Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Csernobil sorozatban mi...

A Csernobil sorozatban mi volt az a fémes íz amit a robbanás után éreztek sokan a szájukban?

Figyelt kérdés

2019. jún. 13. 22:51
 1/9 anonim ***** válasza:
7%
Elmondták a sorozatban.
2019. jún. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%

1-es! Nem mondták, gondolom a kérdés sem létezne.


A pontos okot szerintem nem tudják, a leghihetőbb teória, hogy a levegőbe került radioaktív atomokat tartalmazó porszemek a légzés, nagyobb nyelés során bekerültek a szájba, és ezt érezték.


olyan vélemény is van, hogy az egész csak kitaláció és a tömegpánik miatt terjedt el.

2019. jún. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Nem tömegpánik, valóban így volt! Ahogy belélegezték a levegőben lévő radioaktív porokat, annak 2 pokoli tünete volt:

1. Intenzív fémes íz érzete a szájban

2. Mint ha az arcukat milliónyi apró izzó tűvel szurkálnák

Ez nem meglepő, hiszen az erőművekben előforduló radioaktív anyagok, főleg Urán és Plutónium, anyagukat nézve fémek!

2019. jún. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Szia! Főleg a jód 131-es izotópja okozza a fémes ízt a szájban, aminek a felezési ideje néhány nap. A későbbiek során ezért nem lehetett, már érezni olyan intenzíven.
2019. jún. 14. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Jód tablettát is emiatt kell szedni. Kiszorítja, a radioaktív jódot a szervezetből, és csökken a pajzsmirigy rák kockázata.
2019. jún. 14. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
6%
A sorozatban tényleg elmondják érthetően és tisztán.. :D nézd újra :)
2019. jún. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
13%
A radioaktív jód izotóp. Még itt Magyarországon is lehetett érezni. Legalábbis én éreztem pedig még gyerek voltam és nem tudtam hogy mi van.
2019. júl. 7. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
Ezt a radioaktív jód izotóp dolgot mint írtam nem kellene készpénznek venni, ez egy teória, amit nem bizonyítottak soha. Már csak azért sem, mert akik nagy sugárdózist kapnak, azok közül is érzik sokan a fémes ízt, akkor is ha nincs jód a levegőben, amit belélegezhetnek. pl. sugárterápiában részesülő betegek egy része, akinek a nyaki-feji régióját kezelik gyakran számolnak be egy furcsa ízről, pedig ők nincsenek kitéve izotópoknak a levegőben. Továbbá azért valószínű, hogy tömegpánik is belejátszik, mert rengeteg olyan katona, is érezte Csernobilban, akiken védőmaszk volt, amit pont azért viseltek, hogy a radioaktív izotópok ne kerüljenek a szájukba/tüdejükbe. Nem is beszélve arról, hogy bár a jód-131 rövid idő alatt (nyolc nap) feleződik sokan olyanok is beszámolnak róla, akik manapság dolgoznak az egykori 4-es blokk roncsain. Ez a jódos egy népszerű teória, ami a sorozatban el is hangzik, hogy a radioaktív jód miatt van, csak sosem lett bizonyítva.
2019. júl. 7. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
10%
Én még mindig érzem a számban, ez a radioaktív jód íze.
2019. júl. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!