Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Carcassonne társasjáték új...

Carcassonne társasjáték új kiadása megfelel az eredeti alapjátéknak, vagy annak csökkentett/bővített változata? A kiegészítőit egymás utáni sorrendben kell megvenni, vagy tetszőleges? A Carcassonne: Amazonas társasjáték egy teljesen más játék?

Figyelt kérdés

Az új kiadás: www.jateknet.hu/carcassone-uj-kiadas-90712

megfelel ennek: www.okosjatek.hu/carcassone_tarsasjatek?keyword=carcassone


Köszönöm a segítségeteket előre is!



2019. dec. 11. 14:07
 1/2 elistvan ***** válasza:
Az Amazonas önállóan játszható játék.
2021. szept. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az új kiadás az eredetihez képest új elemeket is tartalmaz, és bizonyos szabálymódosításokkal lehet játszani. Pl. a kolostorkert, amelyre lehet apátot tenni, az első kiadásban nem volt. A mezőkön előfordulnak tanyák, ólak, vándorok, amelyek változatosabbá teszik a tájat, másrészt pedig újabb -nem kötelező- funkciókkal egészíthető ki a játék.

A kiegészítők egymástól többnyire függetlenek, de túl sok kiegészítővel nem érdemes egyszerre játszani, mert akkor nagyon oda kell figyelni, túlbonyolítja a játékot.

A legjobb a Folyó+Apát (0.kieg, az új kiadásban benne van az alapjátékban), Fogadók és katedrálisok (1.) és a Kereskedők és építészek (2.) kiegészítő, ezt a kettőt érdemes hozzáadni alapként. Ez így nagyjából elég is.

Legfeljebb egy kiegészítőt érdemes még hozzáadni, Cirkuszost vagy Hercegnő+Sárkányost.

Katapult az állítólag a legrosszabbra sikerült, nem érdemes megvenni. Torony nincs meg. Birkák és dombok érdekes lehet, de az sincs meg.

Kis kiegészítők közül szerintem a Kompos lehet jó, a Német kastélyok, a Német kolostorok, a parasztlázadásos, a fesztivál (15), ezek nem tudom, hogy kaphatók-e, én saját magam nyomtattam, és bár nem 100%-os, azért viszonylag jól illeszkedik.

A No.-i kolostorokkal annyi a gond, hogy túl sok pontot ad bizonyos esetekben.

2022. febr. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!