Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Akik napi több órát játszanak...

Akik napi több órát játszanak számítógépen vagy konzolon, azokról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Én kezdetben úgy éreztem, nem szabadna annyit játszanom, mert nem tesz jót a szemnek, az agynak, a testnek... Aztán viszont rá kellett jönnöm, hogy a játékot képes vagyok úgy élvezni mint semmi mást, képes vagyok belemerülni, és minden gondomat elfeledteti, úgyhogy most már nem fogom vissza magam. A munkámat rendben elvégzem, minden nap edzek valamit, vagy futok, vagy konditerembe megyek, vagy sétálok egy nagy kört, hogy a testemet karban tartsam, házimunkát ellátom, viszont a maradék időmet szinte mind játékra fordítom. Ez van hogy napi 5-6 óra is. Számos előnye, és hátránya van, párat leírok ezekből.


Hátrányok:

- Nem túl jó "presztízs".

- Sokan időpazarlásnak gondolják. "Miért nem tanulok inkább helyette valami", stb.

- Társadalmi élettől elszakít (relatíve...).

- Szemnek, hátnak, csuklóízületeknek hosszú távon nem tesz jót.

- Az ember a játékok világában merül el, és a nagyvilágban folyó eseményekről gyakran lemarad emiatt.


Előnyök:

- Őszinte élvezetet okoz. Az öröm pedig csökkenti a stresszt, növeli az életet, hosszú távon nagyon jót tesz a szervezettel és a lélekkel is.

- Olcsó szenvedély. Oké, a gép maga, meg az áram az pénzbe kerül, de játékok közül rengeteg ingyenes van (hogy kettőt említsek, LoL, CS go). Lehet pénzherdáló módon is csinálni, de ha az ember okosan csinálja, az egyik legolcsóbb hobbi a világon. (pl laptop keveset fogyaszt).

- Nem érhet baleset. Ha valakinek a motorozás, vagy mondjuk az éjszakai bulizás a hobbija, ott mindig fenn áll a veszélye, hogy balesetet, vagy más negatív atrocitást szenvedsz el. A játék biztonságos.

- Az agyad nem pihen, nem tunyul el, mint mondjuk ha sorozatot nézel. A sorozat csak beáramló információ, az agy csak lanyhán ül és befogad. A játék viszont megköveteli, hogy te "visszaüsd a labdát". Sokkal jobban el tudsz merülni valamiben, ha közben te irányítasz. Egy film csak megy, és nincs rá befolyásod. A játékban te alakítod a dolgokat.


Ti mit gondoltok erről a dologról? Elítélitek a játékosokat, közömbösen álltok hozzá, vagy irigylitek őket, hogy találtak maguknak egy olyan hobbit, amit élvezettel csinálnak, veszélytelen, és viszonylag olcsó?



2019. szept. 17. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs velük bajom. Én is ilyen voltam, de már leszoktam.
2019. szept. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És mit csinálsz helyette?
2019. szept. 17. 16:38
 3/4 anonim ***** válasza:
semmit, hidegen hagy hogy mások mivel töltik a szabadidejüket
2019. szept. 18. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lassan 20 éve jatszom. Ez a hobbim ami kikapcsol.

Es aki jönne a világ luzere szöveggel, hát nem talalt, ugyanis van családom, gyerekek, jo munka, sajat lakas, minden ami normális élethez kell.

2019. szept. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!