Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Sakk. Ebből a játékállásból...

Sakk. Ebből a játékállásból ki jönne ki jobban?

Figyelt kérdés

[link]


Én léptem utoljára. Sötéttel voltam, legutolsó lépésem f3 volt. Innen nyerhettem volna? Vagy döntetlen lenne a játék? Vagy világos nyerhetne még?

Csak mert a huszár el van torlaszolva, és nekem meg volt a tervem hogyan léptessem be a gyalogot. Fehér nyerhetne még? Ha a fehér helyében kellene cselekedni, kinek mi lenne a legjobb ötlete? Leírná a további lépéséket? Ki miket lépett volna fehér helyében?



2020. aug. 22. 21:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
Fehér jön, leüti a gyalogot, utána gond nélkül kihozza a vezért, majd egy bástyát és simán nyer.
2020. aug. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Feher: huszár F4

Fekete: gyalog F2

Feher: Huszár d3 (sakkot ad, rakenyszeriti hogy a kirallyal lepjen)

Fekete: király X (bármit léphet)

Feher: huszár uti f2 gyalogot


Ha viszont a feher D3 lepes utan a fekete a királlyal a c4/3-ra lep, akkor fekete konnyen beviheti a gyalogot.

2020. aug. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
#1 csakhogy a feher gyalog nem uthet visszafele...
2020. aug. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értelmezem az állást, akkor a sötét gyalog "fölfelé" megy, tehát két lépésben vezérré alakul. Elsőre úgy tűnhet, világosnak nincs ez ellen védelme, hiszen a királyával hiába közeledik, sötét újra megtolja a gyalogot. Viszont sajnos, van egy szép trükkje világosnak amivel lenyeri az utolsó sötét gyalogot. A képen látható állásban világos huszár e5-tel nyer. Ez támadja a sötét gyalogot, amivel ha nem kezd valamit sötét, akkor következő lépésben a huszár leüti. Az egyetlen dolog amit sötét tehet, az az, hogy megtolja a gyalogját f2-re, de akkor sajnos huszár d3 sakk nyer világossal, hiszen kettős támadása ("villája" van a király és a gyalog ellen. Tehát a sötét gyalog huszár e5 után mindenképp elesik, és világos könnyedén nyer a gyalogjai betolásával.
2020. aug. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Mondjuk egy kicsit furcsa az állás. A sötét gyalognak nem volt rá korábban lehetősége, hogy en passant leüsse a mellette lévő világos gyalogot?
2020. aug. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Igen, úgy van a tábla ahogy nekem sötét felől van tehát én 2 lépésre voltam az átváltozásról.

Az én ötletem:

Világos Hf4, Sötét Kc3, Világos Hd5+ Sötét Kd2.

És innentől milyen lehetősége lenne fehérnek? Mert sakkot már nem adhat, mert király leütné én pedig szerintem betolhatnám a gyalogot. Nem? Más tudna erre valamit fehér helyében kitalálni akkor?

2020. aug. 22. 22:09
 7/16 anonim ***** válasza:
Gondold át újra huszár e5-el, ahogy azt a negyedik válaszoló írta.
2020. aug. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Hf4 veszít világossal, de a legegyszerűbb megoldás nem sötét Kc3, hanem gyalog f2 ami után a gyalog benn van. Ezért kell a huszárral e5-re lépni, ami támadja a gyalogot, és f2 után Hd3 sakk nyert volna fehérrel. Amit te írtál lépéssor, az veszít világossal. Hd5+ Kd2 után világos nem tudja megállítani a gyalogot a vezérré válástól.
2020. aug. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Illetve bocsánat, hülyeséget írtam, Hf4 után nem jó a gyalog f2, valóban Kc3 a legjobb próbálkozás. Elnézést. Én úgy látom hogy az a gyalog besétál ezután a lépéssor után.
2020. aug. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Szerintem már csak sakkban tudna tartani világos. De a királlyal én olyan mezőre menekülnék ahol nem tudna sakkot adni, és ha támadna az elől a sor alól/mellől ahol az utolsó sorba átváltoznék, akkor én királlyal leütném.

Tehát opció világosnak a döntetlen? Mert szerintem ezt akkor nyeri sötét ha királlyal úgy lép el ha nincs sakk.

Voltak olyan ellenfeleim akikkel azért egyeztem ki pattra, mert játék végén folyamatosan sakkokat adtak nekem, és ezért végül döntetlenben egyeztünk ki. Csak ezért kérdés, hogy akkor végül is nekem nyerhető lett volna nekem a vége. Ugye?

2020. aug. 22. 22:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!