Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Feltehetően a jövőben is...

Prodavid365 kérdése:

Feltehetően a jövőben is lesznek olyan pc játék kiadások, melyek nem jelennek meg lemezesen, cd-s formában?

Figyelt kérdés

Már megjelent egy pár pc játék igy, nagy cimek pl: call of duty modern warfare, red dead redemption II stb...

Sokan nem azért veszik meg lemezesen, mert igy szokták meg, hanem az érzés miatt és, hogy a polcán legyen, amit 10 év múlva is boldogan nézné a lemezzel és kiskönyvel együtt és, hogy ő rászánta a pénzt...Persze a kód aktiválás is hasonló, de azért az nem ugyanaz.

Véleményekre is kiváncsi lennék..( Bocs a helyesirási hibákért, angol bill.)



#PC játék #pc lemezes
2020. ápr. 17. 11:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Inkabb az lesz a ritka ha kiadjak lemezes formaban. Sok penzt es alapanyagot lehet megsporolni a lemezeken, es mivel a kod is ugyanugy mukodik, hiaba veszed meg lemezen ha egy het mulva kijon egy 10-20 gigas patch, nem sok ertelme marad eroltetni a lemezes verziokat.

Sokan nem azért veszik meg lemezesen, mert igy szokták meg, hanem az érzés miatt és, hogy a polcán legyen,

Nem. Sokan azert veszik meg hogy abban a pillanatban tudjanak jatszani vele. A maradek keves a gyujtogeto, ezeknek most is inkabb gyujtoi kiadast csinalnak, ami azert dragabb a sima jateknal.

2020. ápr. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

CD-n már jó régóta nincsenek játékok, csak DVD-n és Blu-rayen. De előbb-utóbb ezek is teljesen meg fognak szűnni, max limitált gyűjtői kiadások lesznek.


Szerintem a legjobb dolog amit tehetsz ebben az új világban, hogy amit csak tudsz, DRM mentesen veszel meg, pl a gog-ról. Az innen letöltött offline backup game installert felrakhatod lemezre, pendrivera stb és bármikor, bárhová telepítheted, net kapcsolat nélkül. Az így megvett játékok azért csak "kézzelfoghatóbbak" és jobban a tulajdonodban vannak, nem vagy úgy kiszolgáltatva.

2020. ápr. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A PC játékok 90%-át már most nem adják ki lemezes formában. A dobozokban is már csak egy papír van a kóddal. Jópár éve volt, hogy még doboz sem volt, csak egy darab A5-ös papírt küldtek, rajta a kóddal és az aktiválás menetével.
2020. ápr. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
19%

11 éve nincs lemezmeghajtó a gépemben, mindent digitálisan veszek. Az pedig, hogy a minimalista, tiszta kis lakásomba bepakoljak mindenféle porfogó DVD-tokokat, csak hogy legyen mit nézegetni... kizárt. Cserélgessek lemezeket, ha másik játékkal akarok játszani, hallgassam a meghajtó zúgását? Kizárt, kizárt. Elcsesszek egy fél napot arra, hogy beutazzak a városba megvenni egy dobozos játékot, mikor egy kattintás, és a megjelenés órájában már játszhatok is vele? Na, ne! 2020 van, 45 éves vagyok, én a jelenben akarok élni, nem a múltban.

Mikor még a játékok tényleg gyönyörű, hatalmas papírdobozban jelentek meg, és még a szüleimmel éltem együtt, én is lelkes dobozosjáték-hívő voltam. De ezek az igénytelen DVD-tokok, bennük valami jól-rosszul fordított füzetkével... Nyomor a köbön.

2020. ápr. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!