Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Szeretném fejlődni sakkban,...

Szeretném fejlődni sakkban, de nem tudok! Tippek?

Figyelt kérdés

Már kb 2-3 éve megakadtam egy szinten és képtelen vagyok továbbfejlődni. Hiába olvasok neten (könyvet még nem olvastam) az internetes sakkiskola alkalmazással is fejlesztem magam, olvasom a különböző "tippeket" nézek youtube videókat, sokat játszom ember ellen is meg gép ellen is, de egyszerűen képtelen vagyok tovább játszani. Meg akadtam egy szinten és nem bírok ettől jobban játszani és nem értem, hogy miért nem, amikor mindent megteszek, hogy fejlődjek.

Van egy alap taktikám: úgymond "gondolkodni" ritkán szoktam. Az a taktikám, hogy minél több mezőt elfoglaljak, minél több mindenhol fenyegessek, minél erősebb kötéseket létrehozzak, áthatolhatatlan pajzsot képezzek. Ezt persze könnyű leírni, de nehéz véghez vinni. Gondolkodni nem nagyon szoktam egy lépésen (csak ritkán), általában azon gondolkodom, hogy hogya lesz erősebb a kötésem. Persze az alap "szabályokat" ismerem, mint hogy minél több tisztel fejlődni, azokat milyen sorrendben érdemes, stb. Mik a gyakori hibák, stb.

Kulcshelyzetket is játszom, jellemzően programmal. Még is megrekestem egy szinten és képtelen vagyok ettől jobban játszani, akármennyire figyelek. Sőt, néha még rosszabbul, mert nem mindig vagyok képes a maximális koncentrációra.

Azt, hogy nem gondolkodom, nem úgy értem, hogy egyáltalán nem, csak máshogy. Leginkább úgy értem, hogy nem gondolkodok olyanon, hogy pl "ha ezt leütöm, visszaüt, utána szabad a futó útja, azzal védeni tudom a huszárt, akkkr valószínűleg oda fog lépni a huszárral, akkor ha én azt leütöm, akkor mi történik?" stb, tehát ilyan hosszadalmas spekulációkon nem töröm a fejem, csak ritkán, és azért nem, mert időigényes. Ha minden lépésemen 5 percig gondolkodnék, akkor minden minden mevvset buknék az idővel.



2019. aug. 9. 00:36
 1/1 Baluba ***** válasza:
100%
Meg is válaszoltad a saját kérdésed. Nem tudsz számolni. Játsz hosszabb meccseket, és legalább 2-4 lépést számolj előre minden lépésnél. Nemsokára már gyorsabban fog menni, és raerzel, hogy mikor kell és mikor nem előre számolni sokat.
2019. aug. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!