Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mafia 3 DE játszható?

Mafia 3 DE játszható?

Figyelt kérdés

Mafia 3 Definitive Edition játszható kategória? Régen ugye sima 3 volt Steamben azt egyszer töltöttem le, de katasztrófa volt ahogy futott.

Viszont tanyanettel sajna majd netto 2 nap lenne míg lejön így nem nagyon akarom fölöslegesen letölteni, ha még mindig ugyanolyan. egy 1050Ti a vga.



2021. márc. 7. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1060 GTX-el se volt jobb. Érdekes, hogy alacsony grafikán hibátlanul futott és nem különösebben volt csúnyább a magashoz képest, de szerintem magának a játéknak legfeljebb egyszer érdemes esélyt adni. A DE pedig nem sokkal szebb, futni pedig ugyanúgy fut. Egyébként az első Mafia DE-jéről is ugyanez a véleményem.
2021. márc. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is csak " kötelességből " szeretném végre kivinni, de szerintem akkor majd mikor lesz olyan netem, hogy nem kell 2 napot várnom rá :D
2021. márc. 7. 21:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Én az első Mafia De-jét végig se vittem. Különben pont a játék vége előtt hagytam félbe. Egyszerű a válaszom erre: ismerem az eredeti játék történetét, és a DE egyszerűen nem hozta azt a hangulatot, meg szerintem el is b@szták a befejezését (amit Nessaj-tól láttam).
2021. márc. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem értem én se, hogy miért kellett ennyit változtatni rajta, olvasgattam csak róla, de egyedül a grafikához lett volna szabad nyúlniuk semmi máshoz.
2021. márc. 7. 21:59
 5/6 anonim ***** válasza:
54%

Én különben mind a mai napig játszok az eredeti, 2002-es Mafiával, mert még ennyi év után is leköt a Freeride, főleg a Real Car Facing moddal, amit egy magyar srác készített. Nessaj videója alá egy elég hosszú vélemény le írtam az első rész DE-jéről, hogy ne kelljen ismételnem magam, beillesztem ide (de ezt még akkor írtam, amikor még hozzá se szagoltam a játékhoz):


Sajnos nekem nem sikerült élőben végignéznem a végigjátszásod, de örülök neki, hogy ezúttal is feltöltötted ide, az egyszerűbb visszanézés érdekében, és gondoltam, hogy egy rövid monológot én is elregélek, ahogy Tommy tette Norman-nek.


Jómagam szintén nagy Mafia rajongó vagyok, amikor az eredeti játék kijött, akkor voltam 2 éves, szóval amikor legelőször kijátszottam 14-15 évesen, már akkor nem volt új játék. A napokban újra végigjátszottam a régi játékot, ezzel párhúzamosan néztem vissza a végigjátszásod. Nagy véleményt nem szeretnék még mondani a Definitive Edition-ről (mert nem játszottam még), csak a végéről lenne pár észrevételem, meg arról a pár történetbeli változtatásról, mely megtalálható a frissített verzióban.


Végülis, tényleg nem lett rossz játék, és bevallom, én is megszerettem az "új" szereplőket a játék végére. Valaki még jobban is sikerült, mint az eredeti karaktere. Salieri a régi személyiségével ellentétben egy tekintélyt és tiszteletet parancsoló keresztapa lett (itt illik igazán rá az az idézet a régi Mafiából, hogy "nem minden Don olyan, mint Salieri"), Vincenzo-nak imádom ezt a bolondos, ökörködő személyiségét és külön tetszik a játék elején található jelenet, amikor azt látjuk, Ralph elfojtott haragot érez magában Paulie iránt. Általánosságban a humoros (vagy annak szánt) jelenetek is teszettek. Bár Lucas Bertone is egy kulcskarakter, de valahogy az új játékban se dobtam el a kalapom tőle, a régi játékban meg baromi fárasztó volt. Morello-ból egy igazi főg*cit csináltak, rendesen megkönnyebülés volt látni, hogy kinyiffan a lezuhant repülő mellett. Külön tetszik, hogy jobban belelátunk Tommy magánéletébe, látszik, hogy a legtöbb helyen okosan nyúltak bele az eredeti történetbe "kedvenc" fejlesztőink.


Viszont most jön az, amit rohadtul elszúrtak a fejlesztők: Az epilógust. Kerek-perec megmondom, egy rakás disznótrágya lett. Az epilógusban úgy rommá törték Tommy karakterét, mint egy korhadt fa törzsét. Az eredeti játékban bár ezt nem látjuk, de valahogyan azért érezte a játékos tudat alatt, hogy Tommy semennyire nem büszke arra, hogy így elárulta a Salieri családot. Tudtuk, hogy nem volt más választása, mert ő is hasonló cipőbe került, mint Frank '33-ban. Hozzá hasonlóan ő is a családját akarta megvédeni, a saját élete másodlagos volt. Mit láttunk a Definitive Edition-ben?! Azt, hogy rendesen büszke arra (ráadásul eléggé morbid, hogy pont a lánya esküvőjén mesél erről), hogy lecsukatott mindenkit, elárult mindenkit, és ellentmondott a saját karakterének és elveinek! A régi Tommy pont azért volt frappáns, mert a játékosnak mindvégig ambivalens érzései voltak vele kapcsolatban. Egyrészről nem tartottuk helyesnek az árulását, de meg tudtuk érteni, miért tette meg. Itt se volt másképp nyilván, de ez a nagyképű, bűntudatmentes monológ, amit az esküvőn eleresztett, rendesen kiábrándított. Mondhatni rendesen vártam a Thunderbird-öt, meg Vitoékat, hogy véget vessenek neki. Aztán ezután mi jött? Egy túl érzelmes, szerencsétlenkedő haldoklás. Olyan volt Tommy a lepuffantás után, mint egy partravetett hal. Az eredeti játékban sokkal nagyobb méltósággal hunyt el, szinte már maga a játékos is gyászolta a halálát. Itt viszont semlegesen érintett...


Szóval igen, ahogy Nessaj is mondta, látszik, hogy a Mafia III kabátját hordja ez a játék (is), ami sokszor nem csak a grafikára értendő, de összességében egy emészthető játék lett. Azért hozzáteszem, hogy a régi játék se volt ám tökéletes... Viszont amit sajnálok, hogy a főmenü zenéjén kívül más régebbi zenét nem raktak bele a frissített játékba, nincs benne Freeride Extreme (de ahogy hallottam, maga a Freeride se olyan, mint régen), csomó autót kivettek belőle és a várost túlságosan átvariálták szerintem. Én nem adnék neki 8/10-et semmiképp sem, márcsak azért se, mert még nem játszottam ki... viszont úgy érzem, ebben a végigjátszásban mindent láttam erről a játékról, amit látnom kellett, lehet, nem is fogom már kipróbálni soha.


Mindenesetre nagyon jól szórakoztam a végigjátszásodon. Baromi jó humorod van, amikor elkezdtél karattyolni olaszul a villás küldetésnél, rendesen röhögőgörcsöt kaptam. Itt a végére már egy kicsit fáradékonyabbnak tűntél, de én is hasonlóan szoktam lenni, amikor egy játék végénél tartok. Sebaj, mindannyiunk nevében köszönöm, hogy bemutattad nekünk ezt a játékot (is).

2021. márc. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nosztalgiából lehet én is feldobom, kedvet kaptam hozzá :)
2021. márc. 7. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!