Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Bosszúállók: végjáték SPOILERE...

Bosszúállók: végjáték SPOILERES kérdés?! ( Ne nyisd meg ha nem láttad még. )

Figyelt kérdés
Ugye a film végén kapitány visszaviszi a köveket a múltba, ahol ott is marad. Hogy képes viszont ugyanabban az idősíkban élni, ahonnan visszament? Hisz ő megöregedett, nem harcolhatott 2010--től újra a bosszúállókban... hogy is van ez?

2019. ápr. 26. 10:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ott volt a fiatal énje, szerintem az harcolt, ő meg csak csendben éldegélt.

Arról mi a véleményed, hogy miért nem hozták vissza Tonyt? Erre mi a magyarázat?

2019. ápr. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tony-nak, azaz Robert Downey Jr.-nek lejárt a szerződése, ezért halt meg, pont ugyan ezért zárták le Amerika Kapitány (Chris Evans) történetét is.
2019. ápr. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

A 2017-es énje utazott a múltba. A 2010-es múltbeli énjének ehhez semmi köze nem volt, ő ugyanott volt ahol addig is.


"Arról mi a véleményed, hogy miért nem hozták vissza Tonyt?"

Ki és hogy hozta volna vissza, ha egyszer meghalt?

2019. ápr. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk Kapitány, aki utazott az időben, teszem azt a pár évvel ezelőtti Tonyt.
2019. ápr. 27. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Mondjuk Kapitány, aki utazott az időben, teszem azt a pár évvel ezelőtti Tonyt."

Vagyis a pár évvel ezelőtti Tony idősíkjában végül hadd győzzön Thanos, és pusztítsa el az univerzumot?

Nem tűnik olyan megoldásnak amit akár Tony, akár Steve valaha is bevállalna...

2019. ápr. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy a végén ott ül a padon, szerintem egy rossz húzás volt. Sok kérdést vet fel. Ha úgy van az időutazós dolog, ahogy az sokan gondolják és nem alternatív idősíkok vannak, akkor vagy ellentmond saját magának a film azzal, hogy ő egyszerűen megöregedett a múltban és utolérte a jelent vagy a kapitány egy kamu múltban élte le az életét, ami abban a pillanatban megszűnt, hogy ő utolérte azt a pillanatot, amikor visszaindul a múltba, tehát minden amit ott tett nem volt hatással a jelenre. Vagy fogalmam sincs...de valahogy nem klappol a dolog. Nekem volt más elméletem, de akkor viszont alternatív idősíkok voltak és legalább kettőt nem is szüntettek meg/lendítettek vissza az eredeti eseményekhez. De, ismerőseim szerint a film nem ezt mondja, hanem tényleg az időben utaznak. Szóval visszakanyarodunk, oda amit először írtam.


Az ugye alap, hogy elmondják, hogy nem lehet megváltoztatni a múltat, mert akkor a jelen nem lenne amiben visszamennek az időben. Tehát, ha ő visszament is, akkor azzal még nem írta felül a múltat, az már megtörtént. Na, most ez szép és jó, de mi van azzal a világgal (múlttal) amiben van és megváltoztat benne egy csomó mindent, hogy ott van? Az csak akkor létezik, amikor ő benne van vagy onnantól kezdve az egy alternatív idősík, hogy belelép? Akárhogy is nézem, elég problémás, hogy ő ott üldögél a padon öregen.

2019. ápr. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Folytatva az előző gondolatomat.

Ha mondjuk alternatív idők vannak, akkor én két variáció is eltudnék képzelni. Például egyszerűen visszajött magától, de csak öregen miután leélte az életét ott. Vagy már eleve ők is egy lezajlott Végtelen Háború következtében létrejött alternatív idősík és az öreg Steve nem az ő Stevejük. Az övék ottmaradt a múltban a csajjal, az öregnek meg ez volt a múlt.

Tonyról: Ha alternatív idősíkokban gondolkodunk, akkor visszaforgatni az időt nem lett volna értelme, mert akkor az egész csatát visszapörgetik, ha meg elhoznak a múltból egy Tony-t, akkor meg a másik idősíknak nem lesz Tony-ja, ráadásul ezzel tulajdonképpen a sajátjukat nem támasztották föl. De, az időutazós résztől függetlenül is, a köveket nem nagyon tudta volna használni senki anélkül, hogy belehalna. Valamint úgy tűnik azokat nem tudták visszahozni, akik nem a csettintésbe haltak meg. Ráadásul Tony-val a kövek végeztek, azt meg úgy tűnt végképp nem lehet visszacsinálni.

Engem jobban aggasztanak az olyan apróságok, hogy pl. így végül is, akkor Dr. Strange mégis csak beáldozta az időkövét, aminek a védelmére felesküdött. Ennyi erővel a legelején elpusztíthatták volna. Meg eddig elengedhetetlen volt a Föld védelméhez a kő, most már nem? Mért akarta, hogy Tony fordítsa vissza a hajót, miért nem teleportál eleve vissza a Földre? Tényleg ez volt az egyetlen lehetőség? Valahogy nehezen hiszem el. Eleve mi lett volna, ha még az Titánon megakadályozza, hogy Űrlord fejbe verje Thanost, leveszik róla a kesztyűt, majd elteleportálnak és otthagyják?


Nekem igazából tetszett a film, meg is fogom nézni még egyszer. De, szerintem azért nagy logikai bukfencek vannak benne, főleg így végig gondolva ezt az egész Végtelen Háborút a lezárással együtt.

2019. ápr. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Teljesen egyetértek az általad leírtakkal. De azért vegyük számításba, hogy ez egy mese. Van benne logikai buktató,nem is egy, ahogy a többi Marvel-filmben is, de én személy szerint ezt gondolom, hogy ez a gyönyörű lezárás megérte a “kis értelmetlenséget”. Arról nem beszélve, hogy muszáj volt valahogy Stevenek visszajönnia odaadni Samnek a pajzsot, hisz gondolom ez később még kap jelentőséget.
2019. ápr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az addig oké, hogy ez egy mese, de attól még meglehet írni úgy egy történetet, hogy ne legyen ellentmondásos, továbbá miután lefikáznak egy csomó filmet, mondván hogy rossz benne az időutazós szál, szerintem vehették volna a fáradságot és vagy jobban kifejtik, hogy akkor tulajdonképpen mi van, vagy nem raknak bele olyan jelenteket, amik kérdőjelesek.

Ha nagyon akarják lemerem fogadni, hogy a pajzsot máshogy is vissza lehetett volna juttatni vagy egyszerűen érthetően megmagyarázni, hogy hogyan ül ő ott.

2019. ápr. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ápr.27 00:15 ki és hogyan hozhatta volna vissza?


Doktor Strange és az idő követ használva.

2019. máj. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!