Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Xbox series x VAGY xbox...

Xbox series x VAGY xbox series s + PC fejlesztése 200.000 forintból?

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)

Azt hallottam, hogy ugye most jelent meg az xbox új generációja (pontosabban tavaly) és tervezgettem, hogy vennék egy series x-et majd a szülinapomra. Természetesen ez maradt volna a választásom, viszont tegnap meggondoltam magamat, mivel hallottam, hogy az intel készíti a videókártyáit, ami hasonló erősségű lenne mint egy gtx vagy rtx vidikártya, és gondoltam, hogy talán azt veszem meg + gépem fejlesztése tárhellyel és rammal plusz egy xbox series s. Szóval nektek mi a véleményetek róla?:D Intel vidikártya+Ram+ SSD és HDD fejlesztés + Series s / Xbox series x?:D



2021. szept. 29. 12:49
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Szgépem jelenleg:

8Gb ram

140gb ssd

240gb hdd

Gtx 1050 2Gb vram

proci: Intel I5 4570


a procit szeretném, hogy maradjon, a ramom kezd haldokolni, minden játék kifagy és utàna írja hogy kevés a memória. A tárhellyel már eleve nem voltam barátságban, minimum kéne egy 500GB ssd és 1TB hdd.

2021. szept. 29. 12:51
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Összesen szánsz 200.000 Ft-ot az egészre, vagy a Series S mellett még plusz 200 ezer a gépfejlesztésre? Ha az előbbi, akkor abból a maradék 90.000 Ft-ból nehéz lesz úgy gépet fejleszteni, hogy az felérjen a Series X teljesítményével. Az összeg fele elmegy a háttértárakra meg a ramra, 40 ezerből meg azért nehéz egy épkézláb videókártyát venni, ami magasabb grafikai beállításokon elég lenne 1080p-re, nemhogy 4K-ra. Ha érdekel a 4K és van hozzá megfelelő monitorod/TV-d, akkor én a Series X-et mondanám. Ha megelégszel a 1080p-vel, akkor viszont feleslegesnek érzem a Series S mellett a gépfejlesztést is. A játékok 90%-a megjelenik mindkét platformra, plusz ha a Series S árát belefekteted a gépbe, akkor egy erősebb gépet is kihozhatsz belőle. Vagy ha a Series S mellett döntesz, akkor a maradék 90 ezret elköltheted játékokra, vagy kijön belőle majdnem 2 évnyi Game Pass Ultimate előfizetés.
2021. szept. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Mint már mondtam, eleve én a series x-et vettem volna, viszont tegnap hallottam, hogy az Intel tervez videókártyákat, ami pl 200 dolláros és egy gtx 1650hez hasonló teljesítményű. Kaphatok a szüleimtől egy kis bónuszt, szóval mehetek egy picivel 200ezer felé:D
2021. szept. 29. 13:51
 4/20 A kérdező kommentje:
Na valaki tudna segíteni?xD
2021. szept. 29. 15:21
 5/20 A kérdező kommentje:

Összesen amit költenék a gépembe az kb 2Terás hdd : 15ezer, 1Tera ssd 35ezer / 500gigàs az 20ezer, egy 16gigás ram 30ezer, és majd az intel GPU lenne majd 50-60 ezer 2022ben. GPU annyira nem lenne fontos, ráér később, mivel még meg sem jelent az intel arc gpu;)

Összesen lenne kb 140ezer, szóval a konzollal együtt 240ezer lenne.

2021. szept. 29. 15:23
 6/20 A kérdező kommentje:

Meg még azt sem tudom, hogy jó lesz-e az a jövendőbeli intelnek a GPUja.

[link]

De ez még mind pletyka, decemberig pedig még több dolog fog kiderűlni:D

2021. szept. 29. 15:27
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Erre annyit lehet mondani az Intel sok dolgot ígér, csak épp kb semmit nem tart be. A mikrochipek (lapkák) gyártása akadozik és így is marad következő év végéig ha nem tovább, a valós teljesítménye is kérdéses, lásd a csoda 9xxx és 10xxx szériát, ahol 70-90% plusz teljesítményt ígértek, aztán lett belőle kb 30%, az is a plusz mag miatt.

Ha lesz is komolyabb procijuk (ami azért kétséges), oda már új alaplap is kelleni fog, ami minimum 30e lesz, mellé új DDR4-es ram, megint minimum 25e, szerintem nem éri meg.

Series-ből S vagy X rajtad áll, az X komolyabban felszerelt, cserébe jó 70-80 ezerrel többe kerül.

Ahogy írták ha full HD (1080p) a cél, akkor az S is elég a maradékból meg vegyél magadnak játékot.

Ha gépet akarsz fejleszteni, akkor előbb javasolnék egy G szériás AMD-t, de ahogy elszálltak ennek is az árai, nem éri meg (kb 100e csak a jó APU-s processzor és hol van még a lap meg a ram).


Összességében neked kell döntened, mire költöd a pénzedet, én ennyiből hanyagolnál a konfig fejlesztést, inkább addig nyúznám amíg be nem hal. Én is már kényszerből cseréltem kb 1,5 éve egy jobb AMD-re a régi 4. genes intelt mert egyre több játéknál volt 10-15 FPS-em a processzor miatt.

2021. szept. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Series s+ pc szerintem.
2021. szept. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
#7: én az intel új videókártyájáról beszéltem, ami 2022 elején fog megjelenni. én igazából csak egy memóriafejlesztés javasoltam volna a gépemnek, mert már a játékok fele kezd kifagyni. Viszont én a gépemet még használnám, mivel 16 éves vagyok, és hát photoshop szerkesztések, lightroom. 8giga ramomnál már a gta 5 crashel, minecraft is :"D, és egy csomó más játék. Onnan jött az ötlet, hogy ha már a ramot fejlesztem, akkor fejleszthetném a tárhelyt és utána hallottam még az intel új videókártyájáról, egy picit utána néztem, de most 2022 első negyedéig várni kell, nekem meg decemberre kéne, szóval ez így elég nehéz lenne. De a gép fejlesztését is megfontolnám, mivel azért veszek xboxot, mert 2 éve van számítógépem, és egyéb okokból (szemfájdalom, hátfájdalom stb..., nyilván azért nem gyakori az átlagos napokon, csak ha sokat ülök a gép előtt + egy pici háj van rajtam, szóval nem akarom még jobban kövéríteni magamat a gép előtt) ha az xboxot használom, akkor meg könnyen fel tudok állni, ha hívnak. Viszont az xboxnál az input delaytól félek, mert azt hallottam, hogy nagyon magas. Szóval én azt megvárom, hogy mi fog kisülni ebből az Intel Videókártyájából, mert elvileg november 4.-én bemutatják mire lesz képes, addig várok:D. Ha elnyeri a tetszésemet, akkor series s + fejlesztés, viszont ha nem akkor pedig series x + 16 giga ram és talán egy tíz ezres 1terás hdd (mert én is csodálkoztam, hogy csak ennyi az árukeresőn). Remélhetően lesz valami feketepénteki akció az új xboxon, vagy csak lenne már stockon XD. Köszönöm szépen a válaszokat, de egyébként még várom a mások véleményét. Addig is jó éjszakát! :)
2021. szept. 29. 21:26
 10/20 anonim ***** válasza:

nehogy azt hidd, hogy annyival olcsóbban fogja adni az Intel, processzor piacon is jóval többért kínálják azt amit tud az AMD olcsóbban.


Amúgy én a helyedben Steam Decket vennék, PC-t fejleszteni sosem érte meg, mert 1-2 év és már teljesen új dolgok vannak a piacon, amik hiába erősebbek vagy nem dolgoznak együtt rendesen a régi alkatrészekkel, vagy az alaplapban nincs ilyen foglalat, stb... A Steam Deck meg a tökéletes választás játékosoknak, hordozható, elfut rajta minden játék, és azt telepítesz rá amit akarsz, nem kell a szaros gamepass hozzá, vagy hogy attól félj jövőre kihoznak egy erősebb konzolt a tiédet meg nem támogatják tovább (ahogy az MS tette az xbox one vs xbox one X-el ... )

2021. okt. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!