Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Animések! Meg vagytok elégedve...

Animések! Meg vagytok elégedve a MAL-on lévő top 100 legmagasabb értékelésű animék listájával?

Figyelt kérdés

A műfajban már elég tapasztalatot szerző animések válaszát várom.


Elégedettek vagytok a mostani top 10-zel?



2019. júl. 23. 14:41
 1/8 anonim ***** válasza:
12%

Helló!


Remélem erre gondoltál:

[link]


Nem igazán vagyok vele megelégedve. De szerintem én egy kicsit különc vagyok, mert én nem nagyon szeretem a Gintamát, ill. a Steins;Gate-et, míg mások oda vannak érte. Szóval ilyen szempontból megértem, miért vannak benne a top 10-ben. (Ízlés kérdése)

A Fullmetal Alchemist is ugyanolyan népszerűségnek örvend, pedig elég "régi", hasonló a Hunter x Hunter. Mindkettő jó anime.

A Shingeki no Kyojin szerintem jó, hogy benne van: még folytatódik a történet és még ugyanolyan izgalmas, mint volt.

Annak örülök, hogy a Kimi no Na wa. anime benne van a top 10-ben.

A Ginga Eiyuu Densetsu című animét nem is ismerem.... Soha nem hallottam róla. Pedig 7. helyen szerepel... Szerintem az rossz helyen van.

A 3-gatsu no Lion jó anime, de azért szerintem nem top 10-es, inkább a top 20-ban vagy 30-ban kéne benne lennie.


Amik nekem hiányoznak, azok a Naruto (nem a Boruto!), a Boku no Hero Academia, a One Punch Man, a Death Billiards, a Death Note, a Fairy Tail, a Natsume Yuujinchou, meg több Ghibli film, de ezek mind nagyon le vannak maradozva a listán. Pedig ezek "örök kedvencek".

Vagy az aktuálisak közül akár a Given, vagy a Dia no Ace is az elejére kerülhetne.

Úgy tudom a Jojo is elég népszerű, de az is csak a 27. helyen van.



Ilyesmi leírást vártál?

2019. júl. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Steins;Gate, FMA:B - ez a kettő méltó helyen van, bár szvsz én a Steins;Gate-et tenném az élre.


Az Attack on Titannak az égvilágon nincs ott semmi keresnivalója, 7-8 pontnál nem érdemelne többet.


A Kimi no Nawa nekem személy szerint nem jött be annyira, bár szép film... Talán a legszebben megrajzolt anime amit valaha láttam.


A többit nem láttam így azokról nem nyilatkozok.


A Madokát hiányolom a top 10-ből.


Az első válaszolónak: az, hogy a Ginga Eiyuu Densetsu-ról még nem hallottál, és emiatt kijelented, hogy az nem oda való, azzal csak magadról állítottál ki szegénységi bizonyítványt. De azért az ultratrash Szaruto beférne a top 10-be...

Ha nem tűnt volna fel, ez egy toplosta a "legjobbra értékelt" animékből, nem pedig egy toplista a legismertebb animékről.

2019. júl. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

#2-es válaszoló.

Elnézést, ha rosszul írtam valamit. De az az én véleményem.

Máskor kérlek kedvesebben fogalmazd meg azokat a mondatokat, amiket másról/másnak írsz, mert ez egy kicsit durva volt. Plusz ez nem egy olyan oldal, ahol ócsároljuk a másik véleményét.

Már nagyon régóta nézek animéket, ezért lepődtem meg, hogy még nem találkoztam azalatt a sok év alatt egy ilyen jól értékelt animével. Ennyi.

Remélem nem sértettelek meg semmivel, nem szeretnék erről itt vitát nyitni, mert az a kérdező kárára menne.

2019. júl. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt kifogásoltam, hogy nem hallottál róla. Idézlek:


"Ginga Eiyuu Densetsu című animét nem is ismerem.... Soha nem hallottam róla. Pedig 7. helyen szerepel... Szerintem az rossz helyen van."


Különösképpen az utolsó mondatra hívnám fel a figyelmed. Azzal van itt baj, hogy anélkül, hogy bármit is tudnál egy adott műről, kijelented, hogy annak itt nincsen semmi keresnivalója

2019. júl. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jó, okés. Elnézést kérek érte.

Tudjuk be annak, hogy félálomban írtam :P

2019. júl. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A jelenlegi top 100-ból csak 9-et nem láttam (Tenki no Ko, JoJo part 5, Heaven's Feel movie, Ashita no Joe 2, Mo Dao Zu Shi, Steins;Gate 0, Pingu in the City, Slam Dunk, Major S5) és azoknak is a többségét meg tervezem nézni.

Ha nem is teljesen értek egyet a top 10-zel, azért érthető miért ilyen.


Érdekes módon nekem se a FMA: Brotherhood, se a Steins;Gate nem jött be annyira, de semmi kifogásom nincs azzal, hogy a top 10-ben vannak. Mindkettő jól kidolgozott, szép animációval, jó karakterekkel és történettel.

A Shingeki no Kyojin legújabb évadja szerintem sem illik a top 10-be, de az az érzésem, hogy akik lehúzzák csak azért teszik, mert népszerű. Az első évad nem volt semmi túl különleges, de szerintem jó volt, viszont nevetségesen túlértékelték. Az utána következő évadok egyre jobbak lettek és a legutóbbi szerintem simán benne lehetne a top 100 második felében, de nem a 2. helyen.

A Hunter x Hunter újabb feldolgozása is kifejezetten jó volt. Szerintem megérdemli a top 10-et.

A Kimi no Na wa is jó volt, de a szép animációt meg néhány jó jelenetet leszámítva egyáltalán nem volt olyan nagy szám szerintem. Ezt is csak max a top 100 végefelé tenném.

Annak ellenére, hogy a Gintama az egyik kedvencem, ez is erősen túl van hype-olva. Amiken az elején még szakadtam 300+ rész után már azért elég fárasztóak. Mindig ugyanazokat a vicceket hasznosítja újra és az állandó erőltetett drámát is egyre nehezebben bírom.

A Ginga Eiyuu Densetsu is az egyik kedvencem, viszont a Gintamával ellentétben egyértelműen top 10-et érdemel szerintem. Közel 10 éven keresztül jöttek ki a részei, egész végig gyönyörű animációval (főleg a korához képest) és minden szempontból toppon van. A karakterek mind jól kidolgozottak és rengeteget fejlődnek, a történet logikus és nagyon jól meg van írva. Tele van a valós történelemre való utalásokkal és politikával.

A 3-gatsu no Lion is nagyon jó. Ebben az esetben nehezebben tudom eldönteni, hogy mennyire érdemel top 10-et, mert túlságosan haza vág nekem, de én nem sajnálom, hogy ott van.


A top 100-ban lévő animékkel nagy részt egyet értek, a sorrendjükkel viszont már kevésbé, de már így is eleget írtam azt hiszem :)

2019. júl. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Üdv!


A mostani sorrenddel is meg vagytok elégedve? Mert pillanatnyilag a Shingeki no Kyojin van az 1. helyen, a Fullmetal Alchemist Brotherhood a 6. helyen.


Az eddig küldött válaszokat köszönöm, valamint várom a továbbiakat is.

2019. aug. 2. 19:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem változott meg a sorrend, ez csak egy bug, amit időnként produkál a MAL
2019. aug. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!