Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mennyire régi játékokat...

Mennyire régi játékokat érdemes még letölteni/megvenni kezdő PC-gamerként?

Figyelt kérdés
Újakkal még nem foglalkoznék, hogy képben legyek valamennyire, és a mostani gépem sem egy erőmű (azért nem olyan vészes).
2020. szept. 14. 14:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Heroes of might and magic 3
2020. szept. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Kösz, de nem konkrét játék(ok)ra gondoltam, főleg nem rögtön a 3. részre.
2020. szept. 14. 16:09
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé megéri. Ezek általában lényegesen olcsóbbak és sokszor csak annyiból "rosszabbak", hogy nem korszerű a látványviláguk. Cserébi, mivel sajnos mára a játékipar teljesen elüzletiesedett minőségi szinten sokszor a régebbi játékok többet nyújtanak.
2020. szept. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Egyet értek a harmadik válaszolóval. Mostanában olyan ritkán jön ki nem silány játék, hogy én is inkább a régi kedvenceket szoktam újrajátszani.


Szerintem a 2010 után készült játékok nem különböznek radikálisan a mostaniaktól, csak valamivel rosszabb a grafikájuk, szóval azokkal mindenképpen érdemes foglalkozni, azelőttről meg a klasszikusok közül ami neked tetszik próbáld ki.

2020. szept. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Még régebbiek, amik letölthetők (pénzért), futnak Windows 10-en? Pl. Half-Life, vagy akár DOS-játékok? Érdemes foglalkozni ilyen régiekkel?
2020. szept. 14. 18:40
 6/14 anonim ***** válasza:
A DOS-os játékokat általában DOSBox-al egybecsomagolva árulják, úgyhogy szinte garantált, hogy működnek. A korai Windows-os játékoknál ez sajnos lutri, érdemes pl. a pc gaming wiki-n megnézni, hogy vannak-e olyan beállítások, patchek, amelyekkel megfelelően működésre bírhatók.
2020. szept. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy a 6-os mondja, a DOS-os játékok felkonfigurált DOSBox-szal jönnek. A (2004-nél) régebbi Windowsos játékok esetében viszont néha több szerencsém volt Linuxon mint Windows 10-en.


Hogy érdemes-e velük foglalkozni? Rengeteg legendás játék született a korszakban.

Doom, Quake, Quake 2, Unreal, System Shock 2, Duke Nukem 3D, Blood, Shadow Warrior, MDK, Carmageddon, Fallout, Fallout 2, The Elder Scrolls 2: Daggerfall, Thief: The Dark Project, Baldur's Gate 2, Descent, Forsaken, 1nsane, Command & Conquer és még rengeteg egyéb.


Hogy mind méltósággal öregedett-e? Nem mondanám. Például míg a Daggerfall talán a legjobb TES rész szerepjátékos szempontból, az irányítása borzalom. A Descent és a Forsaken mára gyakorlatilag kihalt műfajok ászai, a Carmageddon fizikáját "szokni kell", de a többi szerintem mai szemmel is teljesen élvezhető.

2020. szept. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hetes, próbáld ki a Daggerfall Unity-t, ha modern irányítással (és mod támogatással!) akarod játszani a jó öreg Daggerfallt.
2020. szept. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

A 90-es évek végén a munkahelyemen játszottunk néha egy párral ezek közül: Doom 2, Quake, Blood, Descent... Szerettem őket, de a többit is kipróbálnám.

Mindenesetre köszönöm az eddigi válaszokat.

2020. szept. 14. 21:39
 10/14 anonim ***** válasza:

#8

Az már kész van? Hallottam róla, hogy csinálják, de úgy gondoltam, ez is csak egy soha el nem készülő rajongói projekt, mint a Skywind és a Tomb Raider remaster, amikből talán csak demók vannak.

2020. szept. 15. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!