Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Taxisofőr c. filmet miért...

A Taxisofőr c. filmet miért tartják annyira kultikus alkotásnak? (SPOILER veszély)

Figyelt kérdés
Nem igazán értem, vagy én nem értek valamit a filmben.. De nekem De Niro karaktere egyáltalán nem volt szimpi, inkább valami fanatikus saját nézeteiben hívő szociopatának tűnt.. Azt meg végképp nem értem, hogy miért csináltak belőle hőst a végén, mert lemészárolt pár alvilági alakot?!?! Főleg, hogy előtte meg valami politikai rendezvényen akart robbantani vagy mi.. Az én szememben kicsit sem volt hős a főszereplő.. És nem is volt nagy hatással rám a film sem.

2019. márc. 26. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Na látod, pont ezért lett kultikus, mert a néző nem tudja egyértelműen eldönteni, hogy ő most pozitív vagy negatív karakter.

A valóságban is így van. Nincs olyan, hogy valaki csak jó. Mindenkiben van hiba, és van a másik fele, hogy nem lehet valaki velejéig gonosz, mindenkinek van szerethető énje. Ahogy Pablo Escobarban is találsz pozitívumot, úgy bárkiben.

Itt egy olyan ember életének bizonyos szakaszát követhetjük végig, ahol van lent is és fent is. Az pedig szerintem igenis hős tett, hogy leszámolt egy bűnbandával és megmentett egy fiatal lányt.

Én 3x láttam eddig és egyre jobban tetszett, egyre jobban tudtam vele azonosulni. Számomra (már) szimpatikus.

A vége pedig, hogy visszautasítja a lányt, akiért korábban bármit megtett volna, az felemeli egy felsőbb szinte szerintem. Annak ellenére, hogy hibázott ő is vele kapcsolatban. Nem egy nagy sztori. Pont ezért nehéz megérteni, nehéz beleképzelni magunkat a helyzetébe. Nekem is kettős érzéseim voltak elsőre ezzel a filmmel kapcsolatban, hiszen én is úgy ültem le elé, hogy egy klasszikus. Többet vártam tőle. Majd mikor újra láttam, már nem vártam többet és tudtam értékelni azt, amit látok.


Kb ez a véleményem, de egyáltalán nem lepődök meg azon, ahogy te láttad. Én azt mondom adja neki egy második esélyt majd fél-egy év múlva. :)

2019. márc. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
nem volt rád hatással, de itt filózol rajta, nagyon is hatott, ez egy erős film, lehet túl fiatal vagy még, pár év múlva nézd újra
2019. márc. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az elsőnek igaza lehet.

Mellesleg 29 éves vagyok, és nyilván én is mentem már át szerelmi csalódáson, meg voltam magányos kevés baráttal, stb. Nem hiszem hogy az érettségemmel van gond.

Egyszerűen nekem ez a személyiség, amit De Niro képvisel, nem jött be. Pedig sok olyan karakter van, aki akár rosszfiú, mégis "bejön", egyszerűen ez a De Niro-féle karakter engem irritált. Meg a végén az irodista politikai aktivista csaj, aki a szerelme volt.. Azért lett nagyobb a szemében a "főhős", mert kinyírt pár alvilági tagot, és egy prosti megmenekült? Lehet bennem is van a hiba, de valahogy nem volt eléggé súlyosnak ábrázolva az a bűnáradat amit az alvilágiak képviseltek.. Az öbbíráskodás meg amúgy sem mindenkinek szimpatikus..

2019. márc. 26. 21:32
 4/7 A kérdező kommentje:
A főszereplőnek volt egy saját erkölcsrendszere, amit ő be akart tartatni. Önkezűleg. Ez az ami nem szimpatikus, mert pl a tömeggyilkosok is így működnek, vagy az terroristák..
2019. márc. 26. 21:37
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A főszereplő aszociális majdhogynem a pszichopátia határán. Alig képes funkcionálni a társadalomra, mégis elismerésre és elfogadásra vágyik. A karakterét inkább megérteni lehet, mint azonosulni vele.
2019. márc. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Így van, de a rendező mintha hősként kezelné a film végén. Ahogy viszonyulnak hozzá, meg az újságcikkek, a főszereplő elégedett mosolya, stb.
2019. márc. 27. 14:54
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A főszereplő hősként látja önmagát, a társadalom (lokális politika) pedig érdekből hősként kezeli. Nem látom, hol van ezzel a problémád, ez az életben sem megy másként.
2019. márc. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!