Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogyan lehetséges az, hogy a...

Hogyan lehetséges az, hogy a Mars terraformálását a Reflexshop adta ki, de náluk 3000 forinttal is drágább, mint egy csomó másik helyen?

Figyelt kérdés

2019. szept. 21. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Kapitalizmus
2019. szept. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mi a kapitalizmus logikája ebben a szituációban? Akkor sem értem. Mások tőlük veszik, nem értem!
2019. szept. 25. 03:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Ők adták ki. Ha fix profittal tovább adják nagykerben, azt tudják, mennyit kapnak érte. Aki csak annyit tud, hogy ők adták ki, náluk veszi majd meg, így extra profitot nyernek.


Legrand ugyan ezt csinálja a villamossági szerelvényeikkel. Magyar Legrand bolt 20-30%al drágábban adja, mint a márka független kiskereskedők, akiknek szintén van hasznuk a terméken.


És nem csak ezekkel van így. Rengeteg termék pont ugyan így működik. Dupla, tripla profit minden és a kevésbé informálódott emberek rengeteg pénzt otthagynak.


Ha máshol veszed meg a terméket, a forgalmazó úgy is nyert rajta.

2019. szept. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az embereket sem értem.


Egyrészt nem hiszem, hogyha valaki nem ismeri a játékokat és a boltokat annyira, csak hallott valahol róla és megtetszik, akkor tudni fogja, hoyg a Reflexbolt adta ki. Ez az infó a legutolsó, amit tud róla egy átlag ember.


Másrészt manapság mindenki megnéz mindent a neten, Árukeresőn, vagy Árgépen, főleg, ha nagy érték, de egyébként is.


Harmadrészt nem értem, hogy az emberek miért nem büntetik meg az olyan kereskedőket, akik szemtelenek. Például azt sem értem sosem, hogy miért vesz vásárol valakiolyan boltban, ahol állandóan akciók vannak. Ha valalki állandóan akciózik, az azt jelenti, hogy átveri a vásárlóit, hiszen bebizonyítja az akcióval, hogy sokkal nagyobb árréssel dolgozik nem akciósan, és nem egy tisztességes árrést alkalmaz, csak akkor, ha akciózik. Én ilyen boltba direkt nem vásárolok. De ez csak zárójeles dolog.

2019. szept. 27. 20:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Értelek. Ugyanakkor látod: vesznek ott az emberek mindenfélét :) Tehát igazolják, hogy amit csinál, az megfelelő.

Én ma lakberendezési dolgokat néztem. Ismét: a gyártótól a legdrágább, a közvetlen kisker a második legdrágább és 100. webshopban olcsóbb. Csakhogy az ilyen webshopok sem megbízhatóak mindig!!! Annyi hamisítványt és lopott terméket is lehet találni neten, hogy besza-behu.


Ami fontos, és te már úgy néz ki ezt tudod, több helyen is szét kell nézni, mert sokszor van olcsóbb. PL én kerékpárt külföldről rendeltem meg, mert olcsóbb volt a Cube-ot behozatni Németországból postával, mint itthon megvenni 40% akcióval blackfriday-en. :)


És akkor ott van a hátizsák, amit az Ali-n vettem 4 ezerért, ami itthon 18 lett volna.


Közben a fizetés meg béka segge alatt és ráadásul most az euró úgy megugrott, hogy sok bolt extra %ot rak az áraikra emiatt.


Kapitalizmus: Amennyiért megveszik, annyiért eladható. Ezért hirdetnek 50nm-es kertes házat, ami rom állapotú a szomszédunkban 54 millióért. Ha megveszik, megért annyit az a telek az építmény bontásával együtt. Nekem 50 milliót összeszedni a jelen fizummal: 60 év lenne. :) Más meg röhögve zsebből kicsengeti, felhúz oda valami boltot, vagy ipari létesítményt és rövid időn belül olyan bevétele lesz (mivel buszpályaudvar és pláza mellett van a hely, a forgalom garantált).... Amennyiért megveszik, annyit biztos ér. :) Nincs ezen mit büntetni. Verseny van.

2019. szept. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Akkor más oldalról közelítem meg. Nem értem, hogy a Reflexshop a többi játékboltnak (amik egyébként nem megbízhatatlan on-line boltok csak) miért adja olcsóbban? És a Gémklub a saját játékait dettó. Miért adják nekik sokkal olcsóbban mint nekem? Tudom, mert nagy tételben vesznek. Bár sok bolt nem tárolja, hanem berendelik. És hogyhogy a másik bolt 30-40%-os különbséggel tudja tárolni a másikét, de a másik meg az egyikét, de nem a sajátját? Egy kicsit ellentmondásos nekem.


Ha én egy magán kis termelő lennék, akkor megérteném a jelenséget. HA mondjuk Pistajancsi kékpenészes sajtot ad el a nagykernek, akkor eladja a 10000 darabot olcsón, de ha házhoz mennek hozzá, akkor drágábban adja, mert nem akar kis menyniséggel vesződni, meg megveszik tőle, mert házi. De ha az egyik játékbolt ugyanakkora forgalmat bonyolít le mint a másik, akkor mire jó, hogy a saját termékeit adja drágán, a másikét olcsón, a másik meg a fordítva?

2019. okt. 1. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!