Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Dragon Ball Z Epizódok kiszivá...

Dragon Ball Z Epizódok kiszivárgása, hogyan?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Arra volnék kíváncsi, leginkább a véleményeteket olvasnám szívesen, hogy hogyan szivárogtak ki a Dragon Ball Z Szinkronos epizódjai? Ugye az utolsó epizód ami 1999-ben adtak le az RTL-en az a 121.rész volt. Tisztában vagyok vele, hogy a Viasat6 sugározta 2013-ban mind a 291 részt de már előtte 2010-es években fellelhető volt az összes epizód magyar szinkronnal. Szerintetek, hogyan szivárgott ki? Valaki az RTL-től kiadta "feketén"?
2019. júl. 8. 01:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Lényegében igen. Valaki talált egy feltételezhetően belső emberkét, aki meg tudta szerezni a szinkronokat. A pontos kilétét csupán egy-két ember ismerte. A lényeg, hogy ez az egy-két ember szervezett, és levezényelt egy gyűjtést, mert természetesen nem ingyen adta oda ez az illető (ha jól emlékszem olyan 10.000 Ft/rész volt az ár). Kb. 200 fő vett részt a gyűjtésben, több részletben ment a dolog, tehát összejött x részre a pénz, akkor megtörtént a részek vásárlása, aztán folytatódott a gyűjtés a következő adagra, míg végül meglett az összes.


Persze akkor még senki nem számított arra, hogy a Viasat 6 le fogja adni, viszont a megvett szinkronok stúdió minőségűek voltak, szóval legalább a minőség jobb mintha tv-ből rögzítették volna.

2019. júl. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszod ment a zold kez. Ez durva egyebkent. Es ez nem volt illegalis?
2019. júl. 8. 21:52
 3/12 anonim ***** válasza:

Azt még hozzátenném hogy akik a gyűjtést rendezték a végén nagyon unszimpatikusak lettek.


Ők ugyanis úgy vélték, hogy csak nekik jár a szinkron, és nem osztják meg mással. Később meg bizniszelni akartak vele, 10 000 Ft-ért akarták adni másoknak.


Jól emlékszem arra a korszakra, szerencsére azonban kiszivárgott, így mindenki hozzájutott, a gyűjtők részéről ment is a hiszti rendesen (tisztelet a kivételnek).

2019. júl. 26. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Még valami:


Az első nem jól emlékszik.


Maga a belsős ember 3 millióért adta a szinkronokat, és állítólag egy rajongó kifizette a felét


A 10 000 Ft-os cucc már a gyűjtők részéről jött, akik anyagi hasznot akartak húzni belőle, persze nem mindegyik, akinek nem inge, ne vegye magára.

2019. júl. 26. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A 3 milliós emberke egy előzmény volt, ugyanis ő fogta a pénzt és lelépett. Vagyis tőle is sok rész meglett, de nem annyi, amennyit ígért illetve kikötötte, hogy a teljes sorozat szinkronját meg kell vegyük, nem csak a hiányzó részeket. Miután ő lelépett, utána találtak még valakit, ő volt a 10.000 Ft/részes ember.


Olyanra nem emlékszem, hogy a csoport pénzért akarta volna közzétenni a megszerzett részeket, lehet hogy felmerült a lehetőség, de nem hinném, hogy ennél tovább jutott. A fő cél az volt, hogy a gyűjtés végéig ne kerüljenek ki az addig megszerzett részek, mert különben nem jöttek volna új emberek és az eddigiek nagy része sem fizetett volna tovább ha kikerülnek a részek. Sajnos volt egy-két patkány a tagok között akik folyamatosan hozták nyilvánosságra a részeket, és ezt próbálták megakadályozni. De miután meglett az összes rész, utána nyilvánosságra hozták az egészet.

2019. júl. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#5


Amennyire én tudom, a fő cél az volt, hogy csak a gyűjtők tudják élvezni a részeket (illetve később az, akivel üzletelnek). Emlékszem, hogy az egyik oldalon hogy ment a dicsekedés, az egyik tag részéről, hogy ők ogm formátumban fogjám megkapni a részeket, és bizony azokat nem fogják látni mások. Amikor pedig nyilvánosságra kerültek az epizódok ment a panaszkodás, írogatás más honlapok chatjeibe, akik kitették a részeket. Már ilyeneket mondtak, hogy majd a Dragon Ball GT-t is le fogják szinkronizálni, de az már nem kerül ki, talán valami ilyesmit. Az tuti, hogy említették a GT szinkronját, a többi már homályos, meg talán még a movie-kat is. Az meg biztos, hogy bizniszelni akartak a részekkel, amikor az a birtokukba került, 10 000-ért akarták eladni (mármint a Z összes részét). Erről meg más azt mondta, hogy eleinte úgy volt, hogy 500 Ft-ot kell beleadni, meg 1000-et a gyűjtésbe, de most már ugyanazt akarták csinálni, mint azok, akik árulták a részeket.


Arról egyébként nem tudtam, hogy a 3 milliós fazon lelépett, szóval ez új infó.


Az viszont értelmetlen számomra, hogy a Viasat6 miért adta le ugyanazt a szinkront, mikor tudnia kellene, hogy az már nem új. Én azt gondolom, hogy a Dragon Ball Kai-hoz érdemes lenne készíteni egy magyar szinkront, legalábbis nekem tetszene az ötlet.

2019. júl. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Még valami:


Nem ők hozták nyilvánosságra az egészet, hanem a kiszivárogtatók, akik feltették pl. torrentre is.

2019. júl. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha jól értem te nem voltál tagja a gyűjtésnek, ezért csak külső szemmel láttál dolgokat. Én tag voltam, és tuti, hogy a pénzért továbbadás max egy kósza gondolat volt csak. Az, hogy valakik más oldalakon nyavajogtak, nem változtat a tényen, nyilván 200 ember nem tud mindenben egyetérteni.


A szinkron egyébként két féle formában került a gyűjtők kezébe. Az egyik csak maga a hangsáv mp3 formában, amit persze előtte egy hozzáértő megvágott, és kipótolta a kivágott jeleneteket japán hangsávból. Ezt mindenki maga rakta a videó alá. A másik pedig egy videós kiadás volt, viszont ez a vágott, a tv-ben is leadott verzió volt. OGM formátum nem volt. A gyűjtés végeztével az előbbiből készült rendes release (talán Aspoker volt, de már nem tudom, a lényeg, hogy ő készítette a vágatlan hangsávot) és ez került végül nyilvánosságra. A amiket más tagok szivárogtattak ki azok meg törlésre kerültek ezután. A vágott verzió viszont megmaradt belsősnek.

2019. júl. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8


A pénzért továbbadás nem volt egy kósza gondolat ugyanis a gyűjtés befejeztével e-mailban azt a választ kaptam, hogy 10 000 Ft-ért én is megkaphatom őket. Plusz, említettem, hogy más részéről az egyik honlapon, a moderátor ez ellen fel is emelte a szavát, hogy régen 500-1000 Ft-ot kellett beleadni a gyűjtésbe, most meg már ugyanazt csinálják, mint azok, akiktől vették a szinkront. Vagyis nem csak engem akartak lehúzni pénzzel. Itt tehát csak az lehet a kérdés, hogy kik állhattak emögött, az meg nyilvánvaló, hogy azok, akikhez először került a szinkron.


Végül nekem jól alakultak a dolgaim, ugyanis talán hamarabb végignéztem magyarul, mint a fanok többsége úgy, hogy egy forintot sem kellett fizetnem.

2019. júl. 27. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
OGM formátum meg tényleg nem volt, ott tévedett a belsős emberke. Lehet, csak nagyzolni akart, mert a 2000-es években a GT legszebb verziója ogm volt.
2019. júl. 27. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!