Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért akkora divat a magyar...

Miért akkora divat a magyar szinkronos filmekben az étkezős jeleneteknél mindig csámcsogni? :D

Figyelt kérdés
Egy magyarnak már gyerekkorában mondogatják, hogy evés közben nem csámcsogunk, de mi azért az összes külföldi színészt megcsámcsogtatjuk. :D

#szinkron #magyar szinkron #csámcsogva beszélni
2019. máj. 14. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet azért, mert az evés természetéből fakadva mozog a szájuk, de hülyén nézne ki, ha néma lenne a jelenet, így "rámondják". Ha már itt tartunk, sokszor a grimaszoknak is hangja van.
2019. máj. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A túlzásra gondoltam, ha ugyanazt a jelenetet eredeti hanggal, eredeti nyelven nézed, valahogy mindig kultúráltabb evéshangok jönnek ki a színészekből szerintem. :)
2019. máj. 14. 20:15
 3/4 A kérdező kommentje:
De amúgy tényleg, a grimaszokra is behümmögnek sokszor a magyar változatban. :D
2019. máj. 14. 20:17
 4/4 anonim válasza:
Ez nekem is fura ahogy erőltetik a szinkront, főleg amikor csukott szájjal esznek és úgy csámcsog rá a szinkronszínész, gusztustalan is szerintem, ennyi erővel végig is böföghetnék a filmet...ezek szerint akkor nem csak szerintem gáz :) az összes filmbéli karakter így olyan lesz, mint valami filippínó földműves. :) miért nem lehet a korábbi színvonalat visszahozni, a 90es években tényleg nem hiába mondogatták, hogy a magyar szinkron világhírű, azóta meg olyan erőlködésszagú lett, nem beszélve a fordításokról...nem akarok ezzel senkit sem megbántani vagy becsmérelni, nyilván ezt a szintet sem lehet könnyű összehozni... persze akit zavar, az nézheti a filmeket felirattal, ez azért nem egy eget rengető gond. Én nyelvtanulás miatt is egyre inkább felirattal nézek filmeket már egy ideje, de hát kinek a pap...
2019. máj. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!