Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Melyek a legjobb/legizgalmasab...

Melyek a legjobb/legizgalmasabb társasjátékok?

Figyelt kérdés
Van egy kis pénzem, és vennék egyet, hogy legyen mit játszani a barátaimmal. :) Egyébként mind 18-19-20 évesek vagyunk. Lányok, fiúk vegyesen.

2020. júl. 7. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én (és a csapat) kedvence a Munchkin.

De 2 éve a családdal mindig Pandemicet játszottunk. Úgy emlékszem nagyon élveztük mind, és most valamicskét talán átélhetőbb :D


Ezen kívül ha gondolkodós játékot akarunk, akkor Catan vagy pedig Cluedo.

2020. júl. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, ezek jó ötletek! :)
2020. júl. 7. 22:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Helo!


Több szaz (ha csak magyar nyelvű jöhet szóba, akkor is legalább több tucat) játék jöhet szóba. Így én a BGG toplistáját (board game geek) ajánlom, valamint you tube-on a Dicec tower és hasonló csatornák top 10-es (és hasonló) listáját.

Viszont szerintem a barátaiddal döntsétek el, hogy egymással/egymást segítve akartok játszani (mint mondjuk az Arkham Horror, Mice and mystics, Pandemic, Deep Madness...) vagy egymás ellen (Brass Lancashire, Lords of Hellas, Scythe, Ticket to Ride) vagy egy mindenki ellen (Fury of Dracula sorozat, Letters from White chapel...), és megbeszéltek alapján válassz játékot.

2020. júl. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem bármelyik játék lehet nagyon izgalmas vagy unalmas, függően a játékosoktól és a helyzettől.
2020. júl. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Captain Sonar
2020. aug. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem keresd fel a facebook-on azt a Társasjáték nevű csoportot, aminek majdnem 14ezer tagja van.

Próbáld meg pontosabban megfogalmazni, hogy milyen fajta játékot szeretnétek: pld a fent említett Pandemic egy kooperatív játék, azaz a csapat együttműködve játszik "a játék ellen", és nem egymás ellen. Ebben a kategóriában az én kedvencem Dr Fondor és az Idő Fellegvára, és az Elveszett Sivatag.

Egymás elleni, táblán építkező (családi szintű) játékok közül leginkább a Ticket to Ride amit ajánlhatok.

Pakligyűjtős kedvencem a Century Fűszerút.

Kártyából lerakó, területépítős, Titkos szerepes kedvencem az Aranyásók (Saboteur)

Igazából a könnyed party játékokat szeretem a legjobban, ezek közül nekem a Love Letter a tuti.



Na most, a probléma ezzel az lesz hamarosan, (de talán máris belátod,) hogy mindenki felsorolja a 6-8 saját kedvencét, és a végén megint tanácstalan leszel, ezúttal a bőség zavara miatt.


A leginkább tuti ezért mégis az, ha a barátaiddal végigjártok néhány társasjátékos klubot, és kipróbáltok 10-12 féle szimpatikusnak látszó játékot, és tudni fogjátok, hogy melyik fajta, milyen mechanizmusú, stb MIÉRT tetszik jobban. Akkor már lesz egy kicsit jobb rálátásotok, hogy milyen irányban keresgéljetek tovább, milyen játékokat keressetek, és hasonlítsatok össze jobban.


Ez azért is előnyösebb, mert a játékszabályok általában szárazak, és elolvasva nehezen értelmezhetőek, a klubokban viszont mindig akadnak rutinosabb játékosok, akik szívesen elmagyarázzák játék közben, úgy gyorsabban megérthetőek.


Vagy keressetek társasjátékosokat, akikkel valamelyikőtöknél otthon lehet party esteket szervezni, és kipróbálni, megismerni egymás társasjátékait.



szvsz.: a Catan és a Cluedo kissé idejétmúlt mechanizmusú játékok. Nem mondom, kezdőknek elsőre érdekesek lehetnek.... de ha sok másikat megismertek, akkor azokhoz képest hamarabb megunhatóak. Szóval megvenni nem biztos, hogy ezeket célszerű. Ha nem akartok 3-4 készletnél többe beruházni, akkor jobban válogassátok meg, hogy HOSSZÚ távon melyik éri meg.

2020. aug. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja, és Munchkin +1 szavazat (6-os voltam)


:D

2020. aug. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!