Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik marvel filmeket kell...

Melyik marvel filmeket kell mindenképpen látni, hogy értse az ember a Végjátékot? (Spoilerezni tilos! )

Figyelt kérdés
Barátnőmmel szeretném megnézetni, de még alig látott marvel filmet. Melyek azok a filmek, amik feltétlenül szükségesek, ahhoz hogy értse a filmet? Melyik filmet lehet kihagyni, mik azok amiket feltétlen látnia kell? LÉGYSZÍVES NE ÍRJATOK SPOILEREKET!

2019. ápr. 28. 15:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ezt már nagyjából háromszor megkérdezték ezen az oldalon. Egyébként egy három másodperces google keresés eredménye:

[link]

2019. ápr. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Vasember 1

Vasember 2

Thor 1

Amerika Kapitány 1

Bosszúállók

Vasember 3

Thor 2

Amerika Kapitány 2

A galaxis örzői

Bosszúállók 2

Hangya

Amerika Kapitány 3

Doctor Strange

Thor 3

Bosszúállók 3

2019. ápr. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat a Hangya 2. része lemaradt.
2019. ápr. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
6%
Ma néztem meg a Végjátékot úgy hogy utálom a Marvel filmeket. Ha rám hallgatsz nem nézeted meg vele az összes filmet. Vasember 1 plusz a Végtelen háborút nézze meg. Vasember 1 azért kell hogy tudja miből lesz a cserebogár. A Végtelen háború pedig a Végjáték előzménye. Teljesen érthető a film, pedig nem vagyok rajongó. Én is elkezdtem nézni a 21 filmet, mert nem láttam egyet se, majd rájöttem FELESLEGES időpocsékolás volt! A történet elgondolása elég gyenge eresztés lett egyébként. Én többet vártam a filmtől.
2019. ápr. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Pont ezért írtam ma ki kérdést.

Nagyon gagyi a történet.

2019. ápr. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
#4 érthetőnek érthető. Csak nem veszed észre benne az utalásokat, az összefüggéseket, a lényeget. De persze adjon tanácsot valaki olyan, aki cseppet sem ért hozzá, nem mellesleg utálja a filmeket. Bravo!
2019. ápr. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én már láttam a filmet, szóval megpróbálom összeszedni azokat a filmeket, amik kellenének hozzá.

Először is, azt azért érdemes tudni, hogy a film egy jelentős része a karakterek drámájáról szól, szóval ha valakit hidegen hagy az egész Marvel és a benne lévő szereplők, akkor simán lehet, hogy nem fog neki tetszeni vagy nem fogja a filmet valami nagy számnak tartani. Aki 3 órás zúzásra számít, az csalódni fog. Ez a film egyértelműen az előzményekre épül, önállóan nem igen állja meg a helyét szerintem.

Az egy dolog, hogy a film érthető egy-két előzmény film ismeretében is, de az közel sem jelenti, hogy élvezhető is.


Én alapvetően továbbra is az összes megnézését ajánlom, de ha valaki ezt nem akarja, akkor ahhoz, hogy legalább nyújtson is valami élményt a film és érthetők legyenek a főbb utalások, a következők kellenek:


Amerika kapitány 1

Vasember 1

Bosszúállók

Thor 2

(Én ajánlanám a Thor 2 után a Vasember 3-at is!)

Amerika kapitány 2: A tél katonája

Galaxis Őrzői 1 (Ajánlanám a 2-t is, hogy az ő történetük teljesen érthető legyen!)

Bosszúállók 2: Ultron kora

Amerika kapitány 3: Polgárháború

(Szerintem érdemes lenne megnézni a Dr. Strange-et is)

Thor 3: Ragnarök

Bosszúállók 3: Végtelen Háború

Hangya és Darázs


Aki ezeket nem látta az nem tudom, minek nézi meg a Végjátékot. Én úgy gondolom ezek a filmek minimum kellenek, hogy nagyjából átlássuk a nagy történetet, aminek ez a film a lezárása.

2019. ápr. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Most, hogy gondolkodom a Vasember 3 szerintem kellene a filmhez. Amiket zárójelbe tettem azok azért erősen ajánlottak szerintem, de a Vasember 3-at inkább ki is tenném a megnézendők közé.
2019. ápr. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
7 és 8-as vagyok. megjegyzés: Ahogy leírtam, az a filmek nézési sorrendje.
2019. ápr. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Vasember 3? Minek? Felesleges.. Inkább az első részre koncentrálj, na meg a Dr. Strange is nagy időpocsékolás..
2019. máj. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!