Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogy volt a Trónok harca...

Hogy volt a Trónok harca könyvben, hogy ki volt a másik Targaryen?

Figyelt kérdés

(Spoileres)

Most néztem meg a sorozat 7. évadját, és ugye kiderült, hogy Jon is egy Targaryen. Anno még olvastam a könyveket, de őszintén szólva, olyan rég volt, hogy már nem emlékszek. Ugye ott is kiderült, hogy van még egy Targaryen és ugye Varys mondta el. De fogalmam sincs már, hogy ott kiderült ki az, vagy teljesen más személy lesz? És hogy ő ugyan úgy Rhaegar és Lyanna gyereke vagy nem? De ha jól emlékszem nem az ő gyerekük volt az, hanem akiket a Hegy megölt, azok közül menekítettek meg valakit nem? Hogy is volt ez akkor, remélem valaki feleveníti az emlékeket :)



2019. ápr. 10. 22:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A könyvekben Elia Martell és Rhaegar Targaryen fia az, Aegon.

Ugye Eliának és Rhaegarnak két gyereke születik: egy lány Rhaenys és egy fiú Aegon.

Amikor kitör a lázadás, akkor Elia vissza akar menni Királyvárból a gyerekeivel Dorne-ba, hogy ott nagyobb biztonságban legyenek, de Aerys nem engedi el őket.

Miután Rhaegar meghal, Tywin elindul Királyvárba és Aerys, Pycelle tanácsára beengedi őt a seregével a városba. A Lannisterek elkezdik gyilkolni az embereket, mire Aerys Tywin fejét követeli, de ugye ennek az lesz a vége, hogy Jaime megöli őt.

Közben az egyik Lannister katona, Amory Lorch megtalálja Rhaenyst és mivel a kislány megrúgja, ezért Amory a késével halálra szurkálja.

A Hegy pedig megerőszakolja és megöli az Aegont védő Eliát és elvileg Aegont is. Mindhármuk holttestét beviszik letakarva a trónterembe, ahol Roberték is megfigyelhetik.


Amikor Varys megöli Kevant, akkor azt mondja neki, hogy Tywin bevonulása előtt kicserélte Aegont egy nem nemesi származású kisfiúra és az igazi Aegont Rhaegar egy jó barátjának, Jon Conningtonnak a gondjaira bízta, akit Aerys száműzött Essosra.


Viszont Aegon származása kérdéses, ugyanis Varys hazudhat is vele kapcsolatban és megvan az esélye, hogy Targaryen helyett Blackfyre származású, akinek Illyrio Mopatis az apja és az anyja egy száműzött Blackfyre.

A Blackfyre-ház a Targaryen házból származik, miután IV. Aegon király tvényesítette a fattyú gyerekeit és utána a Blackfyre-ház tagjai mindig harcoltak a Targaryenekkel a trónért. A Targaryenek címere egy vörös sárkány, a Blackfyre címere pedig egy fekete sárkány. Illyrio Mopatis pedig azt mondja Tyrionnak, hogy egy sárkány mindegy, hogy vörös vagy fekete, akkor is sárkány. És ezért gondolják sokan, hogy Aegon igazából Blackfyre.

2019. ápr. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*törvényesítette
2019. ápr. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja, annyivel kiegészíteném, hogy nem biztos, hogy Varys említi a cserét Kevannak, de hozzá kötöttem.

Lehet a cserét Tyrionnak mondja valaki más, talán Illyrio.

2019. ápr. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi, azért így be ugrottak a dolgok közben :) kiváncsi vagyok már mi lesz a végkimenet a könyvekben
2019. ápr. 10. 23:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a könyvekben biztos lesz Aegon-Dany konfliktus. De igazából Aegon létezése Jont és Danyt is várólistára teszi a trónért, hiszen Aegon fiú és idősebb, mint Jon. (Mondjuk Jon a könyvben valószínűleg még így is fattyú.)
2019. ápr. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!