Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Star Wars-ban a kereskedelmi...

Star Wars-ban a kereskedelmi szövetség tudta hogy Palpatine = Darth Sidius?

Figyelt kérdés
2019. febr. 23. 18:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudták. Dookun és Maulon kívül kb. senki se tudta, Grievous se.
2019. febr. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
29%

Ők nem, de #1 válaszát még kiegészíteném azzal, hogy SZERINTEM Tarkin is tudta. Tarkin ugye a Klónok Háborúja alatt a Köztársaság oldalán volt parancsnok. A Klónok Háborúja sorozatban, a 3. évadban van egy rész, amiben Anakin, Obi-Wan, Ahsoka és pár klón kimenekíti őt a Citadellából. Annak ellenére, hogy megmentették őt, mindenkivel kissé lenézően, cinikusan beszél, mert elvetette a Jedik háborúban való részvételét, tehát nem kedvelte őket. Mégis, mikor visszatérnek Coruscant-ra, akkor kezet nyújt Anakinnak és eléggé sejtelmes hangsúllyal tesz megjegyzést a kiemelkedő vezéri képességeiről és hozzá teszi, hogy ezt meg fogja említeni Palpatine-nak. Mindeközben az Imperial March szól halkan a háttérben, ami ugye Darth Vader "indulója" az eredeti trilógiában, utalva Anakin jövőjére. És azt se felejtsük el, hogy Tarkin egészen a Jedik bukásáig a Köztársaság oldalán állt, viszont a Sithek Bosszúja legvégén már Birodalmi admirális. Hogyan lett egy Köztársasági parancsnokból Birodalmi admirális alig pár óra/nap leforgása alatt, ha nem úgy, hogy Palpatine-t szolgálta már előtte is sok évig?


Szóval szerintem Tarkin is egy beépített ember volt és tudta, hogy Palpatine = Sidius, de erről nincs hivatalos forrás, ami megerősítené.

2019. febr. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
63%

"Hogyan lett egy Köztársasági parancsnokból Birodalmi admirális alig pár óra/nap leforgása alatt"


Mondjuk úgy, hogy a köztársaságból LETT a Birodalom, tehát mindenki, aki a köztársaság hadseregét szolgálta automatikusan átkerült a birodalmi állományba. Miért szerinted, a valóságban ha megbukik egy demokrácia, akkor minden fontos katonai vezetőt leváltanak? Igen szépen hangzik, hogy a katonák felesküdnek a köztársaság és a népuralom védelmére, csak a valóságban a 90%-ukat ez pont nem érdekli, ráadásul a diktatúrák mindig úgy születnek, hogy "ők képviselik igazán a népet" még Palpatine terve is alapvetően a nép uralmán nyugodott, a Birodalom a szenátus jóváhagyásával alakult meg, tehát a köztársasági katonáknak, ha nem volt ellenvetésük és nem szereltek le, elvileg szolgálniuk kellett a Birodalmat is.

Tarkin pedig ha jól emlékszem mindig is a Halálcsillag egyik támogatója volt, és már a TCW-ben is admirális volt, innen kezdve nem túl meglepő, ha egy köztársasági admirálisból birodalmi lett.

2019. febr. 24. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
0%

Hát ez a világ hülyesége. :D


A bukott oldal vezetőit legtöbb esetben elítélik, vagy kivégzik. Ez így van a valóságban is és a Star Warsban is. Nincsenek ilyen átkonvertálások, hogy a bukott oldal vezetője "automatikusan" a győztes oldal vezetője lesz. Ez egy oltári nagy marhaság, a legnagyobb, amit ma (vagy ezen a héten) hallottam.

2019. febr. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
63%

"Hát ez a világ hülyesége. :D"


Ne bántódj meg, de a tied, az a hülyeség. Szerintem ha ennyire nem vágod a Star Wars világát, hogy a Köztársaságból lett a Birodalom, ami alapinfó, akkor szerintem, ne válaszolj ilyen nagy mellénnyel.

Csak egy kérdés? Szerinted ki nyerte a háborút? A szeparatisták vagy a köztársaság? A Köztársaság, abból alakul a Birodalom.

2019. febr. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
52%

"A bukott oldal vezetőit legtöbb esetben elítélik, vagy kivégzik."

Milyen bukott oldal? Tarkin a győztes oldalon állt, a Köztársaságén. Ebből lett a Birodalom.

2019. febr. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%

Senki nem mondta, hogy nem a Köztársaságból lett a Birodalom.


Én csak azt mondtam, hogy a vesztes oldal vezetői nem maradnak az újjáalakult állam élén. Soha. Sem a való világban, sem a Star Warsban. Mindegyik Köztársasági szimpatizáns vagy ki lett végezve, vagy bujkált a Birodalom elől. Lsd: a kevés megmaradt Jedi, Bail Organa, az Order 66-ra nem vevő klónok, civilek, mindenki. Persze aki féltette a bőrét, az fogadhatott hűséget a Birodalomnak, így elkerülve a kivégzést/bebörtönzést, de az, hogy egy ex-Köztársasági szimpatizáns órák leforgása alatt felsővezető legyen a Birodalomnál, az a legkevésbé sem logikus. Ez kb. olyan, mintha a 2. világháború után Göbbels-t kikiáltották volna francia hadnaggyá. Ha szerintetek ez reálisan hangzik, akkor hajrá, higgyétek csak ezt.

2019. febr. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
72%

"Én csak azt mondtam, hogy a vesztes oldal vezetői nem maradnak az újjáalakult állam élén"

Csak épp az általad emlegetett vesztes oldal nem létezik. Nincs olyan hogy Köztársaság vs Birodalom. A Köztársaságból lett a Birodalom, azaz értelemszerűen aki a Köztársaságban X pozícióban állt, az ezek után a Birodalomban állt hasonló pozícióban.

Hogy egyesek ellenezték a dolgot, mint Organa, az teljesen más kérdés, hisz Tarkinnak köze nem volt hozzájuk.

2019. febr. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
58%

"Ez kb. olyan, mintha a 2. világháború után Göbbels-t kikiáltották volna francia hadnaggyá. Ha szerintetek ez reálisan hangzik, akkor hajrá, higgyétek csak ezt"

Ennek a példádnak akkor lenne értelme, ha szeparatista vezetők (azaz a vesztes oldal) kaptak volna rangot a győztes (Köztársaság/Birodalom) oldalán.

2019. febr. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%

"Csak épp az általad emlegetett vesztes oldal nem létezik. Nincs olyan hogy Köztársaság vs Birodalom."


Mit szívtál? Igazad van, nem volt Köztársaság vs Birodalom, ilyet soha nem is mondtam, mert Köztársaság vs Szeparatisták voltak. És mi ez a hülyeség, hogy nem volt vesztes oldal? Két oldal harcolt egymással, az egyik oldal megsemmisítette a másikat. Ez az én könyvemben kimeríti a "vesztes oldal" fogalmát.


"A Köztársaságból lett a Birodalom, azaz értelemszerűen aki a Köztársaságban X pozícióban állt, az ezek után a Birodalomban állt hasonló pozícióban."


Nem, a Köztársaság HELYÉT vette át a Birodalom. Valós példa erre a magyarországi rendszerváltás, ahogy a diktatúrát felváltotta a demokrácia. A Star Warsban ez pont fordítva történt: a demokráciát felváltotta a diktatúra. Nálunk nem a diktatúrából lett a demokrácia, a demokrácia nem csak egy fejlődési folyamata volt a diktatúrának, hanem teljes mértékben felváltotta azt, beleértve ebbe azt, hogy a kommunista kormány tagjai eltűntek az ország éléről. Pontosan ugyanígy a Star Warsban ahogy a Birodalom újraformálta a galaxist, a régi demokráciai berendezkedés vezetőit leváltották. A Birodalom nem egy átnevezett Köztársaság volt új vezetővel. A Köztársaság megszűnt, pont. Teljes átalakulással jött létre a Birodalom.


"Ennek a példádnak akkor lenne értelme, ha szeparatista vezetők (azaz a vesztes oldal) kaptak volna rangot a győztes (Köztársaság/Birodalom) oldalán."


MICSODA? Vesztettek a szeparatisták? Hol? Milyen Star Warsot nézel te? Mert nem a George Lucas-félét, az biztos. A Köztársaság volt a Jedik oldala. A szeparatisták voltak Palpatine/Sidious oldala. Sidious elrendelte az Order 66-ot, a Köztársaság összeomlott és nyertek a szeparatisták. Ennek nyomán jött létre a Birodalom.


Ezzel az utolsó mondattal sokat elmondtál az univerzummal kapcsolatos tudásodról. Kérlek ne folytasd. Nincs értelme semminek, amit mondasz. Amíg ilyeneket állítasz, hogy a szeparatisták vesztettek, meg hogy "nem volt vesztes oldal" (habár később a szeparatistákat mégis vesztes oldalnak hívod, vicces), addig nincs értelme beszélgetnünk. Nézd újra a filmeket, sorozatokat, olvasgass canon elbeszéléseket, utána beszélgethetünk.

2019. febr. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!