Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mik a legjobb művészfilmek?

Mik a legjobb művészfilmek?

Figyelt kérdés
Témáját tekintve a szerelem érdekelne elsősorban, de nyitott vagyok bármi másra is. Előre is köszönöm!

2019. ápr. 17. 19:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit tekintünk művészfilmnek. Így, első blikkre ezek jutnak eszembe:

Arizonai álmodozók

Mi ketten

Rövidre vágva

2019. ápr. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ja, eszembe jutott még kettő:

Nem vagy te intéző

A bolond egy napja

(Mindekettő lengyel film és baromi jó!) :)

2019. ápr. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2019. ápr. 17. 21:18
 4/11 anonim ***** válasza:
Kerülőutak
2019. ápr. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Enyedi filmjeit szeretem. Simon mágus, Testről és lélekről.

Bergman valóban csúcs. 7. pecsét

Bunuel *

Midnight cowboy

Trier filmje az Amerika trilógia : Dogville

A kairói eset 

Manifest

5. Pecsét

Hideg napok

Budapesti mesék!!!

Dead man (Jim Jarmusch)

Bergman - Nagyítás

Kurosawa - Álmok


Ezek nem a legjobbak. Ezek csak nekem tetszenek. Amúgy Sundance fesztivált nézegessed. Érdemes.

2019. ápr. 18. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#1 kislexikon leírása mennyire jó?

Művészi film: egyes filmesztétikákban a kommersz filmmel szembeállított fogalom; a társadalom és az egyén nagy sorskérdéseit magas színvonalon, igényes, korszerű filmművészeti eszközökkel feldolgozó film, amely filmesztétikai kulturáltságot, a film nyelvezetében való jártasságot követel meg a befogadótól.


Olyan filmalkotás, amely mély társ. egyéni problémákat tár fel, legtöbbször a szokásostól eltérő alkotói módszerekkel. Maradéktalan megértésükhöz általában szükséges a filmnek mint művészeti ágnak az ismerete, bizonyos mértékig kialakult filmes látásmód. A művészfilm meghatározás egyébbként vitatható, mert az ellenpólusként emlegetett kommerszfilmek v. szórakoztató filmek - amelyek könnyedebb hangvételük v. témájuk miatt a mozilátogatók körében nagyobb sikert aratnak - szintén készülhetnek és készülnek is magas művészi színvonalon

2019. ápr. 18. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A kaland

Tükör (és a többi Tarkovsky)

Biciklitolvajok

[link]

La Haine !!!

A Föld sója !!!

2019. ápr. 18. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Balogh Bence 2019 ***** válasza:

Hogy mi a legjobb és hogy mi esik a művész kategóriáaba, az kissé szubjektív, de itt van tíz nagyon elismert, újabb film:


Szép nyári nap

Ponyvaregény

Sátántangó

A film története(i)

Szép munka

Családi kötelékek

Szerelemre hangolva

Csihiro szellemországban

A sötétség útja

Vérző olaj

2019. ápr. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bence, neked miért művészfilm a Csihiro szellemországban? :) Ha már szubjektív, akkor kérlek írd le. (nem azt állítom, hogy nem az, csak érdekel, hogy neked miért az)
2019. ápr. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Balogh Bence 2019 ***** válasza:

Nem azt írtam, hogy az, hanem hogy egy viszonylag újabb és nagyon elismert film :) Az ilyen jellegű kérdéseknél a kérdező általában nem művészfilmként besorolt filmekre gondol, mint amilyenek pl. a Tarkovszkij-filmek, hanem valamire, ami nem egy sablonos, kommersz, hollywoodi darab.


Ilyen a Csihiro is, hiszen nem egy akciódús filmről beszélünk, amelyben a jó harcol a rosszal, nem cselekményközpontú és külön esztétikai élményt nyújt a rajzok kidolgozottsága is.


(Ami engem illet, szerintem minden film művészfilm, csak eltérő minőségűek :)

2019. ápr. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!