Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogy csinálnak ilyen filmeket,...

Hogy csinálnak ilyen filmeket, karaktereket?

Figyelt kérdés
Az oroszlánkirály [link]

2019. márc. 4. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy, hogy megnézték a Kimba, a fehér oroszlán c. animációs filmet és megcsinálták az amerikai verzióját.
2019. márc. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az eredetire gondolsz? (mert most készül/készült egy új. asszem idén mutatják be, de lehet, hogy bemutatták már tavaly; de szerintem idén) A legrégebbi Disney-sek szerintem még kézzel készültek; és azt hallottam, hogy a Hófehérke és a hét törpében lett volna még több jelenete a hercegnek, de azért nem lett, mert olyan nehezen tudták őt megrajzolni:S:):)
2019. márc. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De technikailag, hogy csinálják? Mi? Lerajzolják az egészet? Vagy géppel elő tudják állítani valami csodaprogram segítségével? Hogy nincs benne hiba?
2019. márc. 4. 16:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Kézzel lerajzolják a szereplőket és megfestik a háttereket, és összerakják őket, amihez régen optical printer-nek nevezett gépeket használtak, de az Oroszlánkirály készítésekor már számítógépeket is használtak hozzá. Ha bonyolult kameramozgás szükséges vagy nagyon sok szereplőnek kell egyszerre mozognia, ott is számítógéppel hozzák össze az effekteket.


A többi pedig tehetség, szakértelem és türelmes munka kérdése. Ajánlom figyelmedbe például az egyik legremekebb animátor, James Baxter munkáit. Ő képes úgy megrajzolni egy jelenetet, hogy a szereplők teljesen 3D-s hatásúnak tűnnek és tökéletesen beleillenek nemcsak a környezetükbe, hanem még a kamera mozgását is perfektül követik. Ő rajzolta a klasszikus Disney-s Szépség és a szörnyeteg táncolós jelenetét is, ahol még a szereplők tükörképét a bálterem padlóján is kézzel rajzolta, olyan precizitással, mintha egy gép számolta volna ki az egészet.

https://www.youtube.com/watch?v=iuThvc4Fl9Q

2019. márc. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vagy lehet csalni is, a Hófehérkénél például rotoszkópos technikát használtak, amikor valódi kamerafelvételeket rajzoltak át. Ettől persze nem lesz kisebb értékűek vagy tehetségtelenebbek a készítői, biztos vagyok benne, hogy fejből is meg tudták volna rajzolni azokat a jeleneteket, csak így gyorsabb és olcsóbb volt.
2019. márc. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!