Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ismerős valakinek ez a film?...

Ismerős valakinek ez a film? (Egy parazita az emberek fején él és kollektív tudatot hoz létre)

Figyelt kérdés

Még az is lehet, hogy könyv, de valószínűleg film.

Szóval egy másik bolygón ez ottani emberszerű létforma szimbiózisban él egy ilyen parazitaszerűséggel. A parazita az emberek fejére telepedve él, belenyúl az agyukba és szívja a testnedveiket, de cserébe elárasztja az embereket boldogsággal és egyáltalán nem éreznek fájdalmat. Ahogy nő a parazita, annál boldogabbak az emberek. Illetve a parazita létrehoz egy kollektív tudatot, amivel az összes ilyen ember elméjét összekapcsolja. És végül, amikor már nagyon nagy a parazita, az emberek elmennek meghalni egy föld alatti barlangba. Ebben a barlangban él a legnagyobb parazita, a tulajdonképpeni tudatközpont, az emberek meg hagyják, hogy a nagy parazita bekebelezze őket és így feloldódnak a kollektív tudatban.

Egy családtagomnak is rémlik, úgyhogy biztos nem álmodtam, de a címe vagy a történet többi része neki sincs meg.

Ismeri valaki?



2019. máj. 29. 12:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez szerintem nem film, hanem egy novella.


George R.R Martin: Lya dala

Ebben a kötetben található:

[link]

[link]

2019. máj. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Óó, igen, ez az. Olvastam a novelláskötetet.

Nem tudtam eldönteni, hogy olvastam vagy láttam, mert az olvasott történeteket is filmszerűen képzelem el. Köszönöm szépen!

Legközelebb, ha ilyen van, először végig fogom nézni a könyveket a polcon :D

2019. máj. 29. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!