Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Létezik ilyen "különleges"...

Ptlg225 kérdése:

Létezik ilyen "különleges" fantasy anime?

Figyelt kérdés

Először is elég furcsa izlésem van a fantasy animék terén, mondhatni szertem a régimódi beállítottságú fantasy-t.


Nekem mindig is jobban bejöttek a misztikus erőket uraló mágusok/varázslók, mint a kigyúrt agyatlan lovagok.


De, ha fantasy animét akarok nézni sajnos mindig csak ezt a 2 fajtát találok:


1, Battle Shounen kigyurt agyatlan hülyegyerek sikítozva csapkod valami kardal vagy puszta ököllel, de az akratával és fizikai erejével mindig legyőzi a nálla sokkal hatalmasabb persze gonosz mágusokat.

Tudjátok, ha már láttatok egy shounen-t láttátok mindet.


2, Az Isekai Hárem tudjátok népszerűtlen srác átkerül a fantasy világba és hiába használhatatlan mégis minden 10 éves lógó csöcsű nőszemély érte nedvesedik be.

Ebből is láttam már eleget :D


Legyeszerűsítve:

Egy Merlint akarok látni nem egy arthur királyt.

Egy Dr Strange-t akarok látni nem egy dühöngő Hulk-ot.

Egy Dr Fate-t akarok látni nem egy legyőzhetetlen Superman-t.

Egy Whis-t akarok látni nem egy sikítozó Goku-ot.


Például a fairy tail-ben is az volt a bajom, hogy mindenki mágus, de majdnem mindenki csak agyonveri a másikat puszta kézzel.

Vagy a Black Clover-ben is inkább néztem volna Yuno-t, mint azt az idegesítő kis görcs Asta-t a hűlye sípítozásával, félbe is hagytam az egészet.


Olyanra gondolok mint a Slayes, Log Horizon, Overlord, Tokyo Ravens, Mahou Tsukai no Yome, stb.


Ismerem az Animeaddicts-et, de ott nem tudok külön rákeresni, hogy ne egy agyatlan sikítozó Goku legyen a főszereplő.


Köszönöm a segítséget.



2019. jan. 13. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

2,5-3 év alatt eljutottál addig, hogy legalább a korábban ajánlottakat megnézd? :) (Bár az Overlord, Black Clover meg a Mahou Tsukai no Yome az újdonság, szóval remélhetőleg igen)


Mivel lehetnek újabb válaszolók, remélem nem baj, hogy belinkelem a korábbi kérdéseket, csak azért csinálom, hogy ne ajánlják már ezeket:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__filmek-sorozatok_..

https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__filmek-sorozatok_..

(Lehet, van még, nekem hirtelen ez a kettő rémlik, meg vannak még hasonló kérdéseid, de talán ez a kettő az, ami erre a varázslós témára megy rá)


Szóval az elmúlt 2 évből néznék inkább animéket:

Grancrest Senki - nekem annyira nem tetszett, meg a főhős itt is egy sablon, de a főhősnő egész szimpatikus, meg vannak azért benne taktikák is

Zero kara Hajimeru Mahou no Sho - ez kicsit nyugisabb hangulatú, de szimpatikusak a karakterek, a varázslásos része is tetszik

Youjo Senki - nem a konkrét értelemben vett varázslók, de olyasmik szerepelnek benne, alternatív világháborús történet, mennek benne a stratégiák azért

Rokudenashi Majutsu Koushi to Akashic Records - varázslóiskolás, eléggé sablonos, de a karakterek itt is jók, bár a végére nekem kicsit unalmas lett

Knight's & Magic - isekai, de annyira nem azon van a hangsúly (kb. miután a karakter "újjászületett", ha párszor nem említi meg magában, hogy ő amúgy másik világból került át, akkor elfelejtem), illetve főképp mecha, ugyanakkor "varázslók" is vannak benne, de a főhős az ilyen kis zseni-karakter

Illetve nem varázslós, de talán még a Nejimaki Seirei Senki: Tenkyou no Alderaminnal tehetsz egy próbát, mert a főhős ilyen tipikus stratéga karakter, illetve lehet, ezt már korábban is ajánlották valamelyik kérdésednél, mert ez már 2016-os, csak még ez is eszembe jutott, hogy talán tetszene.

2019. jan. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ma már klasszikusnak számító anime, ember tünde, törp, mágia, hagyományos fantasy:


Record of loddos war

2019. jan. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%

Esetleg ha azt szeretnéd hogy ne mindig a főhős nyerjen akkor:

Bleach(de ebben rohangálva ordít a kardjával)

Szóval nemtudom hogy tetszene e

2019. jan. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látom senki nem ajánlotta, úgyhofgy beírom: Mahou Shoujo Madoka Magica (esetleg Puella Magi Madoka Magicaként is ismert lehet, vagy csak egyszerűen Madokaként)
2019. jan. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Esetleg még:


- Juuni Kokuki / The Twelve Kingdoms

Ne riasszon el az eleje meg a tipikus átkerülés a másik világba alaphelyzet, mert rendkívül jól megírt történet. Nagyon jó karakterfejlődésekkel, háttérrel.


- Seirei no Moribito

Maga a fantasy rész nem túl sok, de az mégis nagyon szép, és történet szerves része.


- Kemono no Souja Erin

A kinézet elég egyszerű, de valahogy nagyon meglehet szokni, szeretni. Elég erős drámával nyit az első rész, és lassú. De különleges.



Mind regény, light novel alapján vannak, nagyon jó íróktól.

2019. jan. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
* az első néhány rész
2019. jan. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi, szuperzöld!
2019. jan. 24. 18:00
 8/9 anonim ***** válasza:

Kenjo no Mago


Tensei shitara slime datta ken

ezt nagyon ajánlom

2019. okt. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nanutsu no taizai
2019. okt. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!