Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Trónok harcában miért csak...

A Trónok harcában miért csak poénforrás az, hogy Jon feltámadt a halottaiból?

Figyelt kérdés

Két verzió van: vagy senki nem beszél róla vagy poénkodnak vele.

Miért nincs a történetre és a karakterekre az hatással, hogy Jon meghalt már egyszer és feltámadt?



2019. ápr. 17. 16:52
 1/10 A kérdező kommentje:

*És nem akarok megint külön kérdést kiírni:


Miért nincs valami hatása annak, hogy a Másoknál van már Dany egyik sárkánya. Miért kezelik ezt olyan könnyedén? Danynek rendben van, hogy Viseriont most már az Éjkirály irányítja? Miért nincs erre valami pánikreakciójuk, ahelyett hogy elmennek romantikázni Jonnal?

2019. ápr. 17. 16:56
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első kérdés érdekes. Pláne hogy Beric például ki is jelentette, hogy minden egyes feltámasztással egy kicsit kevesebb lett, vesztett a személyiségéből, vagy valami ilyesmi. Jonra ugyanakkor látszólag semmi hatással nem volt a dolog egyelőre. Azt leszámítva persze, hogy feloldotta a "mindhalálig" tartó fogadalmából, amit az Őrségnek kötött.


A másik kérdésnek viszont szerintem nincs akkora jelentősége. Egy végeláthatatlan, felfoghatatlan méretű zombihorda közeledik, ami ellen a józan ész szerint, hacsak valami csoda nem történik, nincs semmi esélyük. Ehhez képest plusz-mínusz egy élőhalott sárkány "szinte semmi".

2019. ápr. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A 2. kérdés azért érdekes, mert Daenerysnek a sárkányai olyanok mintha a gyerekei lennének. Szerintem egy anya nem így éli meg ha egy gyereke meghal.
2019. ápr. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szerintem a sárkánynak azért is van jelentősége, mert a sárkány döntötte le a Falat.

Ha nem mennek a Falon túlra és nem akarják meggyőzni Cerseit, hogy segítsen, akkor most a holtak seregétől sem kellene tartaniuk, hiszen a Fal még mindig állna.

2019. ápr. 17. 21:39
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
Még nem kezdtem el a 8. évadot szóval nem tudom mi történt azután, hogy a mások átmentek a falon :D
2019. ápr. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jaaa...ok. Szerintem semmi érdemleges amúgy. Csak gondoltam lesz majd bűntudatuk vagy ilyesmi.
2019. ápr. 17. 22:25
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit hozzátennék, hogy a könyvekben Jon és Arya is bőrváltó, mindketten ugyanúgy bele tudnak bújni a saját rémfarkasuk testébe, mint Bran. Igaz, nem annyira profik ebben, mint Bran, aki lényegében tudatosan irányítja a farkasát, sőt más lényeket, még Hodort is képes időnként hatalma alá keríteni. Mindezt csak azért mondom, és a kérdés szempontjából azért érdekes, mert a könyvekben több jel is utal arra, hogy Jon lelke a halálakor átmegy a farkasába: mikor leszúrják, az utolsó gondolatával Szellemre gondol; Melisandrének is van korábban egy látomása, ami arról szól lényegében, hogy Jon farkassá változik, majd vissza, stb. A könyvekben ugye még nem következett be Jon feltámasztása, de elképzelhető, hogy ott emiatt némileg máshogy fog történni a dolog, és szintén emiatt nála nem érvényesül az, hogy megváltozna a személyisége az újjászületés után. Szóval az, amit Beric mondott, és fentebb írtam, vagy az, ami Lady Stoneheartnál is bekövetkezik (utóbbit direkt így írom, a sorozatban nem szerepel, de aki olvasta a könyveket, tudja miről van szó).
2019. ápr. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A sorozatban az 5. évad óta nem sok dolognak van értelme.
2019. ápr. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Lehet nem tudják, hogy feltámasztotta a sárkányát. Bár ez kicsit gáz lenne...
2019. ápr. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
De tudják, Bran elmondta nekik, hogy a sárkány az Éjkirály szolgálatában van már és az irányítja.
2019. ápr. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!