Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen horrorok vannak amik...

Milyen horrorok vannak amik tényleg nagyon ijesztőek?

Figyelt kérdés

Barátokkal szeretnénk nézni valami horrort, amitől tényleg befoshatunk. Az az egy probléma, hogy én egy csomó horrort láttam és nem volt amitől féltem volna.


Írok pár példát, hogy mi az amit kerüljünk:


Az ilyen régebbi horrorfilmek mint Péntek 13, Rémálom az Elm utcában,Alien, Halloween, Texasi..., vagy mint a Sikoly, Tudom mit tettél... stb. semennyire nem ijesztőek (számomra).


Amit olvasok, hogy sokan mondanak ijesztőnek Kör, Tükrök abszolút nem értem miért ijesztő az emberek számára, nekem nem volt az.


Démonok között is mennyire volt hypeolva, hogy mennyire az, hát nekem semennyire.


És ami a legtöbben javasoltak és mindenhol azt olvasni, hogy mennyire ijesztő az a Síri találkozások. Barátaim csak ezt az egy horrorfilmet látták mikor együtt néztük, de szinte végig szenvedtük, hogy milyen unalmas és kiszámítható.


Egyébként szeretem a felsorolt filmeket, csak tényleg nem volt számomra semmi ijesztő. Támpontnak írtam nektek abban bízva, hogy tudtok írni tényleg igazán ijesztő filmeket.


Nem baj a sok jumpscare, de a lényeg, hogy tényleg féljünk.


Tudom minden ember mástól fél, de ezek alapján tudnátok írni nekem filmeket? Előre is köszönöm!



2019. ápr. 12. 19:13
 1/10 AncsA(6)3 ***** válasza:
80%

Sok horrorfilm nézés után már én se találom őket ijesztőnek. A millió klisé stb.. miatt már inkább csak az 'olyan rossz hogy már jó' vagy 'bírom a történetet' hangulat miatt nézem őket. De, itt van pár amit talán jó látni:


Átok: [link]


Rec: [link]


A szem: [link] (én az amerikait láttam, van japán verzió is)


ezeket régen láttam, de talán jók hirtelen 'ijesztőbb' élményre.

2019. ápr. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Ha be akartok fosni, akkor próbáljátok ki inkább ezt:

https://www.youtube.com/watch?v=VlPuKjj-EIw

2019. ápr. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

david lynch filmek?

pl a Mulholland Drive, Radírfej, stb

2019. ápr. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

vagy az

Xtro

2019. ápr. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Nekem a klasszikus az Ördögűző.
2019. ápr. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

A 1408 című film tetszett. Bár nem az a "tényleg nagyon ijesztő film", de van egy nyomasztó alaphangulata (ez az alaphangulat azután kezd el előjönni miután Mike Enslin kiveszi a 1408-as számú szobát). ^^


[link]

2019. ápr. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Rec-et láttam, volt egy-két jó jumpscare, de amúgy semmi.

Mulholland Drive-ot sem sorolnám be annak.

Radírfejet, Ördögűzőt láttam, de ezek így manapság nagyon gyengék ilyen szempontból. (nem rosszak egyébként, csak már kiöregedtek)

1408 pedig érdekes, de az sem ez a kategória nálam.


Amit az első válaszoló írt, az átkot még nem láttam, de attól tartok, hogy ugyanaz lenne mint a körnél amit a kérdés alatt írtam. Illetve a szemet sem láttam, de nem tűnik rossznak.


Valami tényleg ijesztőt keresnék, ha tud valaki írni azt nagyon megköszönném.

2019. ápr. 15. 18:23
 8/10 anonim ***** válasza:
58%

Amik itt szóba kerültek, azok valójában eléggé nagy és híres horrorfilmek. (A Rec kivételével.) Ha ezek nincsenek hatással, akkor valószínűleg nagyon nagy az ingerküszöb és így passzolok. :D Sokat láttam már én is, de most például A gyászoló asszony teljesen székhez szögezett.

Illetve sokkal régebbről egyet tudok mondani: Psycho.

2019. ápr. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Engem a gyászoló asszony nem fogott meg.

A Psycho pedig jó, csak ugyanaz a helyzet, hogy ma már nem állja meg a helyét. :(

2019. máj. 3. 21:37
 10/10 anonim ***** válasza:
58%

Valószínűleg a horror nem a te műfajod.

Híradó esetleg, vagy olyan dokumentum műsor, ahol valódi horror sztorik mennek?

Nekem is magas az ingerküszöböm, de hogy a Mulholland Drive, vagy más Lynch film, és a gyászoló asszony nem fogott meg? Biztos érted a filmek lényegét?

2019. máj. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!