Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Melyik a legjobb lehetőség...

Toma9999 kérdése:

Melyik a legjobb lehetőség DnD pótlásra videójátékként?

Figyelt kérdés

Gondolok itt olyanra mint Baldur's Gate 1-2-3, Pillars of Eternity, Tyranny. Tudom, hogy ezek vannak de nem tudom melyik milyen. Sok időt töltök dnd játszással és meséléssel is szóval azt veszem alapnak.


Amik számomra fontosak:

-egyértelmű statok/classok dnd-ből

-kellemes fantasy történet

-csapat harcok

-beszélgetések/viták/románcok



2020. okt. 12. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Temple of elemental evil régebbi, de nem rossz, lassú játékmenettel, körökre osztott harccal.


Pillars of eternity nagyon jó, és van hozzá teljes magyar fordítás is. A második része is művészi értékű. Komolyan mondom olyan jól megírt szövegeket sehol nem olvastam játékban. Szerintem kezdd a Pillarssal.

2020. okt. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
A Dragon Age: Inquisition története, szereplői és románcai eszméletlenül jók, csak a játékosok nem adtak esélyt neki. Mondjuk az igaz, hogy a legtöbben ráunnak a hatalmas pályákra és a rengeteg mellékküldetésre, ezért nem is jutottak el odáig, ahol kezd beindulni.
2020. okt. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

Nem mindegyikkel játszottam, van olyan is amit félúton abbahagytam, mert meguntam. Én úgy tudom, hogy a Baldur's gate 1-2 a Dnd második kiadásának az adaptációi, real time with pause harcrendszerrel, 6 fő max csapat létszámmal.

Míg a Baldur's gate 3 ötödik kiadás adaptációja, 4 fős max csapatlétszámmal, körökre osztott harcrendszerrel - mint a táblajátékban - és jelenleg korai hozzáférésben van, ami a fejlesztők elmondása szerint akkor lesz vége, ha késznek találják a játékot. Ez azt is jelenti, hogy istentelen mennyiségű grafikai/játékmentehez kapcsolódó bug lesz benne és a játéknak csak egy részével tudsz játszani, ami az első fejezetet- kb 20-25 óra játékidő - jelenti. Ennek az a lényege, hogy a fejlesztők fórumain leírhatod a véleményedet a játékról, így bevonva a téged és a többi játékost a fejlesztés menetébe. Nincsen még minden class/feat/reaction/race stb. a játékban, viszont a fejlesztők azt mondták megpróbálják az egész PHb-t adaptálni. Az 1-2-ben nem minden class/race van benne a játékban, de a népszerűbbeket azért biztosan megtalálod.

A Baldur's gate 1-ben nincs románc, beszélgetések/konfliktusok vannak a csapaton belül, de a rendelkezésre álló npc-k személyisége/háttere kissé kidolgozatlan az újabb játékokkal szemben, továbbá 10-es szint a felső határ. A Baldur's gate 2-ben már van azért románc/több beszélgetés a csapaton belül, elég hosszú a játék, itt magasabb szintről kezdesz, mint az elsőben, asszem talán 6.-os szintről? De nem biztos.

A Pillars of Eternity 1-2-nek és a Tryannynak nincs semmi köze a Dnd-hez, ez teljesen saját világa, szabályrendszere a fejlesztőknek akik csinálták. Mindháromban real time with pause harcrendszer van. Alternatívaként szerintem elmennek, nagyon hasonló a játékmenetük a Bg-hez, viszont ezek újabbak, sokkal szebb grafikával stb.

Érdemes megemlíteni még a Neverwinter Nights 1-2-t és Icewind Dale 1-2 játékokat, amik ha jól emlékszem, a Dnd 3-3.5-t adaptálták, szintén rtwp harcrendszerrel. Ha jól tudom, az Icewind Daleben magadnak kell kreálnod a csapattagjaidat a játék elején még, a játék során nem fogsz találkozni olyan npc-kel akik csatlakoznak, míg a fent említett összes többi játékban igen. A Neverwinter Nights játékokban több kampány modullal is tudsz játszani - ha persze megvetted őket vagy letöltesz a rajongók által csináltat teljesen ingyen - nem csak amit alapból megadtak, azok teljesen külön történetek.

A Bg 3-on kívül egyik fent említett játékban sincs teljes voice acting, csak részleges, általában az első néhány sor, a többit olvasnod kell.

2020. okt. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%

Keress egy DnDs csoportot a Discordon, és lehet játszani napestig. 😂

Ott a chatbe feltesztek egy botot, az lesz a virtuális kocka.

Pl beírod, hogy:


!1d20+3

És a kiadja, hogy

# 14

Details:[1d20+3 (11)]


Jelentősen gyorsabb a nagyobb kockaszám összeszámolása, hiszen kiadja, hogy mennyi az össz damage, és van-e benne crit.


!roll 4d10

Roll: [10, 6, 4, 3] Result: 23


Olyan is van hogy generáljon véletlenszerű karakter statet:

Pl

Generated random stats:

4d6kh3 (2, 4, 1, 2) = 8

4d6kh3 (2, 4, 2, 2) = 8

4d6kh3 (1, 6, 4, 4) = 14

4d6kh3 (5, 3, 5, 5) = 15

4d6kh3 (4, 1, 5, 5) = 14

4d6kh3 (1, 4, 6, 2) = 12

Total = 71


(Ezek három különböző bot dobásai, ezért más a formátum)


Roll20re regisztrálsz, ott látod a térképet, lehet mozgatni a karaktereket. Itt is van virtuális kocka, de tetű lassú.


DndBeyondra ha az egyikőtök regisztrál a prémiumokra, a kampányon belül körbe lehet osztani a hozzáférést, látod kinek milyen tulajdonságai, tárgyai, varázslatai vannak. A pénz fillérekre jön ki/év.


Szóval online DnDzni sokkal egyszerűbb.


Ajánlom még: Pathfinder, Call of Chutulhu, Vampire the Masquerade, Cyberpunk, Mörkborg, Zweihander, Tales From The Loop, Kids on Bikes, Paranoia, Traveller.

2020. okt. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%
Witcher III
2020. okt. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. :D

Valószínűleg először Pillars of Eternity-t fogok venni utána pedig nekiugrok majd a Baldur's Gate-nek.


4. Az ilyeneket mind ismerem viszont emberekkel való valódi DnD-t nem játszanék idegenekkel. Elég nekem az a két kampány ami jelenleg van (1 amiben játszok, meg egy amit mesélek) szóval erre nem kell alternatíva. Azért kerestem videójátékot, mert amellett hogy hasonló élményre vágyok, attól még az újdonság jót tesz.

2020. okt. 13. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!