Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mi a különbség a sima és a...

Mi a különbség a sima és a mágneses Rubik kocka között?

Figyelt kérdés
Melyiket érdemesebb venni, mik az előnyei?

2019. okt. 30. 18:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A mágnesesben van pár tucat mágnes, ami a fordításoknál segít a pontos fordításban. Preferencia kérdése, általában jobbam szeretik manapság a mágneses kockát, de vannak csomóan, akik megmaradtak a hagyományosnál. A legtöbbször a mágneses drágább lesz, mint a sima.


Szerintem kezdőként felesleges mágnesest venni, érdemes normális kockán megtanulni a pontos fordítást és csak utána valtani egy mágnesesre. Ez persze szubjektív véleményem.

2019. okt. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja ez persze akkor, ha cél a speedcubing. Ha cdak meg akarod tnaulni, aztán ennyi, akkor tök 8. Én akkor a legolcsóbbat venném 3 dollárért. Yuxin Little Magic a legjobb olcsó kocka mostanság.
2019. okt. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én egyébként ki tudom tenni a 3x3-mas Rubik kockám, de szerintem az nem mágneses.

Szóval a mágneses segít a pontos fordításban? Van, hogy nem sikerül rendesen megfordítanom egy oldalt, vagy picivel túl, vagy picivel kevesebbet fordítok rajta, és így már nem tudok fordítani a másik irányba az az oldal miatt. Szóval akkor a mágneses az így magától "bekattan" a helyére? Mert ha igen, akkor szerintem nekem azon jobban menne.

2019. okt. 31. 16:04
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen kockád van? Ha csak egy studiós, akkor az a fő baj. Mi a célod? Gyorsabban szeretnéd kirakni? Milyem technikával forgatsz? Teljes kézzel, vagy csak az ujjaiddal? Középső, gyűrűs, mutató, hüvelyk. Ha teljes tenyérrel forgatsz, akkor megint mindegy, hogy milyen kockád van, nem leszel sokkal gyorsabb. A mágneses akkor segít, ha csak az ujjaiddal forgatod az oldalakat. De akkor is érdemes normális versenykockán gyakorolni pártízezer kirakást, hogy az alaptechnikád legalább közepesen pontos legyen. Utána az apróbb hiányosságokon tud segíteni a mágneses.
2019. okt. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ez a videó alapján tanultam meg kirakni: [link]

Ilyen (vagy ilyesféle) kockám van: [link]

Nem csak az ujjaimmal rakom ki a kockát, hanem megfogom, és csuklóból forgatom őket az egész kezemmel. Szóval mondhatni kezdő vagyok, pedig már lassan 2 éve ki tudom rakni.

Az a célom, hogy gyorsabban ki tudjam rakni, a jelenlegi rekordom 1:29, de általában 1:40-45 idő alatt sikerül kiraknom.

Ezek alapján te milyen kockát ajánlanál nekem?

2019. okt. 31. 16:26
 6/9 anonim ***** válasza:

Jajne. Borzalmas az a tutorial. Csodálom, hogy sikerült megtanulnod belőle kirakni. A kocka hasonlóan gagyi. A rubik studiós kocka messzeföldön hírhedt arról, milyen borzalmas. Azt valóban nehéz ujjal forgatni. Elsőkörben vegyél valami jó budget cube-ot. Legtöbb ember szerint manapság a yuxin little magic a legjobb 5 dollár alatt. Nézz néhány videót, hogy hogyan kell ujjal forgatni (rubik's cube fingertricks).


Végül Török Ágoston által menedzselt facebook oldal gyakori kérdései. Itt biztos találsz pár választ néhány kérdésedre. Amúgy facebookon Rubik kocka segítségnyújtás a csoport neve.


"Gyakran ismételt kérdések – Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel!


1. Melyik a legjobb versenykocka?

Ebben a kérdésben nincsen teljes megegyezés, leginkább a forgatási stílus dönti el, hogy kinek melyik kocka áll kézre. Jelenleg a többség ezeket használja, ha ezek közül veszed meg valamelyiket, nagyot nem hibázhatsz:

www.youtube.com/watch?v=KHpsDKODPZg


2x2x2: Moyu Weipo, Dayan Zhanchi, GuoGuan XingHen

3x3x3: Drága: Mofangge Valk3 Power M, Valk3, GAN 356 Air SM, Moyu Weilong GTS v2, Guoguan Yuexiao PRO; Olcsó, de jó kocka: Yuxin Little Magic

4x4x4: Qiyi WuQue

5x5x5: Olcsó de nagyon jó: Yuxin Clud Kylin; Moyu Aochuang / Huachuang / Bochuang / Weichuang, Mofangge

6x6x6: Moyu Weishi

7x7x7: Yuxin Huanglong, Mofangge

Megaminx: Qiyi Galaxy

Pyraminx: Mágneseses Moyu, mágneses Mofangge

Skewb: Mofangge, Moyu

Square-1: Mofangge vagy YJ Guanlong


2. Honnan rendeljek kockát?

Rengeteg helyről lehet versenykockát rendelni, ezek közül néhány:

speedcubeshop.com (kuponkódként "agoston"-t beírva 5% kedvezmény)

lightake.com

magiccubemall.com

cubezz.com

zcube.hk

thecubicle.us

icubemart.com


Egy összefoglaló a lehetőségekről: [link]


A Rubik kocka adok-veszek csoportban is érdemes lehet érdeklődni:

[link]


Ezen oldalak többségéről Paypal segítségével lehet rendelni kockát. Ehhez először a Paypal oldalán regisztrálni kell (egy bankkártyát)! Ezután már biztonságosan lehet online átutalni a kockák árát.


3. Milyen szilikont vegyek?

A szilikonok többsége megfelel a kockák forgásának javítására. Előny, ha nincs benne túl sok adalékanyag. Az egyik legjobb erre a célra az ún. AM szilikonspray. Szilikont autósboltokban és benzinkutakban lehet vásárolni. Emellett kapni speciálisan kockákra tervezett "lube"okat, a fent felsorolt oldalak többségén.


4. Honnan tanulhatom meg kirakni a Rubik kockát?

LBL (kezdő) metódus (1. rész):

[link]


5. Honnan tanulhatom meg a Fridrich metódust?

F2L: http://www.youtube.com/watch?v=gvpQ1vKdyWI

Félprofi OLL-PLL: http://www.youtube.com/watch?v=b-be7LtSqbE

Profi OLL:

https://www.youtube.com/watch?v=3rbbXvXivdY

Profi PLL:

https://www.youtube.com/watch?v=XnuOTctHOQo


6. Mit jelentenek a különböző jelek az algoritmusokban (R, U, F, stb...)?

www.youtube.com/watch?v=DpODd6VwA9U


7. Mikor lesz legközelebb verseny Magyarországon?

Ebben a pillanatban nincsen meghirdetve verseny, de előreláthatólag nyáron.


8. Hol tudok versenyezni a barátaimmal interneten?

Van egy oldal, ahol azonos keverésre versenyezhettek egymással (és bárkivel aki online van): www.twisttheweb.com

A regisztrációnál az ékezetes karaktereket kerüljétek!


9. Hol tudom mérni az időimet?

Egy nagyon jó kockás online mérő oldal: www.cstimer.net

PC-re letölthető: Prisma Timer

Mobilra: Twisty Timer


10. Mit jelentenek a rövidítések amiket a csoportban látok?

Ao5 vagy Avg5 =Average of 5, azaz 5 kirakás átlaga

Sub="alatt", tehát pl. sub 20 = 20 másodperces idő alatti eredmény

NR=Nemzeti rekord

WR=Világ rekord

PB=Personal best, azaz az ember saját egyéni legjobb ideje

pop=a kocka szétesése


Egyéb hasznos oldalak:

Nem hivatalos (otthonról beküldött időkkel) heti verseny:

[link]

A hivatalos világ/magyar ranglisták ezen az oldalon megtalálhatóak:

[link]

A hivatalos versenyszabályzat fordítása:

[link]

2019. okt. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! :D
2019. okt. 31. 16:51
 8/9 A kérdező kommentje:
Lenne még egy utolsó kérdésem. Szerinted melyik Rubik kockát könnyebb kitenni? A fekete szegélyűt, vagy pedig a szegély nélkülit? Nekem csak egy fekete szélű van, és nem tudom, hogy rá tudna-e állni az agyam erre a karima nélkülire.
2019. okt. 31. 20:08
 9/9 anonim ***** válasza:
Megszokás kérdése. Kb 1-2 hét alatt át lehet állni a másikra. A matricásnak az az előnye, hogy mivel matrica, saját árnyalataidat tudod tovább vinni a következő kockára is, hátrány, hogy pár hónap aktív kockázás alatt lekopik picit. Az anyagában színes hátránya, hogy nem tudod az árnyalatokat változtatni, az ugye adott, ha utána kockát cserélsz, csak ugyanolyan márkánál lesznek azonosak az árnyalatok, ha márkát cserélsz, meg kell szoknod (pár nap, max 1 hét). Előnye, hogy nem kopik le, illetve kisebb szögből is látod az adott elem másik színét. Ez mondjuk 20 másodperc alatt jelent egy nagyon kevés előnyt.
2019. okt. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!