Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A GTA játékoknak miért visszaf...

A GTA játékoknak miért visszafelé fejlődik a grafikai fizikája?

Figyelt kérdés

Elmondom érthetőbben: hiába maxolják ki a grafikát, nagy felbontású, éles, részletes modellekkel, ha a fizikai része a dolognak rosszabb mint valaha.

Pl. már 2002-ben az első 3D-s GTA (GTA 3) esetében is meg tudták oldani, hogy az emberek testrészei nagy erejű hatásnál (robbanás, erős fegyverrel lövés stb.) lerepüljenek, itt viszont az V-nél hiába kap valaki hatalmas fizikai hatást (pl. közvetlenül mellette robban fel egy autó, rakéta lövés elkapja telibe, helikopter rotor megnyesi stb.), mégsem lehet a modelleket "feldarabolni", bármi történjék is egyben marad mint egy rongybábu.

A másik ilyen ami talán még zavaróbb az az autóknál ugyanez. Nehezen tudom elképzelni hogy ne lenne megvalósítható mai technikával, hogy ha mondjuk egy limuzint felparkolnak a sínekre, és telibe kapja a tehervonat, akkor ne törjön ketté. Felrobban meg leesnek róla a kerekek, ajtók, motorháztető stb. meg minden ilyen, de a fő törzs bármi legyen is egyben marad, ami nevetségessé teszi az egészet.

Ezek szándékosan/lustaságból vannak így, vagy tényleg nem tart ott az animáció, hogy ez megvalósítható legyen?



2019. szept. 6. 14:55
 1/9 anonim ***** válasza:

4-ben törött rendesen.

Simán megoldható, de szándékos, hogy ilyen.

2013-ban jött ki az öt, így még éppen elment az xbox 36

2019. szept. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

na elküldtem a felét.


szóval ps3 és xbox360 volt még, és azok ezt bírták el

2019. szept. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
meg tudják csinálni, csak nem akarják
2019. szept. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha ilyesfajta sérüléseket tennének a játékba, olyan besorolást kapna, amivel 18 év alatti nem juthatna hozzá, plusz rengeteg helyen betiltanák. Ezt hozta a hópehely kultúra. Az autók viszont más tészták, ott én sem értem a butítást a GTA IV-hez mérten.
2019. szept. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#4: De a játék amúgy is 18-as besorolású, plusz mint mondtam korábbi részeknél simán voltak benne ilyenek...

2019. szept. 6. 16:57
 6/9 anonim ***** válasza:
a hangsúly inkább azon volt hogy ma már ezek nem egy marketing értékű port kavarnának csak egyszerűen betiltanák/cenzúráznák sok országban
2019. szept. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Az autó kettétörés szerintem nagyon sok bugot hozna, főleg néhány küldetésnél. Nincs értelme extra munkát adni maguknak, ha egyszer mindenkinek elég a külső törések.

A test szakadás meg ahogy említették fent, nem a besorolás számít, az sosem érdekelt senkit. Ha viszont csak 1 nagyobb országban betiltják emiatt, már nem érte meg nekik az egész.

2019. szept. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

egyébként én most játszottam újra a Vice City-t múlt héten és nagy testszakadások ott se voltak

assault rifle/sniper rifle headshotnál leloccsan az ember feje meg nagy ritkán leszakad az emberek lába, de ennyi, nem volt olyan testdarabolás mint mondjuk a Severance-ban

2019. szept. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szándékos , lásd rdr2 ben szinte teljesen el lehet pusztítani az embereket/állatokat (az állatokat ráadásul csontig el is rohadnak) de az első részében is látványosak voltak a lövések nyomai.

Az járművek mondjuk szerintem a gta 4 ben látottaknál ne törjenek jobban mert akkor 100 méterenként kéne újat keresnem:D

2019. szept. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!