Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » 4-5 fős társasjáték egy...

4-5 fős társasjáték egy baráti társaságnak?

Figyelt kérdés

Eddig csak ezeket próbáltuk: Uno, Monopoly

Szeretnénk egy kicsit komolyabbra is beruházni.

Jó kis baráti társaság vagyunk, szeretünk nevetni. Lehet nyomozós, stratégiai játék is csak ne legyen bonyolult és extra hosszú játékidejű mert úgy csak elunjuk magunkat a végére.

Kíváncsi vagyok nektek mi vált be, mi az amit bármikor elő tudtok venni, hogy együtt játszatok egy jót.:)



2021. márc. 20. 11:46
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Activity - ezer féle van, biztos találtok olyat ami neked való.
2021. márc. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
Gazdálkodj okosan
2021. márc. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Fedőnevek, vagy annak a képes verziója (Fedőnevek képekkel), mondjuk az inkább 5+ játékosszámmal. Asszociációs játék, azaz ha azt nem szeretitek, akkor ezt sem fogjátok.


Ticket to Ride. Ebben semmi nyomozás nimcs, inkább logikai, de nem nehéz. Vasútvonalat kell építeni bizonyos szabályok mentén, miközben ügyesebb vagy, mint a másik.


7 csoda

Ez ezek közül talán az egyik kedvenc belépő szintű játékom. Pörgős, szép tematikával.


Coup

Jó kis dedukciós, blöffölős politikai kártyajáték.


Amúgy meg szerintem ismerkedj meg ezzel az oldallal:

[link]


Itt az összes társasjáték össze van szedve nehézség, hossz, játékosszám stb stb stb alapján. Rengeteg információt meg tudsz találni egy-egy játékról, de akár keresni is tudsz újakat:

[link] advsearch/boardgame


Itt be tudod állítani, hogy mire szűrjön. Érdemes nektek a maximum komplexitást 3-ra tenni, afölötti játékok általában hosszabbak és bonyolultabbak, mint amit te keresel valószínűleg. Illetve az időhossz is olyan, hogy ha azt írja, 1-1,5 óra, az első pár alkalommal inkább 2-2,5 óra lesz.

2021. márc. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
Identity: Pszichológiai társasjáték
2021. márc. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Fedőnevek

Bang

Állarcos bál

Ticket to ride

One of scales of one of the T-rex

2021. márc. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A Carcassonne alapjáték az 2-4 fős. A Fogadók és katedrálisok kiegészítővel 5 fősre bővíthető és tök hasznos, nagyon szépen simul bele a játékba. Maga a Carcassonne egy lightos stratégiai játék, tájlapokat kell húzni, lehelyezni és a rajtuk található építményeket vagy építmény részeket (út, várrészlet, kolostor, mező) befoglalni, kiegészíteni, ezek érnek pontot. A nyertes az, aki a legtöbb pontot gyűjti. Nagyon sokféle kiegészítőt lehet kapni hozzá, amivel akár stratégiaibbá tehetitek a játékot, akár nagyobb szerencsefaktort adhattok hozzá.


A Tiltott Sivatag 2-5 fős kooperatív társasjáték, tehát együtt játszotok a játék ellen. Az expedíciótok lezuhant a sivatagban egy betemetett város felett. A túlélést az jelenti, ha kiássátok és összegyűjtitek az éghajó betemetett darabjait, amihez nagyon jól jönnek a karakterek különböző képességei. A játék mindeközben tűző nappal, egyre jobban tomboló és mindent betemető homokviharral igyekszik kinyírni benneteket.

A játéknak van két tesója: Tiltott Sziget és Tiltott Fellegek. Mindhárom belépő szintű játék.



Dixit: Szabad asszociációs játék 3-6 főre. Na ez kb. az a játék, amit mindenki szeret :) Csodálatos grafikájú kártyákkal játszanak a játékosok, egy körben van egy mesélő, kiválaszt a saját kártyái közül egyet, mond róla valamit, majd a többiek ez alapján választanak egy-egy kártyát a sajátjaik közül, odaadják a mesélőnek, aki megkeveri majd felfedi őket és ki kell találni, hogy melyik volt az a mesélő kártyája. Ez egy nagyon kedves játék (a szívatást bünteti), szintén sok kiegészítő paklival, ha az eredetit megunnátok.

2021. márc. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszi srácok, lesz miből válogatnunk. :)

szemeztem a Cluedo társasjátékkal is, erről mit gondoltok?

plusz nagyon aranyosnak tartom a Sushi Go! kártyajátékot csak nekem kicsit bonyolultnak tűnik vagy nem is tudom..

2021. márc. 20. 14:31
 8/9 anonim válasza:

Oh a Cluedo nagyon jó!! Viszont lehet, hogy hosszú a játékidő. Mondjuk mi sosem unjuk meg :)

Én még az Escape room-ot ajánlanám. Alapból van benne 4 vagy 3 pálya. De lehet venni új pályát úgy, hogy a többi tartalékot már nem kell beszerezni. Annyi lehet a baj ezzel, hogy időre megy (mint minden escape room:)). Pár pálya azért elég nehéz, de rajta van a pálya csomagolásán a nehézségi szint.

Még tudom ajánlani a Nightmare társasjátékot. Kell hozzá laptop, mivel ott adják a feladatokat. Egy gyilkost kell keresni, kártyákat közben hangosan felolvasni és színészkedni. Nagyon humoros! Sokat nevettünk közben. Viszont mi elrontottuk, mivel kicsit bonyolult volt az a website amit közben kezelni kellett. Csak egyszer lehet játszani vele, ha ugyanaz a társaság. Nem szeretném elmondani, hogy miért, mert lehet erre a játékra esik a választás:) De új emberekkel ugyanúgy nagyon jó élmény lehet.

2021. márc. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet későn írok, de én biztos nem vennék Cluedot. Vannak azok a logikai feladványok, hogy van pl 5 testrvér. Pistike szereti a meggyet. A jani eszik húst, a vegetáriánus allergiás a káposztára, a béla kertész, a jágó pedig egy kecske. Ki nem tesz sót a levesbe? Na a cluedo is ilyen, csak feleslegesen unalmasra és hosszúra nyújtva.
2021. máj. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!