Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Milyen társasjáték van, ami...

Milyen társasjáték van, ami egyszerű, szórakosztató?

Figyelt kérdés
Olyan társasjátékot keresek, amit 2 főtől már lehet játszani, egyszerű, gyors (max 30 perces), szórakosztató party játék. Milyen játékok vannak amik megfelelnek ennek a kritériumnak?

2022. jan. 30. 20:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kártya

Scrabble

Ki nevet a végén

2022. jan. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Fröccs
2022. jan. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Álarcos bál
2022. jan. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A party játék egy olyan műfaj, ami rendszerint 4+ főtől játszható, de mindenesetre 3+



PnP-ben, azaz print and playben is van pár:

- Deep Sea Adventure

Ennél egy tengeralattjáróból indulva merültök alá, kincseket keresve, ám közös az oxigén készlet. Minél több kincset vesz fel valaki, annál lassabban halad, illetve annál gyorsabban fogy a közös oxigén. Van egy bája annak, amikor valaki elmatekozza magát, majd elkezdi felszedni az összes kincset, hogy mindenki megfulladjon :D

- Fake Artist Goes to New York

Itt egyedül különböző színű ceruzák vagy tollak kellenek. A játékvezető kitalál egy szót (pl Eiffel-torony), majd a többieknek felírja ezt a szót külön kis lapocskákra, kivéve 1 embernek, akinek X-et ír a lapjára, így ő nem fogja tudni, hogy "Eiffel-torony". Ezután kiosztja a lapokat és mondd egy tematikát, pl ebben az esetben "turisztikai látványosság". Ezután a játékvezető kijelöl egy kezdőjátékost, aki húz egy vonalat. Ez lehet görbe, kacskaringós, egyenes. Körbemegy 2-szer a kör, azaz mindenki 2-szer húz vonalat, végül így összeáll valami mű. A lényeg, hogy a kamu művész be akar épülni a többiek közé, hogy ne találják, ki, hogy ő a fake artist. A többieknek meg óvatosan kell rajzolniuk, mert ha túl egyértelmű, akkor a fake artist hamar rájön, mit kell rajzolni, ha túl homályos, akkor meg gyanúba keveredhet, hogy ő a fake artist (miközben amúgy nem). A játékvezető a kamu művésszel van együtt az adott körben, azaz az az érdeke, hogy ő be tudjon épülni.

Pontozás alapján van nyertes, pl ha sikerül beépülni, az 2-2 pont a játékvezetőnek meg a kamu művésznek. 5 pontig megy a játék, aki először összeszedi, az nyert.


Megvételre így hirtelen ez jut eszembe:

- Kaméleon

Ugyanaz, mint a fake artist goes to new york, csak szavakkal, nem rajzolva. Ez is meg lehet csinálni papírfecnikkel, de az eredeti játékban van néhány dolog, ami gyorsabbá és hatékonyabbá teszi a játékot.


- Skull

Igazi blöff esszencia, a játék megvásárolva gyönyörű, de söralátéttel vagy franciakártyával is játszható. Mindenki 4 élettel, azaz 4 kártyával kezd. Ezek közül 3 virág, 1 koponya. Megy körbe a kör, mindenki rak valamit (koponya/virág) képpel lefele, majd ha körbeért a kör, a kezdő játékos vagy tesz a saját lapjára még valamit, vagy licitet indít. Ha rak 2. lapot, megy tovább a következőhöz, ő szintén e kettő közül dönt (tesz rá még egy lapot/licitet indít). Licit úgy néz ki, hogy mond egy számot, pl 3, utána a megy körbe megint a kör, ezúttal vagy rálicitálni kell, vagy passzolni. Ez a licit addig megy, amíg valaki meg nem nyeri (pl 5-öt mond, mindenki más passzol). Ekkor amennyivel elvitte a licitet (pl 5), annyi lapot (virágot) kell egyenként felfordítania, de a sajátjaival kell kezdenie. Ha sikerül, akkor van 1 győzelmi pontja. Ha bármikor koponyát fordít fel, bebukta, és veszít egy életet/lapot a 4 közül. Ez egy nagyon pörgős, ilyen "én tudom, hogy te tudod, hogy én tudom, hogy ő tudja, hogy mi tudjuk, hogy ő tripla blöfföl, azaz biztos koponya, vagy sem, mert blöff volt a triplablöff" típusú játék. Játék közben lehet beszélni, sőt ez is a játék része, pl mondod, hogy "akkor most teszek egy koponyát" és közben vagy blöffölsz vagy nem. Mind game az egész.


- Rikiki, avagy fekete macska

Franciakártyával játszható, nem túl bonyolult játék. Ahány ház, annyi szabály. Érdemes több szabályt is megnézni, elolvasni.

2022. jan. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja azt nem mondtam, hogy a Skull 2 győzelmi pontig megy.
2022. jan. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

2 főre van pár "párbaj" verzió....

pld: Aranyásók Párbaj, 7Csoda Párbaj....

aztán:


Chachapoya

Spicy

Robbanó cicák

Rikiki

Skull 5-6 főnél vicces


Álarsosbál??? az kifejezetten SOKfős party játék.

2022. jan. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%

Torpedó

Mesterlogika

2022. jan. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

7 Csoda párbaj

Nyerő leves, Spicy

Robbanó cicák

Bájos kis bestiák

Sagrada

Shanghaien

Pioneers

Tiny Epic Végtelen galaxisok (nálunk ez az egyik top 2 fővel játszható)

Kereskedők völgye 1-2

Unmatched, akármelyik doboz (Ez a másik kedvenc)


Saját élmények alapján ezeket ajánlanám


A skull szerintem 2 fővel hát... Mint rövidezni egyedül.

2022. febr. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
Azért írtam a skullt, mert a kérdező se rudja mit akar. 2 főtől játszható játékot keres, illetve party játékot keres. Amiket te írtál, nem party játékok. Amiket én, az meg 2 fővel nem játszható.
2022. febr. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
73%
Orosz rulett. Egyszerű szabályok, a vesztes nem reklamál.
2022. febr. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!