019. jan. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
*Amúgy Crixus és Naevia idiotizmusa miatt hal meg mindenki, szóval az ő haláluknál nem fogsz annyira szomorkodni.
2019. jan. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Arra gondolsz, amikor ketté vál a csapat? Igen, én is iszonyat dühös voltam, ettől független Crixus az egyik kedvenc szereplőm, nagyon sírtam.

Igazából, ha tudtam volna, hogy ilyen lesz a vége, akkor el se kezdem nézni. Az utolsó rész van, készülnek a végső csatára, de nem tudom, hogy megnézzem-e, szívem így is tele keserűséggel, amiért nem sikerül nekik és csupa jó emberek, akik az életükért küzdenek végül elbuknak.

Pedig rohadt jól indult, már onnan, hogy Spartacus végre felkerekedett és elkezdett toborozni és bosszút állni. Olyan szépen gyűlt a kis csapat, mentették az embereket, harcoltak, küzdöttek és akkor ilyen vége lesz? .....

2019. jan. 8. 15:52
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát gondolom valamilyen szinten hűek akartak maradni a történelmi eseményekhez.


Egyébkénkt anno terveztek egy folytatást is a rómaiakkal, de sajnos nem rendelték be


Az utolsó rész tényleg szomorú, de azért nem annyira sötét. Az ő ügyük elveszett, de ha jól tudom, akkor ez után kezdik majd a rómaiak emberszámba venni a rabszolgákat, szóval nem feltétlenül volt hiába minden.

És Spartacus szabad emberként hal meg, amivel a halála pillanátaban teljesen elégedett. Szerintem szép jelenet.

És szerintem pont azok a karakterek élik túl, akiknek a lázadáson kívül is van dolguk az életben. Ők kaptak esélyt az újrakezdésre a Rajnánál.

Spartacus a felesége nélkül egyébként sem tudott volna teljesen boldog életet élni, így meg abban a hitben halt meg, hogy a túlvilágon újra vele lehet. Aki meg hisz az ilyesmiben, annak ez lehet megnyugtató lezárás.

2019. jan. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

*Egyébként


Igen, a széthúzásra gondoltam. Folyamatosan feszültséget generáltak a csapatban és értelmetlenül mészároltak le sok embert.

2019. jan. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne bántódj meg kérdező, de hány éves vagy? Mert középsulis történelem anyagban kilencedikes a római történelem és a Spartacus-féle rabszolgafelkelés eseményei Kr.e. 73-71 között, és már ott

"elspoilerezik" neked, hogy nem lett "happy end" a dolog vége a rabszolgáknak.

2019. jan. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

azért egy lényegi ferdítés volt a soriban.

mert spartacusék voltak annyian és róma volt még annyira sokkos a felkeléss elején,hogy el tudják hagyni rómát mégis visszafordultak.

mégpedig azért mert a felkelés közben rájöttek,hogy a rablásból és fosztogatásból remekül meg lehet élni.

ez volt az első számú céljuk,nem pedig a rabszolga felszabadítás,vagy róma megdöntése.

2019. jan. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sztem meg csak utálták Rómát, amiért ennyire egy f@ sz népség ..

Amúgy tanultuk ezt a sztorit a suliban (most vagyok 9), de nem ennyire részletesen és azt is tudtam, hogy ennek semmi jó vége nem lett, de amikor látod, meg beleéled magad a filmbe, az teljesen más .. Én végig szurkoltam nekik, hogy sikerüljön, de amikor a végén, mikor pont a legjobban kellett volna összefogniuk és ott váltak szét, plusz csomószor összebunyóztak, akkor már tudtam, hogy el fognak bukni. Pedig sztem egy okos csellel le tudták volna győzni, ha addigra nem ritkítják meg őket, főleg a legjobb harcosokat, mint Crixus meg előbb még Doctore is elesett. Vagy ha ilyen kilátástalan volt már a helyzet és beszélt a rómaiak vezérével és mind2en tudták, hogy vmelyikük el fog bukni és láthatóan nem nekik kedvezett a szerencse, akkor egyszerűen leléphettek volna anélkül, hogy a rómaiak számítottak volna rá. Elhagyhatták volna az országot és szétszóródtak volna és mindenki új életet kezdhetett volna ..

2019. jan. 9. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!