Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Néztem néhány tucat 10 másodpe...

Néztem néhány tucat 10 másodperc alatti Rubik kocka kirakást. Hogyan csinálják?

Figyelt kérdés
Mostanában tanultam meg kirakni, kb 2 perc környékén megy, de az ilyen 10, meg 7 másodperces példarakásokat nem is igazán értem. Mármint értem az elméletet, de el nem tudom képzelni, hogy valaki erre hogy képes.

2022. jan. 22. 10:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Több ezer kirakás után már az izommemóriád is olyan, hogy gyorsabban emlékszel arra hogy milyen mozdulatok követik egymást, mint fejben végiggondolod a lépéseket egymás után.
2022. jan. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De nem csak az utolsó sorhoz kell izommemória? Mármint előtte mindig más a rakás, arra nem lehet izommemóriát kiépíteni. Vagy igen? Meg mi köze az izommemóriának ahhoz, milyen gyorsan emlékszel valamire? A kettő független.
2022. jan. 22. 11:18
 3/18 anonim válasza:
100%
Fontos még, hogy "profi" minőségű kocka kell hozzá. Az olcsóbb kockák akadásra hajlamosabbak.
2022. jan. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

A fehér oldal legyen alul

1. fehér kereszt

2. fehér sarkok és 2. sor élei egyszerre

3. sárga matricák felfelé rendezése (ha profi vagy, akkor 1 lépésben, valami 70 algoritmust kell hozzá fejből tudni)

4. élek és sarkok rendezése 1 lépésben

2022. jan. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Kiegészítés a #4-hez:

Én ezzel a módszerrel rakom, de vannak algoritmusok, amik csak 2 lépésben mennek a 3-4. lépésnél. Fénykoromban 30-35 mp-es átlaggal ment, de az egyik barátom még ennél is gyorsabb volt. Nem versenyszerűen tekertem, teljesen amatőr vagyok.

2022. jan. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Mondjuk a legtöbb világrekord színsemleges rakás volt, azaz nem fehér volt alul. Igen, elméletet tudom (i.e. Cross, f2l, oll, pll) ennek ellenére elképzelhetetlen.
2022. jan. 22. 23:24
 7/18 anonim ***** válasza:
Jó, az már next level, ha azt is tudod, hogy melyik oldallal kell kezdeni. :D
2022. jan. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

kérdező az izommemoria ugyan az ami a fejedben van...

csak mivel ez egy ösztönös memoria ezért sokkal gyorsabb!

gyakjorlat teszi a mestert régi mondás de igaz! amint meglátod az adott kép kockákat színeket az agyad már egyből küldi a jeleket az izmaidba és mindezt ösztönösen!


pont hogy az elméletet nem érted :"DDD


fontos hogy több varriáció és algoritmus van! ők gyakorolják az összes lehetőséget!

gyakorolj te is nagyon sokat és csak idő kérdése amikor 10 mp alatt ki tudod rakni...


lol én anno gyerekként hetekig próbáltam 1 oldalt kirakni... ":D

2022. jan. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

"izommemoria ugyan az ami a fejedben van..."


Tudom. Vagy ezt mire írtad egyáltalán...? Zongorázom, valamint pszichológiát tanulok, ahol az emlékezetet meg az agy működését több féléven keresztül tanultuk.

2022. jan. 24. 09:02
 10/18 anonim ***** válasza:

Attól mert pszichológiát tanulsz attól még nem fogod tudni 😂😅 saját tapasztalat amikor talalkoztam ilyen emberekkel akik a suliban tanulnak…

Nem azért de az hogy 1 éve tanulnak valamit szemben én már 4 éves korom óta JÓL HALLÓDTAD 4 éves korom óta tanulom a tudomány különböző ágait azaz több mint 15 éve… :P


Arra írtam hogy hiába hívják izom-nak mivel ez is az agyadban rögzítődik viszont az izmaid annyira hozzászoktak ezekhez a parancsokhoz hogy emiatt ösztönösen vagy képes rá!

Az ösztönös és tudatos cselekvések közti idő pedig többszörös eltérést mutatnak! Mert amíg tudatosan csinálod addig a gondolatnak meg kell formálódnia majd az agyadnak jelet kell küldenie a kezeidbe viszont minden egyes cselekvésnél így van


Ellenben az ösztönösnél nem kell a gondolatnak létre jönnie! Emiatt sokkal több idod marad

És már csak a jel küldés marad amihez nem kell gondolat és tudatosság!


Írtad hogy zongorázol na most ha már hosszabb ideje csinálod akkor tudod jól hogy mennyi időbe telik amíg létre hozod a gondolatot és elküldöd az agyadból és mikor már tudod rendesen na akkor mennyi időbe telik!

2022. jan. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!