Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Ajánlanátok rövid shouju...

Ajánlanátok rövid shouju animéket?

Figyelt kérdés

Eddig még csak shoneneket láttam és úgy gondoltam ideje mást is nézni viszont lány létemre elég fiús vagyok úgyhogy ezért gondoltam arra hogy rövidebbeket max 25 részeseket hogy ne legyen az hogy a felénél abbahagyom.

Előre is köszönöm!



2019. márc. 28. 22:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Ani ni Tsukeru Kusuri wa Nai!

Ore monogatari :D

Sukitte Ii na yo


..... Ennyi. Amiről azt hittem, hogy shoujo és láttam, arról kiderült, hogy seinen/josei vagy csak slice of life... De seinen + slice of life(+vigjáték/dráma?) kategóriában vannak nagyon jók, például Gin no Saji, Kuragehime, Sakimichi no Apollon, Orange, Sakamoto desu ga?, Chio-chan no tsuugakuru, Fume wo Amu, Grand Blue :D, Nana, Tsuritama,Kakegurui, Violet Evergarden, Wotaku ni Koi wa Muzukashii, Osomatsu-san...


Ezekben nem harcolnak vagy nyomoznak és nem csinálnak olyanokat, mint az átlag shounen-ekben. Viszont shounen, de inkább slice of life, én nagyon bírom: Sket Dance.



Ha pedig láttál vagy olvastál már néhány shoujot, akkor: Gekkan Shoujo Nozaki-kun. Ez a shoujo műfaj pariódiája, úgy üt igazán, ha ismered a shoujo-s kliséket :D


(Ez meg zárójelben: shounen-slice of life, amit szerintem sokan hisznek shoujo-nak: Horimiya. :3 Én nagyon csipem, viszont ez manga.)

2019. márc. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%

Az Ore Monogatari dögunalom, két személyiség nélküli karakter nyáladzik egymásra 24 részen keresztül. A Sukitte Ii na yo pedig csak simán gyenge.


A középiskolás romantikus shoujo sorozatokhoz érdemes igen komoly fenntartásokkal leülni. Az egyik leggyengébb műfaj, amit a médium fel tud mutatni, még akkor is, ha beleszámoljuk a csöcsecchiket.


Fantasy shoujo téren már jobban teljesít a demográfia.


Akatsuki no Yona

Hotarubi no Mori e

Natsume Yuujinchou

Akagami no Shirayuki-hime

Soredemo Sekai wa Utsukushii

Tenkuu no Escaflowne

Kyuuketsuhime Miyu


Vagy elmehetsz egy olyan irányba, ami már a josei határát súrolja:


Nana

Shoujo Kakumei Utena

Versailles no Bara

2019. márc. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Valóban érdekes kérdés, hogy mi melyik műfajhoz tartozik. Valójában vannak bár prototípusok, de ezeket követően gyakran kevert műfajok szoktak megjelenni az anime világában (bár, én ezt mint kezdő vélem így, ez tehát nem szentírás). A fenti elgondolkodtató példákhoz picit más irányt is felvetek, kiegészítésképpen:


shoujo ai műfaj: leszbikus romantika. Léteznek igényesebbek is ebből, pl. Kashimashi c, anime sorozat (azt nem mondom, hogy zseniális, viszont tipikus és szerethető).


A slice of life műfaj is gyakran keveredik shoujo-val:


Clannad


(két évad, és az alter történetszállal anime mozi) :

tipikus példa arra (ráadásul egyéni hangulatú a slice of life-k közül), hogy bár általános hétköznapi helyzetekről szól (első évadban iskolai alapú, másodikban párkapcsolati), de egyre inkább kamaszlányos témák felé tendál mint pl romantika.


továbbá kamaszlányos/shoujo-s témák a fantasy, itt esetleg a dark fantasy felé is tendál olykor az irány, erre egy light-osabb példa talán a


Tasogare Otome X Amnesia.

2019. márc. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nana
2019. ápr. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!