Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Segítneétek megtalálni ezeket...

Segítneétek megtalálni ezeket a sárkányos játékokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy nagyon régi játékkal kapcsolatosan szeretnék segítséget kérni. Sok évvel ezelőtt, kiskoromban kaptam egy sárkányos könyvet, "A sárkánynevelés kézikönyve" címen, John Topsell és Joseph Nigg-től. A könyv belsejében található egy lemez, aminek Sárkánynevelde 1.0 a címe, a tetején pedig "© 2007 Egmont-Hungary Kft." áll. Egy nagyon egyszerű, aranyos sárkányos játék, magyar szinkronnal (ugyanis a sárkány beszél is benne). Tudomásom szerint a könyvnek minden példányában (magyarul, legalábbis, angolul semmi infót nem találtam erről) másfajta sárkány van a hozzájáró CD-jén. 5 darab sárkány van: Drache, Glatt, Long, Ndege és Tennen. Nekem az Ndege van meg, de mindig is szerettem volna kipróbálni a többi sárkányt. Az első kérdésem az lenne felétek, hogy akinek netán megvolna a könyv, az esetleg el tudná küldeni az ő könyvében lévő CD-jének a tartalmát valamilyen úton-módon? Rendkívül hálás lennék, illetve akinek szüksége van rá, én is el tudom küldeni az én sárkányomat. :)


Viszont van mégegy probléma: Windows 10-en egyáltalán nem fut el, sem Windows 7-en, tulajdonképpen el sem indul ezeken az operációs rendszereken, akármilyen beállítással vagy programmal próbálkozom. Megpróbáltam letölteni egy virtuális Windows XP-t, ahol nagy örömömre már elindult a játék, viszont játszhatatlan volt. Amint kikelt a sárkány, és nevet adtam neki, lefagyott az egész, illetve más egyéb helyen is lefagyott (például ha elrontottam a keltetést, vagy a menüben rámentem valamire, pl a hibernációra). Kétlem, hogy a lemezzel lenne a probléma. Ez volna a második kérdsem, hogy valaki esetleg tudna megoldást javasolni ennek megoldására, hogy tudjak játszani?


Írtam egyébként Facebookon az Egmont kiadónak, hogy elérhetőek-e ezek a játékok valahol, lehetséges-e még velük játszani valamilyen úton-módon, illetve lehet-e róla tudni valamit, akármit, az eredetéről például. Bármilyen információnak nagyon örültem volna, de sajna semmivel nem tudtak szolgálni, mert már nem rendelkeznek a jogokkal 2014 óta. Már ezelőtt is mindenűtt kerestem az interneten a játékot, nCore-on is, de egyszerűen sehol semmi, így gondoltam, írok ide, nem-igen maradt más reményem...


Felraktam imgur-ra néhány képet a könyvről, a CD-ről, a játékról (már amit le tudtam fotózni), illetve a sárkány fajtákról.

[link]


Nagyon megköszönném a segítségeteket!



#nevelde #sárkány #Egmont #sárkánynevelde
2021. aug. 17. 20:40
 1/6 CspCsj válasza:
100%

Két héten belül megyek egy ismerőshöz, akinek van egy ilyen könyve melléklettel. (én vettem neki)

Majd lemásolom és feltöltöm valahová. (remélem nem karcos a CD)


Sajnos nem tudok semmit a CD-ről - lehet, hogy ugyanaz, mint a tiéd.


Egyébként rákerestem a szerzőre, és több nyelven is kiadták ezt a könyvet, - bár érdekes, hogy csak a magyar kiadásnál láttam CD mellékletet, más nyelvűeknél még csak nem is említik.

[link]

2021. aug. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hihetetlenül hálás lennék, nagyon nagyon köszönöm előre is!

Igen, néztem én is angolul, hogy van-e valami a CD-ről, de úgy tűnik teljes mértékben magyar gyártmány, és máshol nem is adták ki, nagy kár...

2021. aug. 18. 23:48
 3/6 CspCsj válasza:
100%

Üdv, na meglett a CD, - a neve: Long a keleti sárkány.

ImgBurn-nel csináltam egy ISO-t és feltöltöttem ide:

[link]


Gyorsan kipróbáltam Win10 alatt, - megállt a LOADING feliratnál.

Virtuális XP-n elindul, de időnként nálam sem reagál. (pl. Hibernálás menüpont)

Majd hétvégén kipróbálom, hátha megtetszik majd az unokaöcsémnek.

2021. aug. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!!!:)


Feltöltöttem azóta én is drivera, ami nekem van, itt a link.

[link]


Egyébként érdekes - installáltam most a Longot, és a mappába ahova letöltött, sokkal kevesebb fájl van, mint a másik sárkánynál alapból (4 mappa és 5 fájl helyett itt csak 3 fájl van). Ez nálad is így van?


Én azóta kipróbáltam egy ismerősöm régi, Win XP-s laptopján, és tökéletesen elfutott a játék. Jó lenne, ha tudnám játszani virtuális xp-vel, de úgy látszik kell a játéknak a teljes környezet úgymond...

2021. aug. 30. 10:57
 5/6 CspCsj válasza:

Kösz a linkeket!


Hétvégén egész napos családi program volt és meg is fáztam, így elmaradt a teszt.


Egyébként nekem is van egy régi gépem, majd előveszem és kipróbálom amint lehet.

(általában hétvégén van több időm, valószínűleg akkor)

2021. aug. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
:D:D ez nagyon jól hangzik, majd mondd, milyen volt, illetve jobbulást!
2021. aug. 31. 11:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!