Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Fifa20 Kontroller beállítás...

Fifa20 Kontroller beállítás probléma. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem, hogy megvásároltam a Fifa20-at PC-re és egy Xbox 360 kontroller másolattal illetve egy PS4 kontroller másolattal tolom. Az lenne a gondom, hogy nem tudom beállítani rendesen. A probléma, hogy a jobb stick, amivel cseleznék és társai egyáltalán nem azt a funkciót szolgálja, taktikákat lehet rajta állítani. Láttam már pár kérdés alatt, hogy csak Xbox one kontrollerrel működik, de barátom is 360 másolattal tolja és neki nincs ilyen gondja. Segítségeket hálásan köszönöm!

2020. jan. 23. 21:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Létezik olcsó kontroller is, ami 100%-ig Xbox kompatibilis, ezek a DirectInput nevű adatátviteli eljárást használják. Az olcsóbb PC-s kontrollerek többségében viszont XInput rendszer van, ami nem teljesen kompatibilis a Windowsos játékokkal. Sajna a csomagolásra a legritkább esetben írják rá, hogy DirectInput támogatású-e az adott kontroller. Ha akarsz venni egyet kifejezetten erre a célra, akkor ne a magyar boltokban nézelődj (99%-ban XInputos vackokat árulnak), hanem külföldi webáruházakban keress utángyártott Xbox 360 kontrollereket, azok 100%-ig garantáltan jók lesznek FIFA-hoz (is).

Alternatív megoldásként ki lehet próbálni az X360CE nevű programot, ami egyfajta emulátorként működik, "elhiteti" a PC-vel, hogy egy eredeti Xbox kontroller van a gépre dugva.

2020. jan. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!