Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ha filmet rendezhetnél a...

Ha filmet rendezhetnél a Jézus életéről, hogyan valósítanád meg? (de úgy, hogy korhű és hiteles is legyen)

Figyelt kérdés

Érdekelne az, hogy ha filmrendező(k) lennél/lennétek ti hogyan vinnétek filmre Jézus életét? Számtalan alkotást láttam már a Megváltó életéről, de eddig egyikre se mondhatnám azt, hogy: "Ez aztán tényleg megragadja az embert, a film nézése közben pedig úgy érzem, mintha az Evangélium elevenedne meg a szemem előtt". Mintha mindegyikből még hiányozna valami... Hogy csak néhány példát említsek: kezdeném a Passióval, ami sokak szerint egy eléggé megosztó film. Mel Gibson ugyan egy eléggé megrázó alkotást tett le az asztalra, de véleményem szerint túl sok erőszakot tartalmaz, amit nem igazán neveznék hitelesnek, továbbá egyes betoldásaitól (kopasz, borotvált szemű Sátán riogat a Gecsemáné-kertben, húspéppé átdolgozott Jézus a korbácsolás végére, ördögi gyerekek Júdás körül mielőtt az felakasztaná magát, hatalmas keresztet cipel mindhárom elítélt a Golgota felé, kartörés a megfeszítés alatt, holló száll a lator keresztjére, amely kivájja a szemét) kiveri a víz az embert. S ami a legfontosabb, hogy A Passió nem Jézus egész életét mutatja be, hanem csak a Jézus szenvedését és halálát, valamint (egy-két kocka erejéig) a feltámadását.

Zefirelli művét a Názáreti Jézust-a Gibsonéval szemben-már jobbnak vélem, annak ellenére, hogy inkább egy minisorozatnak felelne meg, mint egy egész estés filmnek (s ezt nem nevezném "hibának"). De azért itt is van egy-két furcsaság, amit nem értek: 1. Ki az a Silas? (ha jól emlékszem így hívják azt a férfit, aki mindvégig és mindenhol ott van) A Szanhedrin embere vagy ki? Miért nem ír róla sehol a Biblia?

2. Jézust, amikor gyógyít miért hatulról mutatják vagy csak az arnyékát? Ő nyíltan gyógyította, tanította az embereket, nem titokban. S ha jól emlékszem a filmre, a gyógyítasok közben csak akkor mutatják szemből Jézust, amikor Jarius lányát, valamint a négy napja halott Lázárt támasztja fel a halálból. Pedig a Szentírás több gyógyítást is említ, nem csak ezt a kettőt.

Ha én filmet készíthetnék Jézus földi életéről, az olyan alkotás lenne, amiben mindenki megtalálhatná azt a belső békét, nyugalmat, amire valahol a szíve legmélyén minden ember vágyik, vágyna.

Végül még hozzáteszem azt, hogy nem vagyok filmrendező és keveset is értek a filmiparhoz, de keresztyén embernek tartom magam, aki ismeri a Bibliát és Istenben is hisz. Ha a fenti kijelentéseimmel megsértettem valamit, elnézést érte. Pusztán elmondtam a véleményem, de érdekel, s tiszteletben tartom a mások véleményét is ebben a témában.



2019. febr. 6. 09:32
 1/7 anonim ***** válasza:
A Passió nagyon jó lett. Ezt túl szárnyalni nem nagyon lehet.
2019. febr. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek más a jó, s ez így természetes. Ez a tolerancia, hogy elfogadom a mások véleményét. Köszönöm a válaszodat, további szép napot!
2019. febr. 6. 10:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Én a gyerek Jézusról forgatnék filmet. Iskola, pubertás kor, barátságok, első szerelem, stb.
2019. febr. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3-as válaszoló, az szép lenne. Biztosan megnézném :)
2019. febr. 6. 11:31
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Mivel jézus korában számtalan "megváltó" élt én erről az oldalról ragadnám meg.

Nem vagyok hívő, az egész vallás egy vicc ami az erőszakra alapult és most is a legtöbb, sőt ha nem az összes háború a vallások miatt van.

A szegény népet el kellett nyomni. Nem volt elég a kenyér és a cirkusz kellett nekik hit egy felsőbb erőben, hogy még jobban el tudják nyomni őket.

Jézus valóban élhetett a maga idejében, de ha filmet csinálnék biztos a realitás lenne a központban. Rengeteg erőszak ami a korra jellemző volt és egy magát isten fiának vélt férfi téveszméit felhasználva, látva, hogy az emberek áhítattal hisznek neki, filmesíteném meg a maga nyers valójában.

Mária köztudottan szajha volt és nem szeplőtelen fogant, így a történet innen indulna. De ezt egy gyereknek és egy férfinak nem lehet beadni így egy csodamesét lefestve egy gyermek életét végig követve bontanám ki a történetet.

Ő ebben nőtt fel, így lehet tényleg hitte, hogy csodaereje van és azóta számtalan módon bebizonyosodott a placebo hatás pozitív ereje.

A feltámadás meg hát.. vézna férfi nagy szakállal és hajjal akit az emberek jó ha egyszer láttak.. akkor mindenki így nézett ki :)

2019. febr. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

a feltámadás című filmben nekem nagyon tetszett,mert egészen új oldalról közelítették meg jézust.

ebben a feltámadás után visszatér 1 napra és nem egy természetfeletti lényként ábrázolják,hanem jókedvű,pozitív,laza személyként.


a passió meg inkább egy emlékeztető volt.

mert sokan hordanak keresztet a nyakukban,meg az egész vallás szimbóluma gyakorlatilag a megfeszített jézus.

gibson meg arra emlékezteti a nézőt,hogy az a mára már hétköznapi jelkép bizony az egyik legszörnyűbb kínhalál mementója.

mert szó szerint halálra kínozták és rommá alázták.

ezért ebből a szempontból fontos és remekül elkészített film.

2019. febr. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Látom nem új a kérdés, de pl én most nézem a The Chosen című sorozatot. Na, ha valami érdekes és közvetlen, akkor az az! Hozzá kell tennem, hogy nem vagyok hívő, nem hiszek Istenben és nem is érdekel, hogy sokadszorra ismét rábeszéljen valaki. Ennek ellenére ez a sorozat leköt, mert élethűnek, részletesnek és normálisnak tartom. Nincsen benne felmagasztalva Jézus annyira, mint más filmekben. Gyerekekkel játszik (ma büntetnének minden pasit ezért!), eszik, fürdik, táncol, mulat, szemtől szemben gyógyít. Egyelőre 3 db 8 epizódos évad létezik, de messze nincs vége az egésznek, úgyhogy remélem, hogy jön a többi is.


A sorozat ingyen megnézhető itt, angolul. Nincs semmi regisztrálás, csak megnézed.


[link]

2023. febr. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!