Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek nem hülyeség a...

Szerintetek nem hülyeség a The Leftovers (hátrahagyottak) vége?

Figyelt kérdés

Alapvetően tetszett a sorozat, de a vége olyan hirtelen és számomra túl sok kérdést, elvarratlan szálat hagyott...


Amúgy tisztában vagyok vele, hogy nem a magyarázat a sorozat lényege, ezt el is fogadom, de attólmég olyan hirtelen és semmilyen a vége (szerintem).


Egyébként ugyebár 3 évados és az első kettő évad 10 részes, de az utolsó csak 8, de én ezt nem tudtam és azt hittem a végén, hogy van még hátra 2 epizód.

Amikor rájöttem, hogy ennyi volt az egész, hát elég csalódott lettem.


Én igazából azt sem értem, hogy -SPOILER- Nora miért nem maradt a másik helyen...


2019. febr. 24. 09:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Az utolsó évadot végül 10 helyett csak 8 résszel rendelték be, így valószínűleg a tervezett és hiányzó 2 részt kellett az utolsóba beékelni, így kevesebb idő maradt a lezárásra (3 rész lett egybe sűrítve).

A többire csak azt tudom mondani, hogy ez egy Lindelof-sorozat, és róla tudjuk hogy nem a vége a lényeg, hanem az addig megtett út. A végét ugyanúgy - de nem annyira - szidják, mint ahogy a Lost véget ért, ha sorozatkritikát vagy kommentjeit olvasod, sokszor felhozzák ezt.

Én elég régen láttam, és most visszaolvastam csak az utolsó két rész cselekményét hogy beugorjon, hát eléggé mindfuck.


Ha a sorozat a szeretetről és a veszteség feldolgozásáról van szó, és Nora látta, hogy a családja új életet kezdett és a gyerekei is boldogok, miközben ő is beleszeretett Kevinbe, akkor érhető hogy visszatért [hozzá, illetve abban a világba ahol újra találkozhatnak]. Talán a gyász feldolgozását szimbolizálja azzal, hogy Nora lehetőséget kapott a saját szemeivel látni, hogy az eltűnt családja életben van, boldogok és új életet tudtak kezdeni [számukra Nora tűnt el], így ő is képes lehet erre, miközben nem avatkozik már bele az ő új életükbe, hanem a sajátja folytatását választja.

Ennek tanulságát a néző le tudja vonni a saját helyzetére, és felismerni hogy egy szerette elvesztésétől még az ő élete nem reked meg, és miután feldolgozta a veszteséget, fel kell tudni állni és folytatni az életet.

2019. febr. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!