Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Xbox one s fekete képernyő?

Xbox one s fekete képernyő?

Figyelt kérdés

Évek óta nem használtam, de most újra elővettem, mert home officeban meló mellett jó kis időtöltés fifázni például.

Viszont az a problémám, ha monitorra dugtam rá akkor nagyon ronda volt a felbontás néztem youtubeon videót, hogy válasszam ki hogy hdmi a csatlakozás és amint megtettem fekete képernyő és azóta is így van.

Ha ugyanazt a hdmi kábelt bármelyik tvmbe dugom akkor szép hd képet ad viszont a monitoron ugyanúgy feketeség.

Tudtok megoldást?



2021. okt. 12. 00:03
 1/9 A kérdező kommentje:

Próbáltam a hard resetet.

Xbox gomb meg a cd kiengedő hosszan egyszerre de semmi se történik.

Azért szeretnék monitorrol játszani mert a 2 monitor egymás mellett van így nem kell elfordulnom a munkától illetve a tv-vel az a baj nekem speciel game-elésre távolról nem adja a feeling közelről meg a szemem nem bírja.

2021. okt. 12. 00:05
 2/9 anonim ***** válasza:

Jól értem, hogy a gép amúgy működik TVn csak azon a monitoron nem? Mert akkor elvileg nem lehet hibás a gép.


Nem tudom a resetet így csináltad-e [link]

-----------------------------------------------------------------

Ha van lemez a konzolban, vegye ki.

A konzolon 10 másodpercig tartsa lenyomva az Xbox gombot a konzol kikapcsolásához.

Tartsa lenyomva az Xbox gombot és a Kiadás gombot, amíg meg nem hallja a konzol bekapcsolását jelző hangjelzést. Az első hangjelzés azonnal hallható, ezt 10 másodperc múlva egy második követi. A tápellátást jelző fény villog a második hangjelzés előtt. Ne engedje el, amíg meg nem hall egy második hangjelzést, vagy nem látja, hogy a konzol kis felbontású üzemmódban indul el (az Xbox indítóképernyője kissé pixelesen jelenik meg).

Megjegyzés: Ha Xbox Series vagy Xbox One S All-Digital Edition konzolt használ, akkor az Xbox gombot és a Párosítás gombot kell lenyomva tartania, mivel a konzolon nincs Kiadás gomb.

-----------------------------------------------------------------

A monitor pontos típusát le tudnád írni?

2021. okt. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen pontosan ezt a resetet próbáltam de nem reagált.

A monitor illetve a kábel biztosan jó mivel ezt a monitort használom a laptoppal munkára is.

Samsung syncmaster 2243bw


Meg mondom ezen a lebutított felbontáson elösször behozta majd mikor váltani akartam akkor lett fekete képernyő.

Viszont bármelyik tv-n tobábbra is tökéletes

2021. okt. 12. 18:22
 4/9 anonim ***** válasza:

Javíts ki ha tévedek, de megpróbáltam mindent összeszedni ami eszembe jutott. Arra a videóra amit említettél azért kíváncsi lennék.

1, Az általad említett monitoron nincs HDMI csatlakozó csak DVI és VGA. Vagy egy átalakítót vagy egy közvetlen HDMI-DVI/VGA csatlakozót használtál. Melyiket? A VGAhoz AKTÍV átalakító kell amit a digitális és analóg jelátalakítást megcsinálja.

2, Az általad említett monitornak 1680x1050 a maximális felbontása. Ez rögtön probléma, mert az Xbox csak 480p, 720p, 1080p, 1440p és 4K (csak videó lejátszás) felbontásokat ismer. Mivel már a 1080p (1920x1080) is felette van a monitor felbontásának ilyenkor előfordulhat, hogy nem tudja megjeleníteni a képet ha azt vagy nagyobb felbontást választod.

3, Szöget ütött a fejembe , hogy azt mondtad, hogy nagyon csúnya volt a kép. Az lehet, hogy 480p ami csak szerviz üzemmódban érhető el. Azt arra találták ki, hogy gyakorlatilag bármilyen megjelenítőn adjon képet. Ha utána valami olyat állítottál amit nem tud a monitor akkor előfordulhat, hogy azért nincs kép.

4, Mit jelent az, hogy kiválasztottad a HDMIt? Xboxon vagy a monitoron?

2021. okt. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen sanszos hogy az a probléma hogy ezt a HD febontást nem bírja.

A monitorban DVI végű a kábel az Xboxban meg természetesen HDMI.

Ez is lehet probléma mert a tvken HDMI-HDMI-vel van összedugva.

Viszont attól az xboxon nem értem miért nem tudom előhozni ezt a factory resetet hogy újra 640x480ban előhozza.

Az xboxon állítottam úgy hogy

Xbox gomb

Teljesen jobbra huztam

Settings

General

Tv & display

Es ott video fidelity

Az auton volt es át állitottam HDMI-re

Es azonnal elsotétült a kép

2021. okt. 13. 14:08
 6/9 A kérdező kommentje:

Visszaallitottam a tv-n hdmirol auto felismeresre

Es most ujra van kep monitoron

Es igen sajna csak a 640x480at tudja :/

2021. okt. 13. 14:10
 7/9 A kérdező kommentje:

Viszont ha laptoppal dugom ossze ott valoban 1680x1050 a felbontas automatikusan

Akkor ez lesz a gond.

Koszi a segitseget :)

2021. okt. 13. 14:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Elvileg 720pre tudnod kellene állítani akkor is, maximum széthúzza a képet és nem néz ki olyan jól, de még sem SD. Nem tudod állítani a felbontást auton?
2021. okt. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sajna nem, mert amig tvn van opcio monitoron hiaba nyitom le csak ezt az egyet ajanlja fel :/
2021. okt. 13. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!