Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi jelent a moziban az Imax,...

Mi jelent a moziban az Imax, a Dolby Atmos és a ScreenX?

Figyelt kérdés

#film #mozi #ScreenX #Imax. Dolby Atmos
2019. máj. 13. 11:46
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, és melyiknek mik az előnyei és a hátrányai a sima 2D-hez képest?
2019. máj. 13. 12:01
 2/5 Koplárovics Béci ***** válasza:

Imax:

[link]

Röviden: sokkal nagyobb vászon, sokkal jobb felbontású kép (jobb a 3D is), jobb hang.

Dolby Atmos:

[link]

Jóval több hangszóró, a neve is innen jön: atmoszférát szeretne teremteni a hang irányának pontosabb belövésével.

ScreenX:

[link]

Nem csak elöl van kép, hanem egyes jeleneteknél oldalt is, így mintha méginkább a történetben lennél. Fontos, hogy nem végig ilyen, csak az így felvett jeleneteknél.

2019. máj. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Koplárovics Béci ***** válasza:

Ja, előny/hátrány: az előnye mindegyiknak az, hogy valamiben többet nyújt, mint a sima 2D. A hátránya meg az, hogy drágább a jegy, és mivel kevesebb terem alkalmas rájuk, így kevésbé találsz jegyet rá.

Speciel úgy tudom, hogy Magyarországon 1db Imax és 1db ScreenX terem van, de lehet, hogy tévedek.

2019. máj. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az az érdekes, hogy amikor videókat találtam a sime és az Imax közötti különbségre, a színek mindig kicsit másmilyenek voltak. Ez így is marad akkor is, amikor már moziban adják a filmet?
2019. máj. 13. 16:39
 5/5 Koplárovics Béci ***** válasza:

Sosem láttam még ugyanazt a filmet Imaxban és sima 2D/3D-ben is :) Így nem tudom.

Azt viszont igen, hogy attól, hogy valahol valamit Imax mintának mondanak, még nem feltétlen lesz az, illetve a kódolási (tömörítési) eljárások is változtathatnak a színeken (is), például a színek "tömörítése" (pl: kevesebb szín használata) is része lehet egy tömörítési eljárásnak.

2019. máj. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!