Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért nem indul el a játék?...

Miért nem indul el a játék? Túl régi?

Figyelt kérdés

Pendrive-on van pár játékom. Van egy 2001-es játék, ami elindul. Van egy 2000-es játék, ami nem indul el. És van egy 1997-es játék, ami elindul, de ahogy elkezdem az első pályát, 5 másodperc és lefagy, és csak restartolással tudom kikapcsolni a játékot (még akkor sem kapcsol ki, ha kihúzom a pendrive-ot). Ami furcsa, hogy a játék háttérzenéje is lefagy, de vannak egyéb hangeffektek a játékban, melyek nem fagynak le. Hogy lehet, hogy az egész játék lefagy, kivéve pár hangeffektet?

Mellesleg a Windows XP-ben és 7-ben tökéletesen működtek ezek a játékok, csak a 10-ben nem. Miért?



2020. márc. 12. 01:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem hordozhatóak (portable), akkor telepíteni kell őket az aktuális rendszerre.
2020. márc. 12. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez ilyen. Van, ami rendesen megy modern Windowson, más hibásan megy, megint más meg sehogy.


Vannak játékok, amik gond nélkül mennek virtualizált környezetben (VirtualBox), mások azt sem szeretik.


Fenntarthatsz egy retró gépet is. Egy olcsó small form factor Pentium 4-et 5 ezer körül megkapsz, bele egy low profile AGP kártya Windows 98-ra tökéletes. XP-re szintén SFF üzleti gép ~10 ezer Core2 Duoval, dobsz mellé egy low profile GTX750-et és 2010-ig minden menni fog rajta.

2020. márc. 12. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Némelyik régi játék tökéletesen megy win10-en is, némelyik nem. A címüket azért odaírhattad volna.
2020. márc. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért, mert túl új a windows 10 és/vagy az egyéb illesztőprogramok (BIOS, videokártya pl) nekik. Nekem régi kedvencem volt a Desperados, régi XP-s gépen simán futott, most meg fél milliós gépnél 1-3 FPS-t produkál, mert egyszerűen a mostani hardver és szoftver nem támogatja.


Új rendszernél változik a kódolás, mi mit mivel hogyan köt össze stb. Nézz meg egy XP-t, mindent megtaláltál (rendszergazda/szoftverfejlesztő szinten) pár perc alatt, win10 alatt az egyedi beállítás halál, inkább hagyod a p**sába, mert minden az almappa almappájának almappájába van eldugva ide meg oda.

2020. márc. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A Desperadost nemrég patchelték, hogy fusson modern gépeken, Ha megveszed steamen vagy gog-on (vagy valahonnan beszerzed ezt a verziót), tökéletesen fog futni.
2020. márc. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
több mint 1 éve vettem steamen (és vissza is kértem a pénzem), akkor nem ment abszolút, majd megnézem, köszi.
2020. márc. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!