Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért nem készítenek manapság...

Miért nem készítenek manapság olyan jó akciófilmeket mint a 90-esévekben?

Figyelt kérdés
A 90-es évek tömve volt epikus, hangulatos, látványos, izgalmas akciófilmekkel. Die Hard, Ál/Arc, A szikla, Rés a pajzson, Nincs alku, Con Air, A szökevény, Féktelenül, Az ördög maga, napestig lehetne sorolni. Mind elképesztően jó filmek voltak, szerintem senkinek nem kell őket bemutatni. Manapság miért nem készülnek ilyen filmek? Igény szerintem lenne rá, lásd a John Wick mekkora siker lett mindhárom rész, még tán az állt legközelebb ehhez a hangulathoz (nyilván modernebb technikával készítve). Helyette csak az értelmetlen erőszakra, szexre meg a hülye humorizálásra mennek rá. Mi történt az akciófilmekkel?

2019. júl. 10. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Hát...mi történt az összes filmmel? Majdnem mint nézhetetlen.
2019. júl. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
*mind
2019. júl. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Azért van néhány jó alkotás, mint például: A feláldozhatók-trilógia, illetve a trailert látva a Felhőkarcoló is jónak tűnik! Viszont egyetértek veled, amik manapság készülnek tényleg jó filmek, azok mind csak töredékei annak a mennyiségnek, amik a '90-es években készültek, szomorúan látom, hogy hanyatlik az amerikai filmipar, csak ezt a rendezők és producerek nem akarják észrevenni! És ez nem csak akciófilmekre igaz, hanem kb. minden műfajra! Leginkább a környezetet, a látványvilágot hiányolom, ami bizony sokat nyom a lattba, de a sztori is nagyon elcsépelt! :( Szerintem a régi filmesek kifogytak az ötletből, az újak nem annyira kreatívak, és szinte mindenütt spórolni akarnak a költségvetésen, magyarán mondva: a semmiből akarnak sikert, legalábbis én erre tippelek! :/ Nem tudom, hogy ilyen szürreális elmélet eleve hogyan születhet meg a fejükben, főleg ha már tanult emberek?!
2019. júl. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Megváltozott a felvevő közeg. Főleg a lányok dominálnak a közösségi oldalakon, valamint a softboy-ok és metroszexuálisok a fiúk között (NEM melegek, a softboy az a belőtt hajú, vans cipős, csőnacis, telefont nyomkodó, kicsit érzékenyebb fiú, ma a vezető stílus a fiatal fiúk között)

Nekik már nem lehet eladni azt a fajta maszkulin macsóságot, ami a 80-as éveket jellemezte. Ennek a lebutított verziója volt a 90-es évek filmtermése, de még mindig nézhetőbb volt, mint a mai, fókuszcsoportokkal maximális profitra húzott filmek.


A kérdést feltevő amúgy látszik, nincs tisztában a mozi és úgy általában a film fejlődésével, ezt az utolsó mondata alá is támasztja. Pont, hogy ma már nem mennek rá az értelmetlen erőszakra, szexre és hülye humorizálásra! Ez tudod mikor volt jellemző? A 70-es évek exploitation mozijaiban! Na ott volt az értelmetlen erőszak, szex és hülye humorizálás csúcspontja. A revenge, rape and revenge, blaxploitation, carsploitation, ozploitation, prisonploitation, sexploitation filmekben! Ezekhez képest a mai filmek gyerekmesék!


Aztán ez az irányvonal egyrészt mainstream lett a 80-as évekre, bár az öncélú, explicit erőszak megmaradt és az őrült humor is, hiszen jöttek a tini szexvígjátékok és a slasher horrorok!


Amúgy pont, hogy a John Wick egy vicc, egy feleslegesen túltolt és értelmezhetetlen film, 10 éves gyerekeknek, akik nem láttak igazi akciófilmeket a 70-es - 80-as évekből, nem éltek abban a korban.

2019. júl. 11. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Fury road

Bourn

Dark night

Inception

Egy valag "super hero" movie

Warrior

Figther

Taken

Cold pursuit ¡¡¡

IP man. ¡¡¡

Pacific rim

Red

Hunger games /

White house down

Punisher sorozat

Machete

Blitz

Mr. Right

Brawl in cell block 99 ¡¡¡¡¡¡¡¡

2019. júl. 11. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem rég néztem a hogyan legyünk szinglik című filmet és szörnyű volt.
2020. okt. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6-os, AKCIÓfilmekről van szó!
2020. okt. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!