Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Csak szerintem egyre szarabbak...

Csak szerintem egyre szarabbak a mai videójátékok?

Figyelt kérdés
Annyi játék van ami szerintem hülyeség. Pl gear of war kronológia, olyan hülyeség. De a Cysis 3 után már ezt tapasztalom, hogy csak a grafika a lényeg. Miért van ez? Régen vártam sok játékot, ma már az újak már... hát nem is tudom.

2019. nov. 19. 08:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%

Amikor még komolyabban játszottam, elképzelni sem tudtam, mit fogok majd akkor csinálni, amikor a napom nagy részét már nem tölthetem játszással. És valójában olyannyira elszarták az új játékokat, és olyan szinten pofátlanul ráálltak a grafikára, hogy egyszerűen elment a kedvem az egésztől.

Évente 1-2 játékot előveszek, azt is inkább konzolon, és ennyi. Nem csak a játékok lettek szarabbak, de a gép fejlesztése is már olyan anyagi korlátokba ütközik, amiket egyszerűen nem lehet megengedni egy szaros játékért.

Közel 10 éves videókártya van a gépemben, amit akkor 30 ezerért vettem, és már azt is nagyon sokalltam érte. Ma meg 100 alatt nem kapsz olyat, ami alkalmas lenne majd hosszabb távon. Egy komplett gamer PC összeállításáért, amihez nem kell majd hozzászólni se féléven belül, már egy egész konzol bázist lehet venni.

Nem szerettem amúgy a konzolt, de egyszer ajándékba azt kaptam, és beláttam, hogy értelmesebb választás, mint a PC.

2019. nov. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

Még ha csak a grafika volna a lényeg, de már csak az sem. Minél olcsóbban, minél gyorsabban piacra küldeni egy bugoktól hemzsegő épp hogy működni képes live sercice szemetet, nyomatni hozzá a mikrotranzakciót és talán 1-2 év múlva kb rendberakják, de ma már ez sem biztos.


Gyakorlatilag a nagy költségvetésű AAA játékok 90%-a ma már ilyen. Van még kiadó, amiben meg lehet bízni (például CDPR), de azt a párat leszámítva már csak a kisebb költségvetésű AA és idie játékokat figyelem. Ott még számít a kreativitás és hogy teljes élményt kapj a pézedért, mert nincs mögötte százmillió dolláros marketing, csak a játékosok visszajelzései. Milliószor inkább egy Pine vagy Greedfall, mint a következő Bioware vagy Bethesda iparihulladék.

2019. nov. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Én csak 1 jó játékot tudok. Gta San Andreas. A többi mind fos.
2019. nov. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
18%

Ez már régóta így van.

Arról be is beszéljünk milyen állapotban jönnek ki a játékok.

2019. nov. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%
Ma is készülnek kiváló videójátékok, de az igaz, hogy egyre kevesebb. Inkább a régebbieket veszem újra elő, sokkal jobban szórakozom!
2019. nov. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Az AAA kategóriába tartozó játékok valóban egyre hitványabbak (bár néha akad itt is egy-két gyöngyszem), de soha ilyen jó nem volt játékosnak lenni, nem győzöm végigjátszani a rengeteg minőségi AA és indie játékot. A különböző modokról, folyamatosan fejlesztett open source és free játékokról nem is beszélve. A 2000-es évek közepétől valóban volt egy hosszú hullámvölgy, de annak már rég vége.


Szerintem itt páran, ha kitörölnénk az emlékeiket a régi kedvenc játékaikról, utána frissen megtapasztalva őket, azokra is panaszkodnának, hogy mekkora szemét szarok és nincs mivel játszani.

2019. nov. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%

#6: Na végre, valaki! Én 34 éve játszom videojátékokkal, és egyre jobban élvezem. Talán ez csak az én tapasztalatom, de úgy vettem észre, a fikázók többsége maximum videókról ismeri a mai játékokat, vagy a haverjának a haverja mondta, hogy mindegyik szar.

Más téren én is hajlamos vagyok a vénemberkedésre, pl. a filmek szerintem egyre klisésebbek és semmitmondóbbak, de a játékoknál pont hogy rengeteg az új ötlet, főleg indie téren.

2019. nov. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
37%
A játékokkal nincs baj, te öregszel, kb ennyi.
2019. nov. 20. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
25%

#7: ismerem a mai játékokat, de a régieket is. Azt a több százat, amiket végigjátszottam, de egyszerűen már nem tudnak újat felmutatni, a legtöbb kb ugyanarra a sémára épül, csak jobb grafikával, és így unalmassá válik. Lásd Assassin's Creed. Mindegyik részével játszottam, de mindegyik részben ugyanazt kellett csinálni, csak néha már túlzásba vitték az agyalást, hogy mit kéne újítani, és inkább elcesszték vele. Erről a felújított változatról meg inkább nem is beszélek...

Aztán ott vannak a kva jó grafikával rendelkező, de amúgy rövid játékidős Call of Duty-k. Meg a Batman-szerű TPS-ek, amik szintén ugyanarra az alapra épülnek: menj, üss le pár embert, néha 1 bosst, meg gyűjts össze sz*rokat. Vagy az a hackeres játék (nem jut eszembe a neve). Néhány óra játékidő után végtelenül unalmas volt a folytonosan ismétlődő séma, és a legyen-már-vége érzés.

Nem tudom, ki az, aki ezeket nem tudja megunni, de játéktól függetlenül számomra az, hogy mindegyikben ugyanazt kell csinálni, csak más karakterrel, meg más grafikával eléggé unalmassá vált. És belátható azért, hogy manapság a legtöbb játék esetében nem a tartalomszerű minőségre, hanem az ultrakimaxoltgrafikás mennyiségre törekednek.

Nem beszélve a gépigényről, és arról, hogy míg anno maximálisan ki tudta használni a játékokat egy középkategóriás videójáték, most már ahhoz, hogy megtapasztald azt az élményt, amit nyújtani akar, nem elég, hogy van számítógéped.

Ezért tértem át a konzolra, és ezért látom már most be, hogy mik azok a játékok, amikért érdemes pénzt adnom, és mik azok, amikért nem. Legutóbb a Fallout 4-gyel töltöttem el pár száz órát.


#6: mondanál ilyen játékokat? Hátha lesz közte olyan, amit nem ismerek :D Amikor már nagyon meguntam a többit, én is ilyenben utaztam, és igen, ebben igazat adok, hogy ott azért sok esetben adnak a változatosságra.

2019. nov. 20. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
45%

Az utolsó pár játék amit élveztem, mindegyik viszonylag új:


Disco Elysium

DUSK

Ion Fury

Mutant Year Zero

Battle Brothers

Parkitect

Bad North

UnderRail

Sekiro

Shadow Tactics

ATOM RPG

Stardew Valley

Kenshi

Tropico 6

Planet Zoo

2019. nov. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!