Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Kockáztass! Vagy tán nem is...

Kockáztass! Vagy tán nem is ez volt a neve?

Figyelt kérdés

Keresek egy régi társasjátékot. Én a 80-as években voltam gyerek, akkor már emlékszem, hogy megvolt.

Négyzet- (mai divatos szóval amolyan sötét magenta színű) és kör alapú (sötétzöld) számmal jelölt mezők.Összesen 100 azt hiszem.

A lényeg, hogy a dobókocka 10-ig, de minimum 8-ig volt számozva. Fából készült egyébként. A másik valóban kocka volt, az oldalain vagy "+" vagy "-".

Ha a sötétzöld mezőre lépett az ember, akkor jött elő a +/-.. Értelemszerűen ha "-" lehetett szépen visszafele menni. A célbaérésnél is volt valami spéci dolog, de erre már tényleg nem emlékszem.

Én nézegettem már az internet bugyraiban, eddig nem akadtam rá semmilyen retro gyűjteményben. Remélem valaki még emlékszik erre a játékra! Lehet az emlékek már teljesen megváltoztak a fejemben.. :D

Köszi a segítséget!



2020. jan. 3. 22:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az volt a neve.
2020. jan. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tehát akkor te is emlékszel. :) Jó lenne megvenni valahol, most nagy divatja van a "retro" nak úgyis.
2020. jan. 6. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!