Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Marvel-moziuniverzum (MCU)...

A Marvel-moziuniverzum (MCU) filmjei közül melyiket szeretitek, melyiket nem?

Figyelt kérdés
Hogyan rangsorolnátok őket? Melyek a kedvenceitek, és melyek azok, amiket utáltok? Nyilván szubjektív véleményre vagyok kíváncsi, és hangsúlyozom, hogy az MCU filmjeiről szól a kérdésem (tehát DC, régebbi Pókember, X-men, Deadpool, F4 nem tartozik ide). Lehet, hogy majd én is leírom a rangsoromat.

2019. jan. 22. 22:50
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

Olyan nincs amit utálok, mindegyik jó a maga módján (egyedül a Deadpool az amit meg se bírok nézni olyan szinten ostoba és gusztustalan, de mivel az nem MCU így az nem játszik ahogy írtad is).


Nemrég csöppentem bele a MCU-ba, így csak a Pókember: Hazatérésig vannak meg a filmek egyelőre, Ragnaröktől felfelé nem láttam őket (tehát ha jól számolom 4 filmet kell még látnom ami már kijött, de hamarosan pótlom ezeket is), így azokat nem tudom értékelni (viszont az Infinity Warnak a sok spoilernek hála kb. az egész cselekményét tudom úgyhogy az nem lesz újdonság).


Kifejezett kedvencem nincs, de amiken különösképpen szórakoztam azok az Amerika Kapitány: Első bosszúálló, az első Vasember film, az első Thor-rész, illetve az Amerika Kapitány: A tél katonája. Nekem talán ezek a legjobbak, de a Galaxis őrzőit is meglepően élveztem, pedig azoktól nem sok jóra számítottam, nagyon kellemes csalódás lett mindkét része.

Mint mondtam nincs olyan amit utálnák, de azért tény hogy vannak lassabb, gyengébb darabok amik elég vontatottak, vagy éppen kicsit kilógnak az univerzumból, ezek a Hihetetlen Hulk, a Doctor Strange, a Pókember: Hazatérés illetve a Hangya nálam, valamint a Bosszúállók: Ultron kora is kissé gyengébb lett mint vártam. Nyilván ezek is jók de ezek között nagyobb szünetnek kell eltelnie hogy újranézzem őket. Illetve a Vasember 3-nak nekem valamiért volt egy nagyon nyomasztó aurája, kicsit olyan horror feeling volt néha amit nem éreztem odaillőnek.

Ha nagyon ki kéne emelnem egy kedvencet bajban lennék (főleg mert mint mondtam még 4 filmet nem is láttam, köztük az Infinity Wart ami sanszos hogy minimum dobogós lesz), de ha mégis választanom kellene akkor talán az Amerika kapitány: első bosszúálló nyerne nálam egy leheletnyivel, utána szorosan a Thor és a Vasember első részei a dobogón.

2019. jan. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

A kedvenceim sorrendben:

1. Doctor Strange, 2. Vasember 3, 3. Pókember: Hazatérés, 4. Galaxis örzői 1., 5. A Galaxis örzői 2, 6. Bosszúállók Végtelen háború, 7. Vasember, 8. Amerika kapitány az első bosszúálló, 9. Hangya, 10. Thor, 11. Bosszúállók


Amiket nem szeretek/utálok:

1. A hihetetlen hulk, 2. Bosszúállók ultron kora, 3. Amerika kapitány a tél katonája, 4. Thor sötét világ, 5. Vasember 2, 6. Fekete párduc, 7. Amerika kapitány polgárháború, 8. a hangya és a darázs, 9. Thor ragnarök,

2019. jan. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kedvenceim, amiket bármennyiszer végig tudnék nézni: Vasember 1-2, Bosszúállók 1, Galaxis őrzői 1


Ami még tetszett, és szívesen megnézem többször is: Vasember 3, Galaxis őrzői 2, Thor 3, Pókember: Hazatérés


Amit nem kedvelek különösebben, de azért szórakoztatóak:

Thor 1-2, A Hangya, A Hangya és a Darázs, Dr. Strange, Fekete párduc, Bosszúállók 2


Nem utálom, de sok minden volt, ami nem tetszett benne: Amerika kapitány 1-2-3, A hihetetlen Hulk


A Bosszúállók 3-at pedig nem sorolnám be sehova, amíg nem tudom hogy mi lesz a történet vége a 4. részben, de egyelőre tetszett.

2019. jan. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Akkor itt az én listám is.

Amiket még nem láttam (pótlásuk folyamatban):

A hihetetlen Hulk

Fekete Párduc

A galaxis őrzői vol. 2.

Pókember: Hazatérés


Amiket a legjobbnak tartok:

1. Bosszúállók: Végtelen Háború

2. Thor: Ragnarök

3. Doctor Strange

4. A galaxis őrzői

5. Bosszúállók


Amiket még jónak tartok:

Amerika Kapitány: A tél katonája

Vasember

Vasember 2.

A Hangya

A Hangya és a Darázs


Szerintem átlagos:

Thor

Vasember 3.

Amerika Kapitány: Az első bosszúálló


Szerintem kifejezetten rossz:

Thor: Sötét világ

Bosszúállók: Ultron kora

Amerika Kapitány: Polgárháború

2019. jan. 23. 10:43
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Konkrét rangsort nem tudok mondani, de nekem ezek a kedvenceim:


Doctor Strange

A látványa zseniális volt. Nagyon jól felépítették Strange veszteségét majd talpraállását, és a gonosznak is igazat tudtam adni.


Thor: Sötét világ

A zenéje ennek a Thor-nak a legjobb. Szerintem ez a Thor film adja legjobban vissza a képregények "utazzunk a Kilenc Világban" hangulatát, annak ellenére, hogy Malekith lehetett volna képregényhűbb gonosz, mert akkor talán nem szidnák ennyien. Ugyancsak, szerintem ebben a filmben találták el legjobban Thor és Loki kapcsolatát.


Amerika Kapitány: Polgárháború

Érdekes és jó volt látni a két csapat egymásnak feszülését, és ha ez nincs, akkor a Végtelen háború sem történik úgy, ahogy. Steve karakterét jól használja fel, mégis Tony-val is együtt tudunk érezni.


Bosszúállók

Nagyon tetszett, hogy összehozzák azt a csapatot, ahol minden karakter ellentéte a másiknak, mégis kialakult egy csapatdinamika.


Bosszúállók: Ultron kora

Már azzal megvettek, hogy behozták a Maximoff ikreket, akik a képregényekben is a kedvenceim. Ultron egy jó főgonosz volt, bár a legyőzése kicsit könnyűnek hatott.


Bosszúállók: Végtelen háború

Szinte minden karakter megkapta a nekiszánt időt, ami önmagában nagy dolog. Thanos motivációi érthetőek lettek, és Gamora szereplése is csak szimpatikusabbá tette. A vége pedig szerintem pont olyan lett, amilyennek lennie kell.


Amik kevésbé tetszettek, az a:


Thor: Ragnarök

Túl sok Sakaar, túl sok Hulk. Nem érződött egy igazi norvég pusztulásnak.


Fekete Párduc

Amúgy tetszett, de annyira túl lett hype-olva, hogy az valami hihetetlen.

2019. jan. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én kedvenceim:

1. Amerika Kapitány - A Tél Katonája

2. Doktor Strange

3. Bosszúállók - Ultron kora

4. Amerika Kapitány - Polgárháború

5. Hangya

6. Bosszúállók - Végtelen háború



Nem tetszik:

1. Hihetetlen Hulk

2. Thor - Sötét világ


Nem láttam a Hangya és a Darázst.

A többi film tetszik. 🙂

2019. jan. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szeretem:

-Amerika kapitány: Az első bosszúálló

-Amerika kapitány: A tél katonája

-A hangya

-Thor: Ragnarok

-A Galaxis Őrzői 1-2

-Bosszúállók

-Bosszúállók: Polgárháború

-Doctor Strange

-Bosszúállók: Végtelen háború


Ami elment:

-A hangya és a darázs (a vége valahogy lerontotta az egész filmet)

-Thor

-Vasember 1-2-3

-Pókember: Hazatérés

-Bosszúállók: Ultron kora


Ami nem tetszett:

-Thor: Sötét világ

-The Incredible Hulk (bár nagyon régen láttam, emlékszem, hogy utáltam)


Amit nem láttam:

-Fekete Párduc

2019. jan. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nehéz :D mostani hangulatom és megfontolt átgondolásom szerint a következő a lista:


Számomra az első helyen állnak:

Bosszúállók

Thor: Ragnarök

Bosszúálló: Végtelen háború

Vasember 2


Számomra második helyezettek

Vasember (1)

Thor (1)

Bosszúállók: Ultron kora


Még felférnek a dobogómra, harmadik helyre:

A Hangya és a Darázs

Fekete Párduc

Thor: Sötét világ

Galaxis őrzői 1


Negyedik hely:

Vasember 3.

Amerika kapitány: A tél katonája

Amerika kapitány: Polgárháború

A galaxis őrzői 2.


Ötödik helyezettek:

Amerika kapitány: Az első bosszúálló

A hangya

Doctor Strange 



Nem láttam még:

Hihetetlen Hulk


Nem szeretem:

Pókember: Hazatérés


Próbáltam valahogy listázni őket :D

Pókemberen és Hulk filmeken kívül tulajdonképpen mindegyik tetszett. Mindegyik részben vannak jó részek, viccesek, aranyosak vagy izgalmasak, nem könnyű választani. Nekem hangulatfüggő,mit nézek. Valószínűleg az új Bosszúállók film is tetszeni fog, majd kiderül.

2019. jan. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Láttam hogy ez egy régi kérdés de gondoltam , én is megirom a listám 🙂.


A Hihetetlen hulkot nem láttam, a többit igen.


1. Bosszúállók: végtelen háború és

Bosszúállók véjáték

Nem tuodm külön szedni őket mert szerintem összetartoznak.

2. Amerika kapitány: a tél katonája

Amerika kapitány: polgáháború

Tudom hogy ezt írtam az elsőhöz is de itt csak arról van szó hogy egyforman szeretem a két filmet😉

3. Vasember 3

Nagyon tetszett benne, hogy új irányból közelítette meg a film a dolgot. De mégis megmaradt a humor és báj ami az elején elvarázsolt. A gonosz erős, és jól kidolgozott. A fordulat pedig csak rátett egy lapáttal a film szerethetőségére.


Jó filmnej tartom , nagyon tetszettek:

Hangya és a Darázs

Thor: Ragnarök

Doctor Starge

Bosszuállok 1


Nem tetszettek:

Thor 1-2

Galaxis őrzői 1-2

(Tudom hogy ezt nagyon sokan szeretik de nekem valamiért anyira nem jött be)

Fekete párduc


A többi filmet szerettem , csak azért nem írtam sehova mert nem a kedvencem és semmiképpen nem utáltam

2020. ápr. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!