Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mi alapján válasszak 144Hz es...

Mi alapján válasszak 144Hz es monitort kompetitív multi játszásra? Milyen típusú panelt? Freesync és G sync kötelező vagy sokszor felesleges és helyette megteszi akár a V sync?

Figyelt kérdés

Megvan a hardver hozzá, de a különböző panel típusoknál nagyon eltérő véleményeket kaptam. Elvileg a TN kéne legyen a legjobb e téren de ott olvastam, hogy borzasztó a ghosting, legalábbis egy Dell monitoron. A VAnak pedig szabályszerűen rossz élményt nyújt a ghostingja, tudtommal annál a leg zavaróbb. Az IPS pedig ha drága, ha nem, magas az input lagja.


A Freesynccel pedig csak AMDs videokártyát "szolgálhat ki" a monitor? Nem lenne elég az alap V Sync?


Nem tudom, hogy nagy eltérés lenne a FullHD és 2k között, és hogy nem lenne elég a FullHD. Eddig FullHDn játszottam és nem tűnik sokkal részletesebbnek a 2k.


2019. dec. 11. 22:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Na nagyon egyszeruen:

TN panel gyors de szar a szinkezelese.

IPS panel lassu de nagyon szep szinekkel dolgozik

VN panel kb. a ketto kozott.


Ghosting teljesen mast jelent. Az a kepfrissitesi frekvenciaval van kapcsolatban es az fpssel. Minel nagyobb annal folyekonyabb a kep es az azon levo mozgas. Nem veletlen, hogy a pro playerek 240 jatszanak.


A gsync(nvidia) es a freesync(amd) ket technologia ami magasabb HZt es jobb frissitest produkal mint a vsync. Mivel ez utobbi jellemzien lassu es csak 60at tud ellenben a masik kettovel(240 is akar). Es vannak ilyen koztes megoldasok pl. Adaptive sync, ami elmeletileg mindketzovel mukodik...vsak kerdes hogy.


Nekem acer predatorom van OC165ot bir 2kban, de ehhez kellett egy 1080ti.


Szoval jol gondold meg. En az IPS panel g/f syncre szavazok hdmi miatt majdnem olyan gyors mint a TN.

2019. dec. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

"Ghosting teljesen mast jelent. Az a kepfrissitesi frekvenciaval van kapcsolatban es az fpssel. Minel nagyobb annal folyekonyabb a kep es az azon levo mozgas. Nem veletlen, hogy a pro playerek 240 jatszanak."


Értem de általában 60 Hz en a VAnak van a legrosszabb ghostingja és egy 144 Hz es TN Dell ről mondták, hogy olyan ghostingja volt, hogy ötször látta az egér mutatót.


Úgy érted, hogy már inkább 240 Hz az ideális, nem is a 144Hz?

2019. dec. 14. 14:43
 3/3 anonim ***** válasza:

240 HZt kicsikarni eleg nehez, de nem lehetetlen. Nyilvan egy CSGO vagy egy LOL kisebb gepigenyu, ott nekem is meglenne (de a monitor csak 165ot tud) egy Siege eseteben mar tobb kakao kell. Szoval igen a 240Hz a jobb, de annak az elerese mar nehezebb.


Ghostingrol egy kis video:

https://www.youtube.com/watch?v=pUvx81C4bgs

2019. dec. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!