Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Tippek dirt rally 2.0-hoz?

Tippek dirt rally 2.0-hoz?

Figyelt kérdés
Ma vettem meg a játékot és szükségem van egy kis segítségre.

2022. jan. 1. 21:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sok gyakorlás, azért nem árt ha van egy G27-ed is.
2022. jan. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne vegye kedvedet, hogy nem megy az elején, egy szimulátorban nem csak a padlógázt kell nyomni és venni a kanyarokat, mint egy arcade autóversenyben (NFS).

Nagyon sok gyakorlással jár, az első 20-30 órához türelem kell és kitartás, amíg megtanulod sorban kezelni az autótípusokat. Utána viszont egy gyönyör lesz, ahogy csúszva beveszed a kanyarokat.

Minimum egy kontroller ajánlott hozzá (na meg ötödannyiba kerül mint egy százezres G27 - ami már kifutott, egy G920 szett pedig 130 ezer), mert a ravaszokkal jól kezelhető a finom gáz-fék játék, az analóg karokkal pedig az irányítás, és jelentősen kényelmesebb és jobban kézre áll, mint egy billentyűzet.

2022. jan. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Billentyűzettel majdnem, hogy lehetetlen vele játszani, kontrollerrel egész jó, de nem leszel a legjobb, de élvezetet ez is tud adni. Kormánnyal az igazi.

Először érdemes lassan menni, hogy megszokd az irányítást. szintet lépni úgy tudsz, ha bekerülsz az első háromba. Az első két szint az elég jó kezdőknek, a harmadik már nagyon nehéz, kormány nélkül nem biztos, hogy az élmezőnyben leszel. Szintet esni úgy tudsz, ha azt hiszem háromszor az utolsó helyeken vegzel.

2022. jan. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Próbáltam kormánnyal,de azzal mégrosszabban ment,a kontrollerről pedig ne is beszéljünk,így marad a billentyűzet. Lehet,hogy furcsa,de évek óta mindent billentyűzettel játszok.
2022. jan. 2. 19:09
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a játékot nulláról meg kell tanulni, semmilyen arcade autóversenyes rutin nem fog segíteni (sőt, szinte többször nyomod a féket, mint a gázt egyes szakaszokon), de lehet még rosszabb is tőle, mert rutinszerűen próbálsz dolgokat csinálni, ami egy szimulátorban nem működik. Magához a játékhoz úgy emlékszem vannak tutorial videók valamelyik menüben, ahol elmondják hogy mi a mechanikája az első-, hátsó- vagy összkerék meghajtású autóknak (még ezek között is más-más az irányítás, ami az egyikben működik, a másikban nem veszi be a kanyart).

Érdemes a karrier móddal kezdeni, mert az előbb a lassabb klasszikus autókkal indul, és azoknak könnyebb az irányítása, és segít a betanulási időszakban. Ha rögtön a 2010-es moderneket próbálod, csak összevissza fogsz pörögni és az árkok között csapódni, mert ahhoz kell a rutinos irányítás, és szerintem a játék sem oldja fel őket az első pár tíz órában pont emiatt.

Azt is figyelembe kell venni, hogy nem egyformák a vezérlők, ezért a játékot még külön finomhangolni is érdemes, erre vannak a neten leírások vagy videók.

Billentyűzettel a legnehezebb játszani - talán a legtipikusabb eleme a játéknak a "feathering the gas pedal", azaz amikor gázt adsz, akkor egy kicsit lenyomod hogy elindulj és gyorsulj, majd felengeded, és hagyod gurulni és motorfékkel lassulni az autót, majd pedig ismét gáz-elenged-gáz-elenged aszerint, hogy milyen a pálya, és ha nem elég, akkor még pluszban fékezel akár egy egyenes szakaszon is (kanyaroknál akár szinte állóra), mert sokkal kevesebb az elvesztett idő óvatosan vezetve, mint kapni a büntetőidőket a pályáról kisodródás miatt, vagy amíg visszakapaszkodsz a fák közül az árokból. És a lényeg itt az, hogy egy billentyűnél nem tudod ezeket a finom mozdulatokat fizikailag megcsinálni, mert van egy 3-5mm-es távja a billentyűnek a teljes lenyomásig (padlógáz, amit nem használhatsz). Egy kontroller ravasz pedig legyen mondjuk 1 centi, aminél féltávon is tartani tudod az ujjad, egy gázpedál pedig sok, és neked ezekkel a milliméterekkel kell játszanod.

Még egy tipp: van sok tutorial videó Youtube-on vagy fórumokon, trick&tips, driving basics, beginner's guide és hasonlók:

[link]

[link]

Még egy: a játékban a nehézség nem easy-normal-hard módon van felosztva, hanem hogy milyen segítségeket kapcsolsz ki-be. Az elején nyugodtan mindent bekapcsolhatsz az ABS-től kezdve az automata váltóig, mert először úgysem azokra kell figyelni. Mikor már az irányítás megy, utána lehet növelni a kihívást azzal, hogy kikapcsolgatod a segítségeket és milyen pl. kipörgésgátló nélkül menni.

2022. jan. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm #5 sokat segítettél.
2022. jan. 2. 19:48
 7/12 anonim ***** válasza:

szerintem kontrollerrel is qrva szar, már csak azért is, mert csomó ideig kormánnyal játszottam, és ott ha elbaxtad az csak a te hibád volt, de kontrollerrel meg rohadtul limitálva vagy, és van hogy kormánnyal simán végigvinném kontrollerrel meg mint egy 80 éves suzukis a hétvégi teso túráján... szar, na. Állandóan állítgatni kellene a steering sensitivityt, mert néha az a jó ha kicsi, néha ha nagy, kormánnyal meg mindent úgy irányítasz ahogy akarod.


A project cars is hasonlóan borzalmasan fos kontrollerrel, de a hab a tortán a Richard Burns Rally xboxon... aki szerint jó ötlet volt azt átportolni, az egy elmeroggyant :D Baromi kíváncsi lennék hogy lehet az Assetto Corsában pl driftelni kontrollerrel xboxon, mert még kormánnyal is izzasztó PC-n

2022. jan. 4. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7

Én több mint 3 éve játszok csak billentyűzeten bármiről legyen szó,így kontrollerrel képtelen vagyok játszani,kormánnyal egy kicsit jobb volt mikor barátoméknál próbáltam,de semmivel nem ment olyan jól mint billentyűzettel.

2022. jan. 4. 18:59
 9/12 anonim ***** válasza:
3 évnyi rutint ne hasonlíts össze 1-2 próbálkozással, amit gyorsan fel is adtál, mert nem ment jól egyből. Billentyűzettel is azért tudsz így játszani, mert megtanultad és ehhez vagy szokva. A kontrollert ugyanúgy meg lehet tanulni és szokni, és a kormányt is, és bármit mást is, és ugyanúgy idő és türelem kell hozzá. Ha nincs, akkor persze nincs, ez nem kényszer, csak jelezték itt páran hogy jóval könnyebb és kényelmesebb nem billentyűzettel irányítani ezt a játékot - de ha ragaszkodsz hozzá, a te döntésed.
2022. jan. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én 10 év billentyűzet után álltam át kontrollerre és már fél év alatt sokkal jobban ment vele kivétel nélkül vele minden.

Gyakorlás kérdése.

2022. jan. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!