Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Felsorolnátok olyan TOP-5 PC...

Felsorolnátok olyan TOP-5 PC játékokat, amelyek az elmúlt 15 évet tekintve etalonnak számítanak?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy elég szubjektív, de a filmek esetében is szerintem van ilyen all-time lista amely tartalmazza a legsikeresebb/korszakalkotó filmeket.

Nos én a PC játékokra lennék kíváncsi, amelyek az elmúlt 15 évben hatalmas sikert értek el, nagy hatással voltak a játékiparra és nagyon magas értékeléseket kaptak mind újságírói, mind játékostársadalmi körökben és amelyeket mai fejjel is érdemes elővenni és nosztalgiázni velük.

Azért írtam 15 évet, mert a 2000-es évek eleji játékok grafikailag már tényleg elég elavultak, hiába sikerjátékról van szó és lehet élvezni (Mafia, Half-Life, Counter-Strike).



2020. febr. 23. 13:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Igazából grafikailag nincsenek elavult játékok, egy játékot már régen rossz, ha csak a grafikája miatt játszik valaki. Tehát pl egy Morrowind mindig is a szerepjátékok királya lesz, grafikától függetlenül - szerintem.


Amúgy szerintem az elmúlt 15 év etalon játékai a következők:


Bioshock


GTR 2


Mass Effect


Sleeping dogs,


Fallout 3


Amúgy szerintem úgy van ennek értelme, ha mindenki odaírja, hogy hány éves... 45 éves/férfi

2020. febr. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ahogy az első válaszoló is írta. HA csak a grafikát nézed akkor inkább ne is játssz játékokkal, vagy csak az elmúlt pár évből maximum.


Ami én kedvenceim és szerintem korszakalkotóak voltak:


GTA Sand Andreas/Vice City


Saints Row 3


Vampire the masquerade redemption(ez 2000-es játék szóval jó 20 éves is megvan)


Paraworld


Haegemonia: Univerzum Légiói és a Solon Hagyaték


Chrome(A játék és nem a böngésző xD)


Elder Scrolls széria(Daggerfal,Morrowind,Oblivion)


Prince of Persia részek.


Diablo és Fallout első részei.



Ezek mind legalább 10-15 éves játékok és mai napig remek játékok. Nem a grafika a mérvadó 1 játékban.


Illetve a Minecraft,Fortnite,CSGO,RDR2 a mai világ rákfenéje ilyen téren.


23/f

2020. febr. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#1: Természetesen egy jó játéknál nem szempont a grafika, csak ezt a 15 éves kritériumot azért fogalmaztam meg, mert mai fejjel és igénnyel terveznék játszani az említett címekkel (amikkel korábban nem is biztos, hogy játszottam) és bármennyire is jó játék pl. a Morrowind mégis ma már lehet inkább az Oblivion-t vagy a Skyrim-ot telepíteném fel. Főleg, hogy legtöbb esetben már Win10-en necces a futtatásuk ezeknek a régebbi játékoknak. Én egyébként 26 vagyok és elsősorban azért tettem fel a kérdést, mert nincs valami nagy játékos múltam.

A listát viszont köszönöm. Ezek közül a GTR 2-vel játszottam, ami tényleg elég komoly mérce volt anno a maga kategóriájában.

2020. febr. 23. 15:55
 4/14 A kérdező kommentje:
#2: A grafikai megkötésemet tényleg nem úgy kell érteni, hogy csak pár éves játékokról lehet szó, főleg, hogy azokat már nem is tudnám rendesen futtatni a videokártyám miatt. Csupán a nagyon régi címeket mai fejjel már nem biztos, hogy ugyanúgy tudnám élvezni.
2020. febr. 23. 16:15
 5/14 anonim ***** válasza:

Far Cry3-4

Dying Light

CoD2 Hogy egy régi is legyen

GTA 5

Metro sorozat


Nekem ezek...

2020. febr. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok 21/F
2020. febr. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szintén előző vagyok xD


Warcraft 3

Minecraft

Diablo

Assassins creed

2020. febr. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#7: Kár, hogy az (mmo)rpg-k annyira nem jönnek be pedig biztos élvezném azokat is, mert a maga kategóriájában ezek komoly játékok.

Viszont az AC sorozat mindegyike kiemelkedő vagy van ami gyengébb lett? Mert pótoltam végre a hiányosságot és most játszottam végig a 2. részt, de nagyon kevés játéknál volt meg az a feeling ami átjött (talán utoljára a Mafia 1). Nem tudom, hogy a többi is ilyen jó-e.

2020. febr. 23. 18:25
 9/14 anonim ***** válasza:
Első vagyok. AC sorozat változó. Nekem azért nem jött be alapjában véve, mert kizökkent, hogy néha a "jelenben" is kell akciózni. Amúgy a legjobb szerintem a Black Flag, nagyon jó a hangulata, és ha már látvány, akkor az tényleg nagyon eltalált, főleg a víz. De az egész kalózos körítés, a hajózás nekem nagyon bejött felnőttként is (mondjuk alapjában is kalóz mániás vagyok :) ) . A második része nagyon jó még, a többi szerintem inkább egysíkú - persze ez csak az én véleményem.
2020. febr. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Witcher 1-2-3

Mass Effect 1-2-3

Dragon Age Origins

Portal 1-2

2020. febr. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!