Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Karácsonyra kaptunk egy...

Karácsonyra kaptunk egy Cluedo társasjátékot.Kibontottuk a kártyákat,és legnagyobb megdöbbenésünkre nem magyar nyelvű,de még csak nem is angol,hogy lefordíthatnánk. Járt így valaki ezzel a játékkal?

Figyelt kérdés
Valahol meg lehet találni a neten magyar nyelven ezeket a kártyákat?

2021. dec. 27. 10:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az érdekes. Ha magyar a doboza, akkor a játéknak is magyarnak kell lennie.
2021. dec. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Pontosan,igazad van!Minden porcikája magyar, kivéve a kártyák.
2021. dec. 27. 10:30
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Ha vadonatúj példányról van szó, én lehet írnék a kiadónak.
2021. dec. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy véletlenül rossz kártya csúszott bele a gyártósoron. Én nem tudom elhinni, hogy valamit 90%-ban lefordítanak és a kártyákat meg otthagyják eredeti nyelven.
2021. dec. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nagyon sok magyar kiadó nem maga nyomtatatja a játékait hanem fordítást adnak hozzájuk és külföldön (a játék eredeti kiadó helyen) nyomnak magyart és azt szállítsák be az országba immáron a magyar kiadó logójával. El tudom képzelni hogy ilyen miatt történt baleset. Én írnék a magyar kiadónak a helyedben amennyiben tényleg vadonatúj játékról van szó
2021. dec. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Talán az üzletben is visszaveszik,ha van blokk.
2021. dec. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az üzletben is ki kell cserélni ha megvan a blokk, de ha írtok a gyártónak, elvileg ők is tudnak utánküldeni magyart. Nyilvánvaló hogy csak összecserélődött a gyártósoron, hiszen ez egy legalább 30 éves játék, nem mostanában adták ki (fordították le), különben sem menne ki gyártásba egy új játék se, ha nem lenne már meg a magyar fordítás.


Milyen nyelvűek a kártyák?

2022. jan. 1. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat.

Cseh nyelvű,ezt is csupán onnan tudom,hogy miközben elkezdtem lefordíttatni a Google fordítóval,kidobta,hogy cseh.

Még akkor írtam a dobozán lévő email címre (Hasbro),ám kaptam értesítést,hogy nem lehet a levelem kézbesíteni.

Az Auchanba való visszavitel volt az első gondolatom,de természetesen a blokk nincs meg.Ki a csuda gondolta volna,hogy egy társassal lehet így járni...:(

Így hát áll a lánykám polcán-érintetlenül.

2022. jan. 7. 00:29
 9/13 anonim ***** válasza:
88%

A Cluedo olyan régi játék, kizárt hogy a kártyák print-and-play verzióját ne lehetne letölteni valahonnan, és kinyomtatni.


De az is lehet, hogy nagyobb társasjátékos közösségeknek megvan kinyomtatva, vagy hogy ismernek cseh társasjátékosokat, akiknek viszont a magyar van meg. :)


A Hasbro az egy utángyártó / összeszerelő cég, nem a játékok eredeti kiadója.


De talán a legjobb, ha a Facebook "társasjáték" nevű csoportjában kérdezitek meg, ott a közel 20.000 tagból rengetegen gyakorolt, tapasztalt társasjátékosok, külföldről rendelnek itthon még meg sem jelent játékokat is, stb. Vagy ugyanott az is lehet, hogy van valakinek magyar nyelvű Cluedo kártyája jutányosan átadható. Vagy meg tudják mondani, honnan lehel letölteni és kinyomtatni a kártyákat.

2022. jan. 7. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
40%
Vegyetek egy masik cluedot, ha abban is cseh, vigyétek vissza, ha magyar, vigyétek vissza ezt annak a számlájaval.
2022. jan. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!