Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » League of Legends és Smite?...

League of Legends és Smite? Csak nekem tűnik fel a rengeteg hasonlóság a hősök/istenek között? Az egész játék koppintva lett?

Figyelt kérdés

Tegyük félre a tényt, hogy a Smite istenei valós mítoszokra épülnek és blabla, attól még ott az a számottevő kinézetbeli, képességbeli, sőt még hang- és mozgásbeli azonosság is, ami mellett nem lehet csak úgy elmenni. Szerintetek a LoL-ról koppintottak nagyrészt a játékot? Mit gondoltok?


Felsorolok mindenkit, kit kihez lehet hasonlítani, amit észrevettem:

Ares - Pantheon

Medusa - Cassiopeia

Tsukuyomi - Talon

Susano - Yasuo

Thoth/Horus/Ra - Azir

Anubis - Nasus

Erlang Shen - Jarvan IV

Agni - Brand

Da Ji - Ahri

Bastet - Nidalee

Athena - Leona

Sun Wukong - Wukong

Sylvanus - Maokai

The Morrigan - Morgana

Yemoja - Karma

Chang'e - Sona

Arachne - Elise

Aphrodite - Janna

Fenrir - Warwick

Freya/Sol - Kayle

Kukulkan - Aurelion Sol

Loki - Shaco

Nike/Bellona - Riven

Persephone - Zyra

Rama/Chernobog - Varus

Scylla - Annie

Sobek - Renekton

King Arthur - Garen

Kali - Diana

Apollo - Ezreal

Amaterasu - Irelia

Merlin - Ryze/Viktor

Nox - Lissandra/LeBlanc

Serqet - Evelynn

Neith - Caitlyn

Artemis - Ashe

Fafnir - Shyvana

Ah Muzen Cab - Singed

Chronos/He Bo/Zeus - Zilean

Hades - Karthus

Olorun - Xerath

Nemesis - Fiora

Hel - Soraka

Ymir - Trundle/Nunu

Thanatos - Aatrox

Artio - Volibear

Khepri - Urgot

Kuzembo - Rammus

Tyr - Darius

Kumbhakarna/Zhong Kui/Bacchus - Gragas

Bakasura - Zed

Baron Samedi - Vladimir

Cu Chulainn - Dr Mundo

Geb - Ivern/Malphite

Guan Yu - Tryndamere

Mercury - Lee Sin

Jormugandr - Baron Nashor xD

Illetve Discordia egyedi lett, de annyiban hasonlítanám talán Lux-hoz azért, hogy mindkét játék saját legnépszerűbb idegesítő csajos karaktere broken ultival meg CC-vel. xD

Na szerintetek? Igazam van, hogy hasonlítanak? Egyébként nincs bajom a Smite-al se, szerintem épp olyan jó játék, mint a LoL, ha nem jobb, de ezen nem kell összeveszni. :D



2021. jan. 7. 08:04
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Hát ezen nem is kell összevesznünk, egyértelmű, hogy a Smite jobb, mint a LoL. 2 db játékmód vs 8, a 8. naponta váltakozó, már ez is mindent elmond. Nem az 1500 gagyi skintől meg a millió toxic tizenévestől lesz jobb valami. Engem az sem izgat ha koppintottak sok mindent, a LoL meg a Dotáról volt koppintva, szóval ennyi. A Smite grafikája ezerszer jobb. Én ott utáltam meg végleg a LoL-t, mikor kivették a 3v3-at, ami nagy kedvencem volt, valahogy olyan hangulatos kis map volt, máig fáj érte a szívem. Aztán a karácsonyi mapre is xartak rá. Onnan már én xartam a LoL-ra. Az életben nem játszanám többet, ezernyi ingyen csilivili skinért sem. Már nem ugyanaz a játék amúgy sem ami S6-ig volt, onnan csak romlott a színvonal.
2021. jan. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ugyanígy gondolom, de nem rágalmazok semmit, mielőtt itt is megjelennek a tizenévesek, aztán rámtámadnak, hogy de a LoL a minden. XD Amúgy igen, igazi nagy trash lett, van egy ARAM, egy Summoners Rift és baxátok meg. XD Pár havonta valami gagyi játékmód. Legalább permanent lenne egy one for all, de így nagyon gáz. Ezek az új skinek meg aztán főleg nagyon gázak szerintem, amiket egy idő óta kiadnak. Annyi csillám és fény és minden, itt már csak a pénz számít, ezzel tudják beetetni a sok idiótát, apu anyuci új KDA skin kell, perkálj. XD
2021. jan. 7. 08:50
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Szivárványt hányok tőlük, ha csak rájuk nézek... Azokon az időkön már amúgy túl vagyunk, amikor egy skinnek értéke volt, amikor élvezhető volt a ranked, amikor játszható volt a LoL. Agyhalottak, függők, toxic tizenéves birkák. Már nem is tudom rankedoztam utoljára, de úgy kiégtem, hogy platban úgy játszanak már, mint a silverek kb, végem volt. Boostolt egirl p*csák, lecarryzett 0 10en akárhányos Yasuok, useless Lux mainek meg a többiek akik azt hiszik jók mert űzték épp azt a metát ami broken volt. Aztán ott csücsülnek platba a silverrel egyenlő játéktudással és xarrá feedelnek mindent, ha kissé magasabb MMR jön velük szembe. Annyira felhígult az egész közösség és a matchmaking is, hogy élvezhetetlen lett konrkétan.
2021. jan. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Több mint két éve nem rankedoztam ott, mert minek. XD Sona main voltam, de ebben a megnevezhetetlen metában ami folyik öngyilkosság volna a béka popója alá nerfelt mainemet vinni. XDD Tényleg amúgy kb S6, max S7-ig volt valamennyire élvezhető. Ez most valahogy nagyon trágya lett szerintem, mióta kiadták a Zoet, vagy Kaisát, már nem emlékszem melyik volt előbb, csak ilyen broken xarok vannak, amitől teljesen élvezhetetlen lett az egész. Néha belépek aramozgatni, de tényleg ritkán, ezek az új itemek is csak kiégettek, áhh, de hagyjuk. Azt írtam, hogy nem akarom szidni, aztán csak az lett belőle. XD Priviben amúgy folytathatjuk, ha gondolod, írj.

2021. jan. 7. 09:12
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Az összeshasonlításaid alapján csak kinézetre gondolod a koppintást. Amúgy nem tudom egy Arest, Fenrirt, Anubist stb hogy lehetne úgy megcsinálni hogy még viszonylag hű maradjon a mitológiai ábrázolásukhoz és a 9 évesek ne vágják rá hogy "lol kopi".
2021. jan. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
23 vagyok szóval ez nem talált be, de amúgy én csak két hete játszom vele. A legtöbbet valóban kinézetre írtam, de azért képességeket illetően is sok a hasonlóság, Agni pl ugyanolyan tüzes képességek, mint Brandnek, Persephone virágai kB úgy működnek mint a Zyrának, na az már nem is mitológiai kérdés, mert ott elvileg az alvilág úrnője volt. Ymirnek a Nunu ulti, Aphroditenak a Kayle ulti, aki kb olyan sétálgatva a pálcájával, mint a Janna. Medusa meg a stun, és ugye csak akkor stunol ha a szemébe néznek, mint Cassio, na da az nem is meglepő, mert még a Dotában is van Medusa. Meg a Dotában is van Wukong. Azért valljuk be szerintem rengeteg ötletet onnan vettek át a skilleket illetően.
2021. jan. 7. 16:55
 7/8 A kérdező kommentje:
Chang'e és Sona közt van skillekben a legtöbb hasonlóság, na az 1000%, hogy nem egyedi. Ugyanúgy nem beszél mint Sona, a nyúl beszél helyette. Poke, Heal, Stun, gyorsaság. Épp ezért is kedveltem meg őt ilyen gyorsan, mert valamikor oda s vissza voltam a Sonáért. 😍 Szerintem meg van az első god, amit diamondra fogok húzni, imádom. Egyébként az Ares sem csak kinézetre hasonló, 1 2 4. Skillekben ott a hasonlóság, főleg a kitartott pajzsnál, meg Fenrir is ugyanúgy ugrik mint a WW, róla egyébként inkább még nem nyilatkozok, mert még nem próbáltam. Anubis az csak kinézetre ugyanolyan mint a Nasus, de ő épp egy mage lett szóval a többi nem passzol. :D
2021. jan. 7. 17:01
 8/8 A kérdező kommentje:
Meg ami még tényleg számottevő, az az Athena és a Leona, igaz neki taunt van, nem stun, meg egy Shen ultija, de bakker az is hogy mennyire ugyanolyan. XD
2021. jan. 7. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!